Már lehet nevezni a Balaton-Átevezésre!
Elindult a nevezés a balatoni nyár legnagyobb vízi futamára, ráadásul az első 800 nevezőt extra kedvezménnyel várják Zamárdiba.
Mint arról a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) honlapja beszámolt, fontos mérföldkőhöz érkezett a július 15-i Hervis Balaton-Átevezés. Az esemény hivatalos oldalán, a balatonatevezes.hu oldalon szerda reggel 9 órakor megnyílt a nevezési felület, amelyen mostantól bárki hivatalos résztvevőjévé válhat az ország egyik legnépszerűbb szabadidős vízisporteseményének.
„A résztvevők számát illetően az elmúlt években folyamatosan emelkedő tendenciát mutattunk, olyannyira, hogy 2021-re kinőttük Fonyódot és a jóval nagyobb létszámkapacitással bíró Zamárdiba költöztünk át. Tavaly rekordot jelentő mintegy 4500 nevezés érkezett, bízunk abban, hogy idén sikerül ezt túlszárnyalni, és az időjárás is kegyeibe fogad minket!” – mondta Vida Gergely, az átevezés főszervezője.
A helyszín ezúttal is a Zamárdi Szabadstrand. Az átevezés távja 8 kilométer lesz, a résztvevők, kajakkal, kenuval, SUP-pal, vagy akár sárkányhajóval is teljesíthetik a Zamárdi-Tihany-Zamárdi útvonalat. Mindeközben a parton is számos kiegészítő, színvonalas programmal készülünk, így várjuk a benevezetteket elkísérő rokonokat, barátokat, szurkolókat is.
Képek forrása: MKKSZ
Érdemes minél hamarabb dönteni, hiszen az első 800 nevező nevezési díja a felnőttek esetében csak 9.000 forint, a 14 év alattiaknak pedig csak 7.000 forint lesz, továbbá megkapják a Hervis Balaton-Átevezés hivatalos pólóját, és táv végén a befutóérmet is.
„Szeretnénk hangsúlyozni, hogy nevezés, a nevezési díj befizetésével fejeződik be. Ez azt jelenti, hogy a nevezés csak akkor tekinthető véglegesnek, ha a szükséges adatok megadása után nevezési díj is befizetésre került. Azt javasoljuk ezért mindenkinek, hogy minél előbb fizesse be a nevezési díjat.” – fogalmazott Vida Gergely.
Ahogy arról korábban is beszámoltunk már, a Hervis Balaton-Átevezés 2023-ban része lesz budapesti atlétikai világbajnokság felvezető Hétköznapi Hős elnevezésű eseménysorozatának is. Magyarország történetének legnagyobb sporteseményére az átevezésen résztvevők ötven százalékos kedvezménnyel vásárolhatják meg jegyeiket.
A rovat további hírei: Sport
Balszerencsés dunaújvárosiak
2025. máj. 22.
Betegség és sérülések miatt bajnoki érmekről és Európa-bajnoki szereplésről kellett lemondania a DKSE tehetséges birkózóinak.
Ezüstös hétvége Fadd-Domboriban
2025. máj. 21.
Jól szerepeltek a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Fadd-Domboriban megrendezett a 9. Outrigger Sárkányhajó Magyar Bajnokság és Rangsoroló versenyen.
DSTV: nyílt nap a röplabdázóknál
2025. máj. 21.
Folytatjuk a visszatekintésünket a DKSE szakosztályainak nyílt napjaira. A sorban következő sportág a röplabda volt – a Dózsa iskolában Gelencsér Balázs foglalta össze, kiket vártak, mivel vártak, és milyen lehetőségeket kínál a gyerekeknek a röplabdasport. Hangkép.
Óriási izgalmak után bronzérmes az Eger
2025. máj. 21.
Bár négygólos hátrányból fordított a DFVE az Eger ellen, az utolsó másodpercben egyenlítettek a vendégek, majd ötméteresekkel behúzták a bajnoki bronzcsata ötödik, dunaújvárosi mérkőzését.
DSTV: búcsú a csapattól és a szurkolóktól
2025. máj. 20.
A mögöttünk hagyott hétvégén az idei szezon utolsó mérkőzését játszotta a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese. A meccsről majd holnap beszélünk, hiszen a találkozó azért volt különleges, mert mert ezen a találkozón búcsúzott el a dunaújvárosi közönségtől Szalai Babett és Oguntoye Viktória, akik felhagynak aktív pályafutásukkal. Hangkép.
Itthon lehet bronzérmes a DFVE
2025. máj. 20.
A bajnoki bronzpárharc ötödik, mindent eldöntő mérkőzését játssza a DFVE női vízilabda csapata az Eger ellen a Fabó Éva Sportuszodában ma este hét órától.
Nagy csaták a Suli Foci Kupáért
2025. máj. 19.
Az első korcsoportban kulcsi, a másodikban dunaújvárosi siker született a DLSZ Arénában megrendezett Suli Foci Kupa első fordulójában.