Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 13. Krisztián, Ajtony
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Rákay bevásárolt, térségünkben (is) terjeszkedik a NER-elit

Közélet
gazdaság
vásárlás

facebook megosztás

doszerk - 2022. nov. 10., 17:06

A 24.hu írta meg a héten, hogy a szomszédos Rácalmáson terjeszkedik tovább Rákay Philip birodalma. Az Opten céginformációs rendszer adatbázisa szerint az egykori televíziós műsorvezető, NER-közeli üzletember egy hónappal ezelőtt Rácalmás Greendustry Projekt Zrt. néven alapított új céget. 

Az ingatlankereskedelemmel foglalkozó társaság adataiból nem sok részlet derül ki, székhelye Budapesten van, így rácalmási terveire sem lehet következtetni. Ugyanakkor Rákay a 24.hu kérdésére szűkszavúan elárulta, hogy a cég egy 42 hektáros ipari terület tulajdonosa Rácalmáson, azon fejlesztéseket végez majd, amit később értékesíteni kíván.

Még kérdéses, mi a szándék

A csaknem fél Margit-szigetnyi terület közvetlenül a Hankook gumiabroncsgyártó cég magyarországi központja mellett fekszik Rácalmás és Dunaújváros határában, korábbi tulajdonosa az OTP Ingatlankezelő alapja volt, aki korábban több, mint 1100 millióért hirdette a területet. 
Az még nem világos, milyen sors vár a rácalmási területre, az viszont biztos, hogy ezzel a beruházással még tovább kerül az ipari rész Rácalmás lakott területéhez. 
Dunaújváros MJV szóvivője lapunk kérdésére nem kívánta kommentálni, hogy egy televíziós műsorkészítő hogyan és miből képes milliárdos iparfejlesztésre, azt azonban hozzátette, hogy mivel a Rácalmás Greendustry Projekt Zrt. nevében szerepel a település neve, ezért arra a törvények szerint hozzájárulását kellett adnia Rácalmás város vezetésének is, tehát joggal feltételezhető, hogy ők tudnak arról, hogy miért alakult a cég és mit tervez a területen.

Az ismert előzmények

Mint ismert, a Hankook gyár iparűzési adójának megosztásáról még Cserna Gábor kötött szerződést Rácalmással. Ezt a szerződést azonban a Molnár Krisztián és Mészáros Lajos által támogatott  különleges gazdasági övezet létrehozásával felrúgták, így hiába fektetett be Dunaújváros annak idején a gumigyár építésébe (a gyár például részben Dunaújváros tulajdonában álló földeken épült fel) a bevételből már egy fillér sem jut a városnak.

Ez eddig majdnem 2,5 milliárd forintos kiesést jelentett Dunaújvárosnak.

(Forrás és illusztráció: DMJV Önkormányzata)

A rovat további hírei: Közélet

A tárgyalási stratégiákról a kamarában

2026. már. 13.

Új kurzusra várja a résztvevőket a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) áprilisban – a téma nagyon is zsebbevágó, hiszen az üzleti tárgyalási stratégiák titkaival ismerkedhetnek a résztvevők. Figyelem, fontos: közeleg a jelentkezési határidő!

Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 13.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. 

Együtt ünnepelhetjük a forradalom és szabadságharc hőseit

2026. már. 13.

Közös ünneplésre várja a városlakókat az önkormányzat az 1848-as forradalmi emlékműnél március 15-én, vasárnap délelőtt. Ünnepi program a plakáton, minden megemlékezőt szeretettel várnak!

DSTV: ötletpályázatot hirdettek

2026. már. 13.

A felhívás már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése arról, hogy uniós programhoz tartozó pályázatot hirdetett az önkormányzat. A kiírás szerint olyan ötleteket várnak, amelyek a Szoborparkhoz kapcsolódnak, vagy a város természeti sokszínűségét erősítik. Figyelem, fontos: közeleg a határidő! Hangkép.

Huszonhat napirendi pont a közgyűlésen

2026. már. 12.

Összesen huszonhat témában hozott döntést, illetve fogalmazta meg álláspontját Dunaújváros közgyűlése a márciusi ülésen csütörtökön délelőtt. A képviselő-testület többek között önkormányzati rendeletek felülvizsgálatáról, a szociális és a kulturális feladatok finanszírozásáról, a közbiztonság támogatásáról, valamint környezetvédelmi és közösségi kezdeményezésekről is határozott.

Választás 2026: szavazási tudnivalók és teendők

2026. már. 11.

Folytatjuk az április 12-én esedékes országgyűlési választás kapcsán kezdett tájékoztató sorozatunkat, változatlanul a Magyar Helsinki Bizottság hivatalos oldalán közzétett tudnivalókból nyújtunk át újabb adag tudnivalót. És persze ismét jelezzük: folytatása következik!

Ismét megnyitotta kapuit az arborétum

2026. már. 11.

Beköszöntött a tavasz, és ez Dunaújvárosban nem csak a rügyek kibontakozását jelenti. A Baracsi úti Arborétum, városunk zöld ékszerdoboza újra kitárta kapuit a látogatók előtt – már a terület tollas, szőrös lakói is várják a vendégeket.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Másodlagos szürkehályog műtét: mikor van rá szükség?

  2. Ezúttal a DVSC-t fogadják kézilabdázóink

  3. A tárgyalási stratégiákról a kamarában

  4. Felemás kezdés a középszakaszban

  5. Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: ötletpályázatot hirdettek

DSTV: ötletpályázatot hirdettek

Embedded thumbnail for DSTV: virágokkal a szebb környezetért

DSTV: virágokkal a szebb környezetért

Embedded thumbnail for DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

Top hírek

  1. Napos nyitány, szeles végjáték – de már igazi tavasz!

  2. Autószerelő műhely égett le Perkátán

  3. Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

  4. FitCity Dunaújváros: a testi és lelki egészségért (galériával)

  5. Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Galéria

FitCity Dunaújváros (2026. március)

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő