Emléktúrával készültek a bajnokságra
Második alkalommal emlékeztek meg egykori sporttársukról a Dragon Steel SE sárkányhajósai.
Kép: Dragon Steel SE
Immár második alkalommal indult emléktúrára a Dragon Steel SE hajója, mely a tavaly elhunyt, nagy szeretettel becsült, Pipa Károly sporttársuk emléke előtt adózott a hétvégén leevezett 48 km-es távval, árulta el érdeklődésünkre Tóth Edit, a Dragon Steel SE elnöke.
– Az első nap Kisapostagról indulva eveztünk fel Tassig, ott az átzsilipelés után a Soroksári Duna-ágban még további 6 km-t tettünk meg a dömsödi célpontig, ahol este megszálltunk. Délután és este csapatösszetartás, beszélgetés szerepelt a programban, a fáradtságot szaunával, az éhséget szalonnasütés alatt enyhítettük. Másnap, április 16-án indultunk visszafelé, és a zsilip után egy dunaújvárosi megállóval, a Duna és némi hátszél segítségéve eveztük le a maradék 24 km-t, s bár az időjárás nem fogadta kegyeibe a túrázó csapatot, mégis nagyszerű élmény volt ez a két nap. A "Karcsi túrát" a róla elnevezett hajóban tettük meg, és a megemlékezésen felül nem titkolt cél volt, hogy az április 29-i bajai, Hosszú távú Bajnokságra a lehető legjobban készüljön fel a csapat.
A rovat további hírei: Sport
Négypontos szentesi évzáró
2025. dec. 15.
A DFVE serdülő leány együttese ötméteresek után szenvedett vereséget, az ifjúságiak viszont simán nyertek a Szentes elleni korosztályos bajnokin a mögöttünk hagyott hétvégén.
Nem volt esély a pontszerzésre
2025. dec. 15.
Csak az első harmadban tudta tartani a lépést fővárosi ellenfelével a DUE-Worm Angels csapata a jégkorongozók Andersen Ligájának szombati találkozóján.
Nem borult a papírforma a fővárosban
2025. dec. 14.
A második szettben megszorította a favoritot a DKSE röplabda csapata, de a házigazda Pénzügyőr végül három szettben győzte le együttesünket a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának szombat esti fordulójában.
Bravúros sikerrel búcsúzott az évtől a DFVE
2025. dec. 14.
Négygólos hátrányból fordítva győzte le 11-10-re a vendég UVSE együttesét a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában szombaton este.
Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE
2025. dec. 13.
Az UVSE elleni rangadón ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában ma délután öt órától.
Röplabda: a Pénzügyőr következik
2025. dec. 13.
A tabellán negyedik Pénzügyőr vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának kilencedik fordulójában ma este hat órától.
DKKA: megtörték a csendet kézilabdázóink
2025. dec. 13.
Közleményt adott ki a felnőtt csapatot működtető Kft. helyzetéről a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia pénteken este. A klub és az önkormányzat további források bevonásán dolgozik, de közben már több játékos is elhagyta az NB I-ben szereplő együttest.








