Bensőséges ünnepség az idősek otthonában
Hangulatos műsorral, sok-sok kedvességgel és érezhető módon rengeteg szeretettel köszöntötték az ESZI lakóit az idősek világnapja alkalmából.
Ez a nap az idős emberekről, az ő tiszteletükről szól. Ez a tisztelet magában foglalja elfogadásukat, támogatásunkat, szeretetünket és annak kifejezését, hogy társadalmunknak ők is hasznos tagjai és mindannyiunknak nagy szükségünk van rájuk.
A türelem és elfogadás szellemében
Szükségünk van mindarra az élettapasztalatra, arra a higgadt bölcsességre, amivel csak ők rendelkeznek és a türelemre, az elfogadásra, ahogyan tanítanak bennünket. Ennek szellemében rendezett ünnepséget az idősotthon. Solymosi-Bányai Bettina intézményvezető szerint ez mindenki számára ünnepnap az intézményben:
– Ahhoz, hogy ma itt legyünk, ők kellettek. Fontos, hogy gondoskodjunk róluk, akkor is, amikor már idősebbek, ha nehezebben mozognak, vagy akár magatehetetlenek. Fontos, hogy ott álljunk mellettük és fogjuk a kezüket. Gondoljunk csak bele, sokaknak hozzátartozóik sincsenek. Nekik mit jelenthet a társaság, vagy éppen a biztonság érzése? És akkor érzelmekről, szeretetről már ne is beszéljünk. Az idősek világnapja lehetőséget nyújt, hogy megköszönjük az idős embereknek, mindazt, amit értünk, mindenkiért, a társadalomért tettek-tesznek.
"Fontosak nekem az itt élők"
Szántó Péter önkormányzati képviselő rendszeres látogatója az ESZI-nek, most is ott volt az ünnepségen:
– Valóban fontos nekem ez az intézmény, még azon túl is, hogy az én körzetemben van. Fontosak nekem az itt élők, sokat vagyok itt és igyekszem intézkedni, segíteni amiben csak tudok. Általánosságban azt mondhatom, hogy a körzetemben élő idősekkel jó a kapcsolatom, sokszor keresnek és persze meg is találnak kéréseikkel, kérdéseikkel, javaslataikkal. Örülök, hogy ma itt lehettem.
A végére egy gondolat – Wass Alberttől: "Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát. "
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)
2025. aug. 21.
A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.
Ünnepi forgatag a kúriában
2025. aug. 20.
Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!
Nagyon kell segítség az álláskereséshez
2025. aug. 19.
Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.
Monumentális alkotás festékszóróval
2025. aug. 18.
Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.
Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!
2025. aug. 17.
Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.
DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án
2025. aug. 17.
A hagyományokhoz híven közösen ünnepelhetjük államalapításunk évfordulóját, derül ki a DSTV anyagából. A témában írt beharangozónkat már olvashatták, most itt az augusztus 20-án várható forgatag menetrendjének előzetes összegzése. Hangkép.
Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra
2025. aug. 16.
Dunaújváros önkormányzata idén is díjazza majd azt a személyt, aki Dunaújvárosban a szociális munka területén kiemelkedő tevékenységet fejtett ki a lakosság szolgálatában, a közéleti munkában. Felhívás.