Jubileumi programkavalkádra készülnek az újtelepi városvédők
Gazdag kínálattal várja az érdeklődőket az immár hagyományos ÖKO Napok programsorozata – minden korosztály örömmel lubickolhat az események tengerében szombaton Újtelepen.
Komoly jubileumra készül, idén immár tizedszerre fut neki az ÖKO Napok programjának a Városvédők Újtelepért Egyesület – a népszerű közösségi kezdeményezés keretében igazi programkavalkád kényezteti a résztvevőket április 22-én, szombaton. Az eseménysorozat helyszíne a Vak Bottyán utca és Móra Ferenc utca sarkán, a volt Újtelepi iskola környékén és épületében (a Waldorf gimnáziumban) lesz. A kínálat egy része ezúttal is a környezettudatosságra és a fenntartható fejlődésre koncentrál: az E-elektra Zrt.-vel közösen műszaki és fémhulladék-gyűjtést szerveznek: 8-13 óra között, de csak akkor helyezhetik el a polgárőrök által őrzött konténerekben a használaton kívüli műszaki cikkeket, vas- és egyéb fémhulladékot.
Szintén az ÖKO Nap programját színesíti ezúttal a Csomagtartóvására kavalkádja: az árusok 9-12 között kínálják portékáikat az intézmény épületében. A vásári forgatag különlegesen gazdagnak ígérkezik, hiszen a használt holmik, régi kincsek mellett kézműves vásár portékáiból is válogathatnak a vendégek 8.30 és 13 óra között – és még kürtőskalács-árusítás is lesz.
Nem hiányozhat az ÖKO Nap kínálatából a Magyar Vöröskereszt szervezte véradás sem: 10-14 óra között menthetnek meg három-három életet az önkéntesek – fényesen igazolva, hogy vért adni menő! (Az eseményen szájmaszk viselése kötelező, és személyi igazolvány, valamint TAJ-kártya is szükséges a "csapoláshoz".) Visszatérő programelem a BikeSafe, az ingyenes országos kerékpár-regisztráció dunaújvárosi állomására a rendőrkapitányság bűnmegelőzési alosztálya jóvoltából várják a kétkerekűsöket 10-14 óra között.
A gyerekek örömére a Dunanett Nonprofit Kft. jóvoltából egy igazi kukásautó is felvonul, amelyre ezúttal is fel lehet majd mászni, ígérik a szervezők. Végül, de közel sem utolsósorban könyvárusításra is várják a vendégeket – a helyszínen megvásárolhatók a Régi dunapeneteli történetek című sorozat kötetei.
Színes, gazdag, derűs családi napra készülnek a program szervezői – mindenkit szeretettel várnak!
(Archív fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Mozaik
DSTV: együtt a tisztább városért
2025. nov. 04.
A díjkiosztóról már beszámoltunk, de most itt a DSTV összegzése: idén is remekül sikerült a Jót, szívből – Dunaújvárosért akciócsoport és a Decathlon Dunaújváros csapatának közös takarítási megmozdulása. A sok önkéntes munkája nyomán rengeteg szeméttől szabadult meg a város. Hangkép.
Mozgalmas nyitány után viszonylag nyugalmas őszidő
2025. nov. 03.
Eső és szél ma, aztán párás-ködös reggelek és derült napok szinte egész héten – ezt ígéri az előttünk álló időszakra a DO meteorológiai szakértője. Nem lesz túl izgalmas, de a csapadék változatlanul nagyon kéne: lehet, a hét végére be is fut!
DSTV: ovisokat avattak pantaleimonosokká
2025. nov. 03.
Varázslatos világ nyílhat ki a gyerekek előtt, amikor átlépik az oktatási intézmények kapuit, derül ki a DSTV összegzéséből. Az ovisok is csillogó szemekkel válnak részévé a közösségeknek – így történt a Szent Pantaleimon Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola ünnepségén is. Hangkép.
7 tipp, hogyan erősítsd immunrendszered természetesen
2025. okt. 31.
Az immunrendszer mindennapjaink láthatatlan védelmezője, amelynek megfelelő működéséhez számos tényező járul hozzá. A tudatos életmód, a változatos táplálkozás és a pihenés egyaránt segíthetnek abban, hogy szervezetünk kiegyensúlyozott maradjon. (X)
Mumus és a többiek: kockahegyes játékőrület
2025. okt. 30.
Halloween alkalmából szervez nagyszabású játékos éjszakai összetartást a Kockahegy Társasjáték Klub a DUE "B" klubjában október 31-én, azaz pénteken 18 órától másnap hajnali 4-ig (!!!) – színes programok sorával körítve.
DSTV: jelmezes kavalkád a múzeumban
2025. okt. 30.
Nem első alkalommal rendezte meg jelmezes, kézműveskedéssel egybekötött családi délutáni programját az Intercisa Múzeum, derül ki a DSTV összegzéséből. Idén is sokan voltak kíváncsiak a Halloween jegyében rendezett kavalkádra, ahol a főszereplők szellemek és boszorkányok voltak. Szellem- és hangkép.
"Nyugdíj cunami – mi történik, ha elfogynak az aktív dolgozók?"
2025. okt. 28.
Ezzel a figyelemfelkeltő címmel rendeznek előadást a Dunamenti Regionális Népfőiskola Kossuth Lajos utcai központjában csütörtökön délután. A program nyitott, minden érdeklődőt várnak!








