Hazai éremeső a Gárdonyiban
Szép eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat a Danubius KSE tollaslabdázói a Gárdonyi iskolában megrendezett országos ranglista versenyen.
Kép forrása: Danubius KSE
A Gárdonyi iskola tornatermében rendezett országos felnőtt ranglista versenyt a Danubius KSE tollaslabda szakosztálya a mögöttünk hagyott hétvégén. A négy pályán megtartott viadalon a másodosztály mezőnyében Pintér Gergő, Jakab János, Varga Gabriella, Szabó Károly, Korom Ádám, Jakab Szandra Mira, Kiss Angéla, míg a negyedosztályban Rostási Tibor, Korom Ádám, Francioso Dominik, Pécsi Noémi, Jakab Juliána, Kiss Angéla, Jakab Szandra Mira, Szabó Károly képviselte a dunaújvárosi színeket.
Mint azt Jakab János, a Danubius KSE tollaslabdázóinak vezetőedzője érdeklődésünkre elárulta, az egész napos viadalon tíz egyesület versenyzői mérték össze egymással erejüket kilenc versenyszámban, s a hazai tollaslabdázók ezúttal is kitettek magukért, ugyanis minden indulójuk éremnek örülhetett, volt, aki több számban is dobogóra állhatott.
C kategória férfi párosban Pintér Gergő és Fekete Gábor (Pelikán DSE) ezüstérmet szerzett, Jakab Szandra Mira és Kiss Angéla női C párosban bronzéremnek, E női párosban aranynak örülhetett, míg Jakab János és Varga Gabriella C kategória vegyespárosban ért el harmadik helyezést. E kategória férfi egyéniben Rostási Tibor aranyérmes, Korom Ádám bronzérmes lett, E férfi párosban Szabó Károly és Korom Ádám a második, Rostási Tibor Francioso Dominik a harmadik helyen végzett. Az E kategória női páros és egyéni mezőnyében is jutott érem a mieinknek, ugyanis Pécsi Noémi és Jakab Juliána kettős ezüstöt szerzett, míg egyéniben mindketten a harmadik helyen végeztek a végig kiváló hangulatú versenyen.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: birkózó tábor csalogat
2025. jún. 27.
Dunaújvárosban nagy hagyománya van a különböző szakosztályok és sportközösségek által szervezett táboroknak. Úgy tűnik az idei szünidő sem lesz ez alól kivétel – legutóbb a birkózóknál jártunk. Hangkép.
Két hazatérő az Acélbikáknál
2025. jún. 27.
Pinczés és Strenk Olivér is egyéves kitérő után tér vissza a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatához a 2025/2026-os szezonban.
DSTV: parádés szezonzáró
2025. jún. 26.
Remek időszakot tudhat maga mögött a Spartan Cheerleading SE egyesülete. A sportolók bajnoki éremmel is gazdagodtak, a mozgalmas hetekről és a parádés szezonzáróról Árgyelán Dominika számolt be. Hangkép.
Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni
2025. jún. 26.
Összességében elégedetten értékelték a magyar csapat teljesítményét a racicei Eb után a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitányai.
DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok
2025. jún. 25.
Elégedetten tekintett vissza a mögöttük hagyott időszakra a DKSE torna szakosztályának vezetőedzője, Trenka János - a múlt heti edzésre ellátogató Barta Endre alpolgármester és Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő pedig a szakosztálynál végzett munkát dicsérte. Hangkép.
Orosz csatár az Acélbikáknál
2025. jún. 25.
A fehérorosz Mogiljev együttesének második legponterősebb játékosa is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinál folytatja pályafutását.
Kész a DKKA felkészülési menetrendje is
2025. jún. 24.
Igen sűrű augusztusa lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének a bajnokság szeptemberi rajtja előtt.