Madárcsodák a Római körúti Civil Házban

Öcaline - 2022. november 19. 17:03

Az esőerdők csodás világa elevenedik meg a bázison – több mint 30 ritka madárfaj példányaival várják a látogatókat vasárnap. Figyelem: csak egy napig látható!

Egzotikus madarak bemutatójával várják az érdeklődőket a Civil Házban november 20-án, vasárnap – a tárlat mindössze néhány órán át lesz látható városunkban, hiszen 10 órától 16 óráig fogadják a vendégeket a Római körút 36 /b. cím alatti bázison. 
A meghívóhoz mellékelt rövid tájékoztató szerint a rendezvényen az esőerdők hangulata költözik a helyszínre – a kiállítás igazán színes, remek családi programnak, hiszen nemcsak a kicsik örülnek a papagájokkal történő találkozásnak, hanem szüleik, nagyszüleik is. A kiállítás fontos küldetése a természettudatos gondolkodásra és felelős állattartásra nevelés, melynek egyik útja az állatok, ezúttal a papagájok sokféleségének megismertetése és megszerettetése a vendégekkel. A papagájok népszerűek és ismertek – sokan otthon, díszállatként is tartják ezeket a különleges madarakat, ám a háztartásokban előforduló állatok általában kisebbek és kevésbé látványosak, mint azok a fajtársaik, amelyeket a kiállítás alkalmával láthatnak az érdeklődők.
A bemutatón a természet csodálatos világának egy darabját figyelhetik meg a látogatók – többek közt  láthatóak lesznek hullámos papagájok, nimfák, kanárik, zebra pintyek, valamint  néhány különlegesen érdekes és színpompás papagáj. A vendégek zöld szárnyú arával,  rozellával, rózsa kakaduval, nemes jákóval, de még a nagyon ritka maluken kakaduval is találkozhatnak – az ígéretek szerint 30-32 faj csodálható meg a kalitkákban!

Csodás bemutatóval készülnek – mindenkit szeretettel várnak!

(A kép illusztráció)
 

A rovat további hírei: Mozaik

Használj esztétikus textillámpákat az otthonodban!

Használj esztétikus textillámpákat az otthonodban!

2022. nov. 30.

A textillámpák trendi kiegészítői a lakásnak, alkalmazásukkal csodás modern hatást érhetünk el. (X) 

Mesés foglalkozás az egyetemi kollégiumban

Mesés foglalkozás az egyetemi kollégiumban

2022. nov. 29.

Alkotó, fejlesztő és meseterápiás foglalkozással folytatódik a DUFiókák, vagyis a Dunaújvárosi Egyetem fenntartotta bölcsőde sorozata – immár a bölcsődében várják az érdeklődőket pénteken. Regisztrálni kell – és már lehet is!

Flexelés. Na de mit jelent ez a fura szó?

Flexelés. Na de mit jelent ez a fura szó?

2022. nov. 28.

Mikor szakemberek beszélgetnek a munkájukról vagy a szabadidős tevékenységeikről, bizony gyakran előfordul, hogy a laikusok vagy a témában kevésbé jártasak igen keveset értenek a mondanivalójukból. (X)

Nyaralás a változatos természeti és kulturális kincsekkel rendelkező Mexikóban

Nyaralás a változatos természeti és kulturális kincsekkel rendelkező Mexikóban

2022. nov. 28.

Az amerikai kontinensen nincs még egy olyan változatos ország mind földrajzi, mind kulturális jellemzőit tekintve, mint Mexikó, amely Latin-Amerika legészakibb nemzete és különleges földrajzi adottságai révén páratlan természeti csodákra bukkanhat az, aki ide ellátogat. (X)

Nem ez lesz az év legfényesebb hete, előre szólok

Nem ez lesz az év legfényesebb hete, előre szólok

2022. nov. 28.

Egy teljes hétre dugják el a felhők Nap apánkat a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzése szerint. A reggelek már kopoghatnak, néhol eső, ónos szitálás is lehet. Küszöbön a tél, vigyázat az utakon!

DSTV: Waldorf Bazár az újtelepi intézményben

DSTV: Waldorf Bazár az újtelepi intézményben

2022. nov. 28.

Remek közösségi eseményről tudósít a DSTV összeállítása. Az újtelepi iskolába adott otthont a Waldorf Bazár színes kínálatának, gasztronómiai programjának és foglalkozásainak a napokban. Hangkép.
 

Két programmal kezdődött az adventi sorozat városunkban (galériával)

Két programmal kezdődött az adventi sorozat városunkban (galériával)

2022. nov. 27.

A hit gyertyája meggyújtásával kezdődött meg az advent időszaka ma délután – városunkban két helyszínre is színes programokkal várták a az ünneplőket, érdeklődőket.