Dunaújváros Hetilap

Fókuszban a hit és a szeretet, avagy minden, ami összeköt bennünket

Terdik Péter - 2023. január 22. 16:12

Településünk egyházi közösségei az idei évben is közös istentiszteleteket tartottak – az ökumené jegyében, négy templomban, négy időpontban.

A keresztény egyházak közös imahetét minden év január harmadik hetében rendezik meg. A nyitány január 16-án volt a református templomban, amelyen Pintér Tamás polgármester is részt vett. A Dunaújvárosban működő keresztény közösségek január harmadik hetében ismét bebizonyították, hogy az összetartás, a közös célért történő összefogás, és az együttes jóakarat az egyik legfontosabb feladatuk a világban. 
Év elején világszerte egyházközségek gyűlnek össze, hogy az ökumenikus imahét részeként egymás templomaiban hirdessék az igét. A kezdeményezés első állomása településünkön a felújított református templom volt, ahol Kovács István görögkatolikus parókus hirdette az igét. A keddi napon az evangélikus templomba látogattak a hívek, ahol Czeglédi Péter Pál református lelkipásztort hallhatták. A szerdai helyszín a baptista templom volt – Stermeczki András evangélikus lelkész közreműködésével. Az összefogást, összetartást hirdető programsor pénteki záró felvonásának a görögkatolikus templom biztosított helyszínt, ahol Braun Ervin a baptista gyülekezet vezetője szólt a hívekhez. 

A programsor első állomásán jelen volt Pintér Tamás polgármester is. Elmondta, maximálisan egyetért az egyetemes imahét céljával: hirdetni kell az összetartozást, hangsúlyozni kell az összefogás erejét, és tényleg eszerint kell élnünk a mindennapokban.

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

A szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérik a képviselők

A szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérik a képviselők

2023. jan. 26.

Az év első rendes ülését tartotta a közgyűlés; a testület összesen 31 témát tárgyalt a nyílt és kettőt pedig zárt ülésen. A napirendi pontok között voltak igazán fajsúlyosak is – amelyek százmilliókat, milliárdokat jelentenek a városnak.

A pentelei zsidóság sorsa a II. világháború alatt

A pentelei zsidóság sorsa a II. világháború alatt

2023. jan. 26.

Tragikus sorsok, tragikus korszak, vészterhes történet: a holokauszt időszakának dunapentelei eseményeire fókuszál Kronászt Margit történész-muzeológus vendégposztja.

Harmincnál több napirend vár a képviselőkre a közgyűlésen

Harmincnál több napirend vár a képviselőkre a közgyűlésen

2023. jan. 25.

Pontosabban 29+2 – a naptári év első nyílt ülése után két tételről döntenek zárt ajtó mögött a Városháza közgyűlési termében csütörtökön.

Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"

Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"

2023. jan. 25.

Önkormányzati évértékelő sorozatunk utolsó előtti állomása a 9-es választókerület – itt Tóth Kálmán  a képviselő, aki szerint az átgondolt, hatékony munka és a közösségek összefogása a fejlődés kulcsa.

Évindító, visszatekintő, időutazó beszélgetés Barta Endrével

Évindító, visszatekintő, időutazó beszélgetés Barta Endrével

2023. jan. 25.

Eredetileg egy klasszikus évértékelést, visszatekintést kértünk Barta Endre humán alpolgármestertől, aztán évekre visszanyúló, talán egy kicsit az összefüggéseket is boncolgató beszélgetés lett belőle. És talán olvasóink sem bánják, de időben visszautaztunk 2019-ig, ott kezdjük…

DSTV: bizakodnak a mezőgazdászok

DSTV: bizakodnak a mezőgazdászok

2023. jan. 25.

Optimizmusra ad okot az elmúlt hetek-hónapok csapadékos időjárása, derül ki a DSTV összegzéséből. A riportban a határjárást követően a szakember az iparágat érintő nehézségekről, illetve az előttük álló feladatokról is beszélt. Hangkép.
 

Dr. Székely Károly: "... bizalommal keresnek az emberek"

Dr. Székely Károly: "... bizalommal keresnek az emberek"

2023. jan. 24.

Önkormányzati évértékelő sorozatunk újabb megállója az 8-as választókerület – dr. Székely Károly  képviselő szerint elsősorban a befejezett projektekre lehetnek büszkék, de az is örömmel tölti el, hogy bizalommal fordulnak hozzá a körzet lakói.