A használt olaj a lefolyó helyett a gyűjtőpontokra kerüljön!
Városunkban még 2020-ban kezdődött a használt sütőolaj-gyűjtő program, jelenleg 17 helyszínen lehet leadni a használt étolajat. A kezdeményezés jól vizsgázik – egyre többen csatlakoznak a szervezett gyűjtéshez. Tegyen így, aki teheti!
Sokan nem is gondolnánk, hogy egyetlen csepp használt étolaj akár ezer liter élővizet is képes elszennyezni – ezért kiemelten fontos, hogy a hétköznapokban a háztartásokban keletkezett használt sütőolajjal ne a lefolyóba landoljon. Mint Szabó Zsolt alpolgármester elmondta, a városvezetés kiemelt feladatának tekinti a környezettudatos magatartás erősítését:
– Már egész kicsi olajfolt hatalmas károkat okoz környezetben. Városunk levegőjének, vizeinek, talajának megőrzése és a következő generációknak történő átadása kiemelt felelősségünk. Ennek jegyében jár el a Rajta, Újváros! Egyesület és biztatunk mindenkit a környezettudatos gondolkodásra.
Éppen ezért már 17 helyszínen adható le a háztartásokban keletkezett használt sütőolaj, emelte ki az alpolgármester, aki maga is elhozta a gyűjtőpontok egyikére az otthonában felgyülemlett használt olajat. Mint kiemelte, a még 2020-ban kezdett program jól vizsgázik – egyre többen csatlakoznak, és gyűjtik szelektíven a használt olajat:
– Érdemes időt szánni az olaj szelektív gyűjtésére, hiszen amellett, hogy a környezetet kíméljük, egy élhetőbb, jobb várost hozunk létre, az oktatási – nevelési intézményeket is támogatják a lakók, minden leadott kilogramm után 25 forintot kapnak az intézmények. Mindemellett a használt olajat újrahasznosítják, biodízel üzemanyagot állítanak elő belőle.
A lakosságnak nincs más dolga, mint a a fenti címlistán fellelhető gyűjtőpontok egyikére nyitvatartási időben zárt PET palackban vagy zárt befőttes üvegben elhelyezni a használt, kihűlt olajat. Fontos tudni, hogy a gyűjtőpontokat az elkerített udvar részekre, vagy a tálaló konyha melletti elkerített területen helyezték el oly módon, hogy illetéktelen személyek ne férjenek hozzá az edényekhez.
Egy kérés a végére: a használt sütőolaj elhelyezését minden esetben jelezzék az adott intézmény vezetőjénél – vagy csengessenek a portán!
DMJV Önkormányzata
(Fotó: Végh Zoltán; illusztráció: DMJV Önkormányzata)
A rovat további hírei: Közélet
Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!
2025. jún. 06.
Újabb szépkorú polgár ünnepelte a 90. születésnapját. Varga Károlynét, Éva nénit Dunaújváros képviseletében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő köszöntötte. A jókívánságokat örömmel fogadta az ünnepelt az Évák – lánya, unokája és dédunokája – körében.
Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen
2025. jún. 05.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés indoka egy pályázati lehetőség, aminek nagyon szoros a benyújtási határideje, illetve egy korábbi döntés módosítása vált szükségessé.
Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz
2025. jún. 05.
Apró, de az ott élők számára annál örömtelibb fejlesztésről számolt be Tóth Kálmán önkormányzati képviselő. A Mátyás Király körút 8-10. előtt – tehát két lépcsőháznál – újult meg az évek alatt elhasználódott járdaszakasz.
Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre
2025. jún. 05.
105 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én, 16.32 perckor írták alá a Trianoni békeszerződést. A diktátum következtében a történelmi Magyarország elveszítette területének kétharmadát és lakosságának mintegy hatvan százalékát. A trianoni békediktátum évfordulójára emlékezett a Dunaújváros önkormányzata az evangélikus templomban szerdán.
Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég
2025. jún. 05.
Fábry Sándor humorista, műsorvezető, dramaturg volt a Dunaújvárosi Estek legutóbbi vendége. A kedd délutáni előadása sokakat vonzott a "C" szárnyba, nem véletlenül – közismert és megosztó személyiségére kíváncsiak voltak a dunaújvárosiak.
Hamarosan startol a szabadstrand-szezon
2025. jún. 04.
Egészen pontosan június 13-án nyit a szabadstrand – félreérthetetlenül jelezve a nyári szezon hivatalos kezdetét. Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester a helyszínen jelentette be: a jövő hét végén már ismét várja a fürdőzőket a város egyik legnépszerűbb nyári közösségi tere.
Tartalmas évtizedek után kerek évforduló
2025. jún. 04.
Folytatódott a dunaújvárosi szépkorú polgárok köszöntése. A napokban Dr. Tarjáni Györgyöt, Gyuri bácsit köszöntötte az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő.