Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 03. Kornélia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Nem ez lesz az év legfényesebb hete, előre szólok

Mozaik
időjárás
előrejelzés
köpönyeg.hu

facebook megosztás

Öcaline - 2022. nov. 28., 10:40

Egy teljes hétre dugják el a felhők Nap apánkat a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzése szerint. A reggelek már kopoghatnak, néhol eső, ónos szitálás is lehet. Küszöbön a tél, vigyázat az utakon!

"Borús, párás hetünk lesz" – már az elején lelövi az összes poént szokásos hétindító prognózisában Krausz Mikes Miklós, a Köpönyeg.hu tematikus meteorológia portál szerkesztője. Ahogy az utcára lépve tapasztalhatjuk is, erősen párás, felhős, foltokban ködös a délelőtt – szitálás bárhol előfordulhat, az északi hegyes-völgyes vidékek lakói egy-egy hószállingózásba is beleszaladhatnak hazafelé menet. A reggeli fagypont körüli értékek után 5-6 fok várható, az élénk, helyenként erős délkeleti széllel nem mondanám banánérlelőnek.
A folytatás hasonló képletet ígér a friss modellek szerint – legalábbis mifelénk: kedden délkelet felől szakadozhat a felhőzet, a Tiszántúlon még némi napsütés is lehet, térségünkben viszont továbbra is inkább erősen rétegfelhős idő várható. Élénk marad az északkeleti, keleti szél élénk lesz, nap közben továbbra is 4-6 fok körüli maximummal számolhatunk.
Rétegfelhős, szürke időre van kilátás szerdán is – a délnyugati és középső országrészben kisebb eső, szitálás is lehet, igaz, csak szórványosan lehet. Viszont emelkednek a hőmérsékleti értékek, délután 7-9 fok körüli maximumok is lehetnek.
A hét közepétől sem várható érdemi változás a középtávú előrejelzések specialistája szerint – a tél első napján, vagyis csütörtökön, majd pénteken is erősen felhős, borult, párás idő várható. Az ország délnyugat felén fordul elő nagyobb eséllyel, de bárhol lehet szitálás, ónos szitálás – érdemes óvatos üzemmódban hajtani az utakon. Nap közben 6-8 fok körül alakulnak a csúcsértékek. A hét utolsó napjaiban is kitart a szürkeség, így valószínű, hogy a felhők egész hétre eldugják előlünk a napot – ráadásul szombaton ugyan még csak párás, borult, helyenként ködös idővel számolhatunk, vasárnap már egyre több helyen fordulhat elő kisebb eső, ónos eső.

Időjárási szempontból biztosan nem ez lesz a kedvenc hetünk – de majd ne mondjátok, hogy nem szóltam előre!

(Fotó: Így látjuk MI! – Holczer Tibor felvétele)

A rovat további hírei: Mozaik

Napsütés és felhő, némi csapadékkal – már igazi tavasz

2026. már. 02.

Rekkenő hőséggel még nem számolhatunk persze, de igazi kora tavaszi hetet ígér friss prognózisában a DO időjárási szakértője. A hét közepéig némi csapadék is várható, de utána már a napsütés és a szél lesz a domináns tényező!

DSTV: bevált menüsorok

2026. már. 02.

Megemlékezéssel egybekötött farsangi összejövetelt tartott a közelmúltban a Nyugdíjas Pedagógusok Klubja, derül ki a DSTV összegzéséből. Az esemény remek lehetőséget biztosított arra is, hogy az időszak terítékeiről és receptjeiről, hétköznapi és ünnepi menüiről érdeklődjünk. Hangkép.
 

DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

2026. már. 01.

Folytatódott a farsangi események sora a város iskoláiban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Vasváriban a hasábjainkon már bemutatott kiszebáb-égetéssel vette kezdetét a maskarás mulatság – az intézmény ügyel arra, hogy közösségépítő események is tarkítsák a programok sorát. Hangkép.

Illusztris díszvendég a filmbemutatón

2026. feb. 28.

Az nem kifejezés, hogy nagyon hasonlít: alap, hogy az arcberendezés, a hajviselet és a bajusz stimmel, de a gesztusok, mozdulatok is megszólalásig pontosak – döbbenetes, sokaknak egyenesen földöntúli élményt jelentett a szombati találkozás. Robert Bronzi a Kultikban, miniportré.

Egyszerű átalakítások, amelyekkel fokokat nyerhetsz a lakótérben

2026. feb. 28.

A nyári hónapokban sokan tapasztalják, hogy az otthonuk kellemetlenül felmelegszik, még akkor is, ha alapvetően jó adottságokkal rendelkezik. Ilyenkor hajlamosak vagyunk rögtön a legköltségesebb megoldásokban gondolkodni, pedig gyakran néhány apróbb átalakítás is látványos javulást hozhat. (X)

Hogyan válaszd ki a megfelelő ékszerszínt a bőrtónusod alapján?

2026. feb. 26.

Gondoltál már arra, hogy miért áll jobban rajtad egy bizonyos színű ékszer, míg mások kevésbé? Sokan találják nehéz feladatnak eldönteni, hogy az arany vagy az ezüst emeli ki jobban a természetes szépségüket. (X)

Hogyan segíthet a magán egészségügy a legjobb ellátás biztosításában?

2026. feb. 26.

Mindannyian arra vágyunk, hogy ha betegek vagyunk, a lehető legjobb és leggyorsabb gyógyulási folyamat álljon rendelkezésünkre. Felmerülhet benned a kérdés: hogyan dönthetünk a magán egészségügyi ellátás mellett az állami rendszer helyett? (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Két ezüst a válogatón

  2. "Élhető jövő" – a József Attila Könyvtárban

  3. Tisztes helytállásban bízva

  4. DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

  5. Újabb online csalások – milliós kárral is!

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

Embedded thumbnail for DSTV: bevált menüsorok

DSTV: bevált menüsorok

Embedded thumbnail for DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

Top hírek

  1. Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

  2. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

  3. Horrorfilm-antológia, országos díszbemutató a Kultik Moziban

  4. Hét témát tárgyalt a rendkívüli közgyűlés

  5. Illusztris díszvendég a filmbemutatón

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő