Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 03. Balázs
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Extra színvonal a pingpongosoknál

Sport
asztalitenisz
DUESE
Extra Liga

facebook megosztás

spigott - 2023. szep. 18., 16:00

Látványos, remek csatát vívott a Dunaújvárosi Egyesem SE első számú asztalitenisz csapata a Mosonmagyaróvárral az Extra Liga nyitófordulójában.

A sportág ünnepére készültek hétvégén a Dunaújvárosi Egyetem Sportegyesület asztaliteniszezőinél, ugyanis azok után, hogy a szakosztály első számú együttese a tavalyi esztendőben megnyerte az NB I-es pontvadászatot, fennállása során először léphetett asztalhoz az Extra Ligában, az ország legjobb tizenkét együttese között.

Történelmi meccs a Pannonban

A dunaújvárosiak azt a Mosonmagyaróvárt látták vendégül a Pannon Oktatási Központban, szombaton délelőtt tizenegy órától, mely a tavalyi szezont a tizedik helyen fejezte be az élvonalban, ám az idénre jelentősen megerősítették keretüket, ugyanis a bajnok pécsiektől leigazolták Gerold Gábort, méghozzá azzal a nem titkolt céllal, hogy vele megerősödve a középmezőnyben végezzenek az idei szezonban. A mérkőzés előtt kisebb ünnepségre is sor került, ugyanis ekkor adták át a dunaújvárosi asztaliteniszezőknek a tavalyi NB I-es bajnoki címért járó aranyérmeket, melyeket természetesen nagy örömmel fogadtak a játékosok.

Az éremátadó után jöhetett az egyetemisták történelmi meccse, melynek a Biró Bálint, Éliás Attila, Katona Gergely összeállításban vágtak neki a mieink, s a találkozó elsősorban utóbbi számára ígérkezett igen pikánsnak, ugyanis éppen Mosonmagyaróvárról szerződött Dunaújvárosba a nyáron. A mieink nem is kezdhettek volna jobban, ugyanis a párosok meccsét óriási, ötszettes küzdelemben húzta be Biró Bálint és Katona Gergely kettőse a Gerold Gábor, Ócsai Máté összeállításban felálló formáció ellen. A folytatás több nagyon kiegyenlített meccset hozott, ám az egyeseknél jobban összpontosítottak a vendégek, akik közül Ócsai és Gerold is remekelt, s bár Katona Gergely elhozott egy meccset ifj. Németh Péterrel szemben, a remek színvonalú csatából végül a mosonmagyaróvári csapat jött ki győztesen (2-5).

Bizonyították, hogy itt a helyük

A dunaújvárosiak a vereség ellenére sem lehettek azonban csalódottak, látványos, jó meccsel örvendeztették meg azokat, akik a helyszínen tekintették meg a találkozót. Összességében elégedett volt a csapat teljesítményével Katona Gergely is, míg a vendégek szakosztályvezetője elismerte, hogy a mieink nagyon megnehezítették a dolgukat.

Katona Gergely: – Tudtuk, hogy a jelenlegi játékerőt tekintve a Mosonmagyaróvár egy jobb csapat nálunk, de ez nem jelenti azt, hogy nem nyerhetünk egy ilyen találkozón. Elszántan vágtunk neki a meccsnek, a párost meg is nyertük, méghozzá nagyon jó játékkal, s az első két egyes is ki-ki meccset hozott. Itt egy kicsi hiányzott ahhoz, hogy végig vigyük a győzelmeket ahhoz, hogy egy bravúrt tudjunk bemutatni, de összességében jól játszottunk, s megnehezítettük a vendégek dolgát.

Végh Zoltán felvételei

Varga Ferenc: – Bár az 5-2 magabiztos győzelemnek tűnhet, szó sem volt erről, de több mérkőzés is pengeélen táncolt, nem ilyen nehéz meccsre számítottunk. A Dunaújváros újoncként is nagyon jól játszott, ezért izgalmas volt az összecsapás, s csak gratulálni tudok a hazaiaknak, mert bizonyították, hogy tényleg helyük van az Extra Ligában.

Hozták a kötelezőt

Nemcsak a szakosztály extraligás csapatának játkosai öltöttek azonban szerelést szombaton, hanem az NB II-es és az NB III-as együttes tagjai is. Az NB II-ben a kiesés elől menekülő gárda a Dombóvár csapatát fogadta a POK-ban, szombaton reggel kilenc órától, s a Jeszenszki Dániel, Nemes Vince, Makk Benedek összeállítású együttese összességében magabiztos, 11-7-es sikert aratva vágott neki a 2023/2024-es szezonnak. Jeszenszki és Nemes az általuk nyert 9 mérkőzés során szettet sem veszítettek.

Az NB III-as csapat a pécsiek negyedik számú együttesét látta vendégül, s az ifj. Ármos József, Váczi Norbert, Németh Márton, Ambrus Géza felállásban játszó együttes nagy csatában, 10-8-ra diadalmaskodott vetélytársa ellen, még szebbé téve a Dunaújvárosi Egyetem SE asztaliteniszezőinek szezonkezdését.

A rovat további hírei: Sport

Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

2026. feb. 03.

Remekül szerepeltek a DKSE és fiókszakosztályainak ifjú birkózói a Majosházi István Emlékversenyen, amelyet az Arany iskola tornatermében rendeztek meg a mögöttünk hagyott hétvégén.

A Hóvirág Kupáért fociztak

2026. feb. 02.

A Fortuna SE csapatának győzelmével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett Hóvirág Kupa amatőr női kispályás labdarúgó torna a mögöttünk hagyott hétvégén.

Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

2026. feb. 02.

A második negyed elején tempót váltott, s végül kiütéses, tizenhat gólos sikert aratott Izrael ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

2026. feb. 01.

Kiváló eredményekkel, díjakkal és sportdiplomáciai sikerekkel zárták a 2025-ös esztendőt a dunaújvárosi íjászok.

A DAB-ASP nyerte a városi rangadót

2026. feb. 01.

A harmadik harmadban négy gólt szerezve aratott magabiztos sikert a DAB-ASP csapata a DUE-Worm Angels ellen a jégkorongozók Andersen Ligájának szombat délutáni mérkőzésén.

A vereség ellenére is volt minek örülni

2026. jan. 31.

Bár egy góllal kikapott a hollandoktól, amennyiben hozza az izraeliek elleni kötelező győzelmet, biztosan bejut a Európa-bajnokság elődöntőjébe a magyar női vízilabda válogatott.

Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

2026. jan. 31.

Dorogi Renátó, Egejuru Godslove, valamint Kis Balázs is távozott a harmadosztály tavaszi rajtjára készülő Dunaújváros FC labdarúgó csapatától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

  2. DSTV: villanyautók a hidegben

  3. Nemzetközi progressive house élmény – DJ Ruby Máltáról a Tortugában!

  4. Játssz a biztonságért – itt a második kvíz!

  5. A Hóvirág Kupáért fociztak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: villanyautók a hidegben

DSTV: villanyautók a hidegben

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  3. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  4. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő