Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 20. Fábián, Sebestyén
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Ahogy városszerte, a Liget közben is a parkolási gondok enyhítése a cél

Közélet
parkolás
fejlesztések
Szabó Zsolt

facebook megosztás

Öcaline - 2023. aug. 12., 16:00

Örök téma, folyamatos feladat a „Rajta, Újváros!” Egyesület képviselőinek a parkolási gondok enyhítése, ezért is örömteli, hogy egy sikerrel megvalósított programról adhatott számot Szabó Zsolt alpolgármester, a 6. választókerület önkormányzati képviselője.

Helyszínünk a Liget köz, ahol a közelmúltban új parkolóhelyeket alakítottak ki a környéken lakók nagy örömére. (A városban jelenleg is folyó munkákról lásd keretes anyagunkat!)

A párbeszéd diadala

A munkálatok nyomán mintegy húsz autó számára elegendő hely jött létre a korábbi, parlagon hagyott térségen. A kivitelezés végeztével tartott tájékoztatót a helyszínen Szabó Zsolt, a körzet önkormányzati képviselője, aki szerint nemcsak a parkolók létesítése miatt volt fontos fejlemény a megvalósult fejlesztés:
– Különleges alkalom ez számomra, hiszen a 6. számú választókörzet képviselőjeként mindig öröm, amikor a választókörzetemet érintő kérdésekkel foglalkozva konkrét eredményeket tudunk felmutatni. A „Rajta, Újváros!” Egyesület képviselőinek fontos, hogy a lakókkal párbeszédet folytatva oldjanak meg régóta húzódó problémákat.
Mint Szabó Zsolt felidézte, az elmúlt időszakban sokat beszélgetett a környéken élőkkel arról, hogy a parkolás kapcsán segítségre van szükségük. A képviselő szerint is fontos, hogy a körzetben enyhüljenek a parkolási problémák:
– Egy hosszabb folyamat fontos, de nem az utolsó állomásánál tartunk most: a Görbe utca mögötti területen új parkolói részt alakítottak ki a munkálatokat végző szakemberek, így egy korábbi fejlesztést kibővítve immár harminc parkolóhely áll az itt lakók rendelkezésére. 

Az élhető városért, körzetért

A gazdasági alpolgármester a tájékoztatón felidézte: amikor 2019-ben megválasztották, elsőrendű képviselői feladatként tűzte ki, hogy folyamatos együttműködésben, párbeszédben fejlessze a körzetet a lakókkal:

– Az elmúlt időszakban a lakók folyamatosan tanácsokkal és kérésekkel fordultak felém, így közösen tudtunk azon dolgozni, hogy a választókörzetet élhetőbbé tegyük. Ennek az egyik állomása az, hogy itt, a Görbe utca környékén is bővítjük a parkolóhelyeket, mert több megkeresés is érkezett hozzám, hogy a szabálytalan parkolás is nagy probléma a környéken. Az új parkolóhelyek kialakítása mellett most új karók kihelyezésével gátoljuk a szabálytalan parkolást. A folytatás sem várat magára: a Görbe utcai bővítést reményeink szerint jövő tavaszig lezárjuk, s aztán az utca másik végében is szeretnénk legalább ennyi új parkolóhelyet kialakítani. Fontos az is, hogy nem ez az egyetlen parkolófejlesztés az idén a választókörzetben. A Semmelweis udvar környékén szeretnénk legalább tíz új betonos parkolóhelyet átadni a lakóknak. Ennek az előkészítése folyik, és reményeim szerint még augusztusban ott is elkezdődnek a munkálatok!

Városszerte alakítanak ki új parkolókat

A fentiekben említett Görbe utcai, valamint technikumi fejlesztésekkel párhuzamosan a város több részén is azon dolgoznak a szakemberek, hogy – a lakók igényeihez igazodva – új parkolóhelyeket hozzanak létre. Így jelenleg is tartanak a munkálatok a Dunasor 31. mellett és a Németh László utcában (bruttó 5 millió forint értékben); szintén parkolókat alakítanak ki a Fáy András utcában a Római körút 17. mögött (bruttó 1 millió forintért). Folyik a parkolók kialakítása a Martinovics utca 35. mellett is – itt bruttó 3,6 millió forint forrást szánnak a feladatra.

A cél egyértelmű: a városvezetés enyhíteni kíván a parkolási gondokon.

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

2026. jan. 20.

Folytatva a szép hagyományt idén is a kulturális szféra legrangosabb önkormányzati elismerésének átadásával ünnepli a magyar kultúra napját városunk. A Pro Cultura Intercisae Díj ünnepi koncerttel körített átadója az evangélikus templomban lesz csütörtökön délután. Meghívó!
 

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

2026. jan. 20.

A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Dunaújváros pizzája elnevezésű közösségi kezdeményezésről. Az Édes Pizzériában megvásárolható finomság igencsak népszerű – ezt az összegyűjtött összeg is jól mutatja. Ízes hangkép.

A közösség diadala lett az újtelepi véradás

2026. jan. 19.

Mindent bevetett az immár hagyományos közösségi akció életben tartásáért a Városvédők Újtelepért Egyesület és a Magyar Vöröskereszt területi szervezete – a vége átütő siker: szombaton a célzott 40 fő helyett 56 önkéntes vállalta a csapolást!
 

„Boldogító igen!” – idén újra esküvő kiállítás csalogatott a Mondbach-kúriába (galériával)

2026. jan. 19.

A tavalyi nagy siker után ismét megszervezték az esküvő kiállítást - másodjára is remek hangulat és kiváló szakemberek várták a látogatókat. A kúria ismét fényesen bizonyította, hogy az esküvők ünnepi pompája bizony megfér a falai között. 

"... egy reménységre kaptatok elhívást is" – imahét, már mától

2026. jan. 19.

Folytatják az elmúlt esztendők nemes hagyományát, négy napon át tartó egyetemes imahétre várják a híveket a város templomaiban. A sorozat már ma délután kezdődik!

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

2026. jan. 19.

A beszámolóval már jelentkeztünk hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése arról, hogy ünnepélyes keretek között is átadták a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben a nemrég telepített MR berendezést. Hangkép.
 

Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

2026. jan. 16.

Nem könnyű az általános iskolás gyerekek élete. Tanulnak, leckét írnak, sportolnak és edzésekre, szakkörökre járnak. Megesik, hogy ilyenkor néhány dolgot elfelejtenek – például cipőt, kabátot, pulóvert, pólót és zoknit hagynak az iskolában. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

  2. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  3. Két győzelemmel folytatták az U20-asok

  4. A kannabisz megítélésétől a CBD megismeréséig

  5. Távoli tájakra csalogat a népfőiskola

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: kelendő a város jótét pizzája

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

Embedded thumbnail for DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

Embedded thumbnail for DSTV: szeretik a stand-up műfaját

DSTV: szeretik a stand-up műfaját

Top hírek

  1. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  2. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  3. Az Országháznál robbantással fenyegetett – vádat emeltek ellene

  4. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  5. Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

Galéria

Esküvő kiállítás (2026)

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő