Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 25. Pál
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Sikeres volt az Országos Könyvtári Napok programja a József Attila Könyvtárban

Kultúra
József Attila Könyvtár
közösség
nyílt nap

facebook megosztás

Öcaline - 2023. okt. 12., 10:08

Gazdag programmal várta a betűk barátait az az Országos Könyvtári Napok helyi eseményeire a József Attila Könyvtár – a múlt hét minden napjára kínált eseményeket az intézmény.

Rendhagyó irodalomóra, volt dunaújvárosi nyomozó krimijének bemutatója, gyerekprogramok egész sora szerepelt a „Találkozzunk a könyvtárban!” jelszóval rendezett eseménysorozatban, amelyre a múlt héten várták a kultúra szerelmeseit a József Attila Könyvtárban. Az Országos Könyvtári Napok helyi eseményeinek sorába több visszatérő programelem is belefért: a Cimbora Klub interaktív, játékos programmal rukkolt ki Szeptember végén címmel, de papírszínházi foglalkozás, ringató, gyerekkönyv bemutató és több nemzetközi fesztiváldíjat elhódított életrajzi film is színesítette a kínálatot. 
 Az utolsó napok is színesen alakultak a könyvtárban: az ingyenes beiratkozás lehetősége mellett szombaton játéknapot rendeztek, míg a fináléra Könyves vasárnap címmel várták a vendégeket. Ez utóbbira látogatott el Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester, aki szerint az intézménytől megszokott gazdag kínálat jellemezte a jeles napokat:
– Ismét változatos és vonzó programmal rukkolt ki a könyvtár, számomra külön öröm, hogy minden korosztály képviselői megtalálhatták a számukra kedves elfoglaltságot. Imponáló volt a kínálat változatossága és lokálpatriotizmusa – rengeteg dunaújvárosi közreműködővel zajlott az eseménysorozat –, és nagyon örültem annak is, hogy a családi programok sora is gazdag volt. Ezek során a szülők nyugodtan dőlhettek hátra – abban a biztos tudatban, hogy csemetéik nagyon jó közösségben, nagyon jól érzik magukat. Nagy köszönet jár mindenkinek, aki kivette a részét a programok megvalósításában!

(Fotó: jakd.hu)

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: újra üzemel a Zenélő Cukrászda

2026. jan. 23.

Elkezdődött az év a Zenélő Cukrászda programsorozatában is, derül ki a DSTV összegzéséből. A hagyományoktól eltérően az év első koncertjén Rajnai István szólóban muzsikált – remek előadással szórakoztatta a közönséget. Hangkép.
 

DSTV: Luther Pub a város szobrairól

2026. jan. 21.

Izgalmas előadással folytatódott az evangélikis gyülekezet ismeretterjesztő sorozata, derül ki a DSTV összegzéséből. A Luther Pub évnyitó összejövetelén a város köztéri szobrairól hallhattak a vendégek – első kézből, hiszen Rohonczi István ROHO volt a meghívott előadó. Hangkép.
 

ICA-D: tárlatvezetés (és forró tea) csalogat

2026. jan. 15.

Szeretettel és forró teával várja a Felülírt protokoll című kiállítás tárlatvezetésére az érdeklődőket a kiállító művész, Martinkó Márk és Cséka György kurátor. ICA-D, szombat, 17 óra, kötelezően ajánlott!

DSTV: színekben élni

2026. jan. 15.

Látványos bemutatóval folytatódott a Bartók Kamaraszínház kiállításainak sorozata, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény vendégei Balogh Andrea műveiből láthatnak válogatást az Aula Galériában – az évnyitó megnyitót a napokban rendezték. Hangkép.
 

DSTV: Mágnás Miska a Bartókban

2026. jan. 14.

Új bemutatóra készül a Bartók Kamaraszínház társulata, derül ki a DSTV összegzéséből. Az új esztendőben is merész vállalkozásba fog a teátrum – nagy klasszikus, a Mágnás Miska című operett próbái kezdődtek meg az intézményben. Hangkép.

DSTV: tartalmas év a műtárgyak között

2026. jan. 12.

2025-ben is sikerült sokakkal megismertetni az Intercisa Múzeum munkáját, derül ki a DSTV összegzéséből. Családi programok, kézműves foglalkozások, előadások és természetesen kiállítások sora töltötte meg az épületet – és perszer változatlanul várják a látogatókat! Hangkép.

DSTV: a kultúra és a közösségek központja

2026. jan. 11.

Tartalmas és gazdag évet zárt a Munkásművelődési Központ, derül ki a DSTV összegzéséből. A színes kulturális kínálat mellett közösségi események egész sora színesítette a palettát – az MMK fontos szabadidős bázisként is üzemel. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Mesékkel startolt a "Jószoli" új sorozata

  2. Újabb játékost igazolt a DFC

  3. Petárda helyett újra kutyatápot vásároltak!

  4. DKIK: tárgyalástechnika – generációs határok nélkül

  5. Miskolci öröm a jégcsarnokban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nagy csaták az asztaloknál

DSTV: nagy csaták az asztaloknál

Embedded thumbnail for DSTV: újra üzemel a Zenélő Cukrászda

DSTV: újra üzemel a Zenélő Cukrászda

Embedded thumbnail for Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Top hírek

  1. Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

  2. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  3. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

  4. Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

  5. Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Galéria

Kenguru Kupa (2026)

Jégpályák Éjszakája (2026)

Esküvő kiállítás (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő