Dunaújváros Hetilap

Újjászületik a város kellős közepén lévő zöld ékszerdoboz, az arborétum

doszerk - 2023. március 25. 15:00

Felújított erdei bútorok, frissen ültetett facsemeték, renovált illemhelyiség, megépült karám és hamarosan érkező új lakók – az elmúlt hónapok sem teltek tétlenül a Baracsi úti Arborétumban.  

Orosz Csaba önkormányzati képviselő önkéntes közösségekkel együtt folyamatosan ápolja és nagy becsben tartja a Kádár-völgy ékszerdobozát. 

Igazi újjászületés

A Kádár-völgy kincseként számon tartott terület az elmúlt években látványos változásokon megy át, valósággal újjászületik. Az arborétum megszépítésével járó munkálatok folyamatosak, legutóbb egyebek mellett például körbekerítették a teljes területet, karámot építettek az újonnan érkező lakóknak és felújították az erdei bútorokat is. Az elmúlt hónapok munkálatairól Orosz Csaba önkormányzati képviselő számolt be, aki önkéntes kis közösségekkel együtt nap, mint nap szorgoskodik az arborétum újjászületésén:
– Igencsak mozgalmas időszakot tudhatunk magunk mögött, hiszen feladat mindig van bőven: kitakarítottuk például az erdészházat és környékét – itt eddig 11 konténert töltöttünk meg szeméttel, zöldhulladékkal, de még mindig van mit csinálni. A tavalyi évben a Kösz, Hankook! pályázat révén befolyt mintegy 2 millió forintos támogatásból kerítést építettünk, felújítottuk a régi fabútorokat, és újakkal is gyarapodott a közösségi tér: 6 asztal, 12 pad és 5 új erdei bútor várja a pihenni vágyókat.  
A megépült kerítés mellett új kamerákat is telepítettek, hiszen sajnálatos módon több alkalommal rongálás történt az arborétum területén.

Közösségi tér – mindenkinek

Megújult még az illemhelyiség, a bejárathoz fenyő- és tölgy facsemetéket ültettek, és legutóbb szélvédett karám épült a hamarosan érkező vemhes rackajuhoknak. Orosz Csaba hangsúlyozta, szívügye a város különleges kis szigete, amely egész évben másik arcát mutatja: 

– Kivételes helyszín ez a város kellős közepén, ahol még a nyári nagy melegben is kellemes az idő. Azt gondolom, hogy az ide kilátogatók a betondzsungelből szinte kiszakadhatnak, és egy falusias, erdős környezetben találják magukat, ahol feltöltődhetnek. Nagyon örülök, hogy önkéntes diákokkal, kis közösségekkel vigyázunk a Kádár-völgy kincsére.
Hozzátette: rengeteg lehetőség rejlik még az arborétumban, a nem is olyan távlati tervek között szerepel a mezítlábas ösvény kialakítása, amelynek munkálatai hamarosan megkezdődnek, és persze az állatállomány idén is gyarapszik majd, első körben a már említett rackajuhokkal, de várnak még csüngőhasú kismalacot is. 
Nagyon készülnek az április 8-án esedékes húsvéti családi napra, amelyet közösen szerveznek a Duna Dog Centerrel és az Esőcseppekért Alapítvánnyal – a közösségi kezdeményezés során egyebek mellett például az elmaradhatatlan tojáskeresés és állatsimogatás is a programok között szerepel. 

A részletes programmal még jelentkezünk!

(Forrás és fotó: www.dunaujvaros.hu)
 

A rovat további hírei: Közélet

Tömeges "városjárás" a megelőzés és a segítségnyújtás jegyében (galéria)

Tömeges "városjárás" a megelőzés és a segítségnyújtás jegyében (galéria)

2025. szep. 21.

Átütő sikerrel ért véget a Richter Egészségváros dunaújvárosi programja a Városháza téren szombaton. Több ezer szűrővizsgálatot végeztek el, a prevenciós program révén pedig a dunaújvárosiak összefogásával több mint 15 millió forint adományban részesült a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet.

Összetartó közösség a tisztább városért (galériával)

Összetartó közösség a tisztább városért (galériával)

2025. szep. 20.

Vannak olyan rendezvények, amelyen örülnek a résztvevők annak, ha nem döntenek súlyrekordot. A pénteken megrendezett közösségi szemétszedés szerencsére ilyen volt.

Dolák-Saly Róbert vendégeskedett a városban – a humorban tényleg nem ismer tréfát

Dolák-Saly Róbert vendégeskedett a városban – a humorban tényleg nem ismer tréfát

2025. szep. 19.

Út a gimnáziumi ökörködéstől az abszurd humor színpadáig – fanyar iróniával és megkapó öniróniával, némi muzsikával és drámai felhangokkal; a népszerű előadó volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége csütörtökön.

"...hogy az intézmény stabilan működjön"

"...hogy az intézmény stabilan működjön"

2025. szep. 19.

A Bartók Kamaraszínház évadnyitó előadásán – pontosabban az Ahogy tetszik című Shakespeare-bemutató csütörtöki főpróbáján – vett részt Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester, aki komoly bejelentéssel is szolgált az alkalom apropóján.

Sok lehetőség rejlik a Generációk Házában

Sok lehetőség rejlik a Generációk Házában

2025. szep. 19.

Középiskolás diákokkal találkozott Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester az Almási Zsolt teremben csütörtökön. A városvezető fontosnak tartja, hogy a fiatalok is megoszthassák gondolataikat a város jelenét és jövőjét illetően.

Hamarosan kezdődik a fűtési szezon városunkban – és már igényelhető a pótfűtés

Hamarosan kezdődik a fűtési szezon városunkban – és már igényelhető a pótfűtés

2025. szep. 19.

A távhőszolgáltató DVG Zrt. tájékoztatja a fogyasztókat, hogy a 157/2005. (VIII. 15.) Kormányrendelet szabályozza a fűtési időszakot, amely szeptember 15-én el is kezdődött, és következő év május 15-én ér véget. Ettől a naptól a távfűtési rendszereknek bekapcsolható állapotban kell lenniük. Tájékoztató.

Továbbra is támogatják az álláskeresőket

Továbbra is támogatják az álláskeresőket

2025. szep. 18.

Már nem az első állásbörzét tartották meg a Városháza „C” szárnyában a napokban. A vasmű válságát követően nagyon sokan kerültek nehéz helyzetbe – a városvezetés ahogy és ahol csak tudja, támogatja az érintetteket.