Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 08. Aranka
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Magyar Zoltán: "nehéz szezon vár tornászokra"

Sport
torna
Olimpia

facebook megosztás

doszerk - 2023. már. 03., 12:30

Az idei esztendőben Európa-bajnokság és világbajnokság is vár a férfi és a női felnőtt tornászokra, mindenhol az olimpiai kvalifikáció a tét - fogalmazott dr. Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) elnöke.

Kép: DO-archív

A sportvezető a Magyar Torna Szövetség honlapjának adott nyilatkozatában kiemelte, hogy áprilisban lesz kvalifikációs Eb, innen lehet kvalifikálni az őszi világbajnokságra, ott pedig nagyrészt eldől, hány magyar tornász vehet majd részt a jövő évi párizsi ötkarikás játékokon, tehát nehéz szezon elé néznek a versenyzők. "A Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) két lépcsőre bontotta a kvótaszerzést, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a tavalyi vb-ről már az első három csapat kijutott az olimpiára. Idén pedig mindegyik kontinens bizonyos számú kvalifikációt szerez a kontinensviadalok alapján a vb-re, ahol egyenes ági bejutás van az olimpiára."

Így tehát két egymást követő évben is van-volt lehetőség a párizsi részvétel begyűjtésére, de az egyéni kvóták megszerzése 2024 tavaszán fog teljesen lezárulni.
"2022-ben nehéz volt, hiszen néhány hónap leforgása alatt kellett két nagy versenyen, az Eb-n, majd a vb-n is bizonyítani, mivel augusztus után októberben volt a világbajnokság. Idén azonban ez kedvezőbb, a tavaszi kontinensviadal után természetesen lesznek még hazai és nemzetközi megmérettetések, na meg persze edzőtáborok, és ezt követi csak a világbajnokság, ősszel, vagyis két csúcsformát kell kihozni, nem úgy mint tavaly, ahol hosszú ideig kellet egyet fenntartani."

A tavalyi vb-n a magyar férfi felnőtt csapat a 12. helyen végzett, ez a pozíció idén már párizsi repülőjegyet jelentene.
"Ez érdekes dolog, mert a helyezés megvolt, de ott is rontásunk volt, ami ha nincs, akkor jóval előrébb is végezhettünk volna. A nőknél pedig Kovács Zsófia sérülés miatt csak két szeren, Székely Zója pedig egy szeren szerepelt. Ezzel együtt nem tudni, hogy az orosz és a fehérorosz csapatok indulhatnak-e a világbajnokságon. Ha igen, akkor mindkét együttesünk hátrébb csúszhat. Ezért úgy vélem, nem is érdemes a tavalyi helyezéssel foglalkozni. Csak arra kell koncentrálni, hogy mi a lehető legjobb eredményt érjük el, és mindkét csapat legyen benne az első 12-ben."

(Forrás: MATSZ)

A rovat további hírei: Sport

Hazai éremeső a ranglistaversenyen

2026. feb. 08.

Remekül szerepeltek a Szent Pantaleimon iskolában megrendezett országos ranglistaversenyen a Danubius KSE tollaslabdázói.

Nagyon közel volt a bravúrhoz a DKSE

2026. feb. 08.

Hajszálnyira volt a pontszerzéstől, de végül 3-1-es vereséget szenvedett a Szeged gárdájától a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga szombat esti fordulójában.

Cseh Sándor: egy csapatnak mindig fejlődnie, vagy alakulnia kell

2026. feb. 07.

Cseh Sándor szövetségi kapitány szerint kis szerencsével akár meg is nyerhette volna a funchali női vízilabda Európa-bajnokságot a magyar válogatott, amely meglátása szerint az elmúlt másfél évben napról napra jobban játszott, de még tovább fejlődhet.

Újra itthon, ezúttal a Szeged ellen

2026. feb. 07.

A Vidux-Szegedi RSE elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának csatározásait a DKSE röplabda csapata ma délután öt órától.

Húsz percig bírta a Kohász

2026. feb. 07.

Az első félidő hajrájáig szorosan tartotta a Vasas elleni bajnokiját a DKKA női kézilabda csapata, de a fővárosiak végül biztos sikerrel vitték el a pontokat a sportcsarnokból.

DSTV: két győzelem, egy vereség

2026. feb. 06.

Két győzelemmel és egy vereséggel folytatták a bajnoki pontvadászatot a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület csapatai. Az NB I-es alakulat 14-0-ra nyert a BVSC ellen, az NB II-es csapat a Honvéd Szondi II ellen lépett asztalhoz s nyert 11-7-re, míg az NB III-as gárda a Honvéd Szondi III csapatától szenvedett 10-8-as vereséget. A mérkőzések után a főszereplők értékelték a látottakat. Hangkép.

A Vasas ellen folytatja a Kohász

2026. feb. 06.

Ismét hazai pályán, a Vasas SC elleni összecsapáson lép pályára a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata ma este hat órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Hazai éremeső a ranglistaversenyen

  2. Közösségépítők (2.): a "Terítéken" ízőrzője

  3. Felhívás aranylakodalmas párok részére

  4. Nagyon közel volt a bravúrhoz a DKSE

  5. DSTV: szólóban a hangzsonglőr

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: szólóban a hangzsonglőr

DSTV: szólóban a hangzsonglőr

Embedded thumbnail for DSTV: a Rosti iskola szalagavatója

DSTV: a Rosti iskola szalagavatója

Embedded thumbnail for DSTV: két győzelem, egy vereség

DSTV: két győzelem, egy vereség

Top hírek

  1. Baleset és teljes útzár Dunaújvárosnál (frissítve)

  2. 90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

  3. Rozi néni 90 éves lett – Isten éltesse!

  4. Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

  5. Újra élnek a bajnoki remények

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 5. szám - 2026.02.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő