Elítélték az ukrán és a moldáv embercsempészt
A dunaújvárosi rendőrök kapcsolták le a kocsit, amit a moldáv férfi vezetett. Akkor még társa segítségével elmenekült, de később mindkettejüket elcsípték, értesült a DO.
A Székesfehérvári Járási Ügyészség vádirata alapján a járásbíróság elítélte azt a moldáv és ukrán embercsempészt, akik négy török állampolgárt próbáltak az osztrák határhoz szállítani még tavaly ősszel. A részletekről dr. Gácser Zsuzsanna Ágnes, a vármegyei főügyészség helyettes sajtószóvivője adott tájékoztatást: a vádirat szerint a moldáv állampolgárságú férfi a magyar-szerb határ közelében vette fel a menekülteket gépkocsijába azért, hogy őket az osztrák határhoz juttassa. Az ukrán állampolgárságú társa előttük haladt a gépkocsijával azért, hogy társának jelezni tudjon, ha rendőrségi gépjárművet észlel.
Ez a terv nem jött be, a dunaújvárosi kapitányság rendőrei ellenőrizni akarták a moldáv személy által vezetett autót, azonban a vádlott a gépkocsival elhajtott, nagy sebessége miatt az útról letért, és az árokban állt meg. A vádlott elmenekült a helyszínről – ráadásul anélkül, hogy meggyőződött volna arról, hogy a gépkocsiban tartózkodó török állampolgárok megsérültek vagy segítségre szorulnak-e. Ezután a moldáv vádlottat a társa felvette a gépkocsijába – den nem jutottak sokáig, szeptember 7-én a kora hajnali órákban a rendőrök igazoltatták, majd őrizetbe vették őket.
Az ügyészégi érvelés szerint a vádlottak anyagi haszonszerzés érdekében nyújtottak segítséget több személynek az államhatár jogellenes átlépéséhez, így cselekményük minősített embercsempészésnek minősül, emellett a moldáv vádlottat a bíróság – az ügyészi vádiratnak megfelelően – cserbenhagyás vétségében is bűnösnek mondta ki.
Az előkészítő ülésen a vádlottak a büntetőjogi felelősségüket elismerték, őket a bíróság végrehajtandó börtönbüntetésre és Magyarország területéről történő kiutasításra ítélte – az ítélet jogerős, erősítette meg a szóvivői összegzés.
(Fotó: FVMRFK)
A rovat további hírei: Sziréna
Mennyi? Harminc! És kicsivel sem több...!
2025. okt. 16.
A városban több helyen is vannak 30 kilométeres sebességkorlátozó táblák kihelyezve. Nyilván okkal. A Vörösmarty, illetve Gábor Áron utcában például azért, mert óvoda, bölcsőde működik a környéken. Mostantól pedig útburkolati felfestés is figyelmezteti az autósokat a megfelelő sebességre.
Távolt tarthatják a bántalmazó testvért
2025. okt. 16.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség távoltartás elrendelésére tett indítványt annak a férfinak az ügyében, aki az elmúlt hónapokban egyre agresszívebb volt a testvérével. Többször bántalmazta is hozzátartozóját, értesült a DO.
Súlyos baleset Köztársaság útnál
2025. okt. 11.
Rolleres ütött el a zebrán átkarikázó kerékpárost a Köztársaság út és a Derkovits utca kereszteződésében ma délelőtt. Az egyik sérültet mentőhelikopter szállította kórházba, értesült a DO.
Személyautó és kisteherautó ütközött Dunaújvárosban
2025. okt. 09.
Személyi sérüléssel járó baleset történt az Aranyvölgyi és a Magyar út kereszteződésénél ma kora este.
Nyerges vontató égett az M6-oson
2025. okt. 07.
A nem mindennapi tűzeset miatt Dunaújvárosnál, a sztráda Pécs felé vezető szakaszán forgalomkorlátozásra kell számítani, adta hírül a katasztrófavédelem gyorsjelentése.
Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő
2025. okt. 07.
Alig kezdődött el a fűtési szezon, máris regisztrálták az első életmentő esetet: Pusztaszabolcson, egy családi házban szólalt meg az érzékelő még pénteken délután. Négy személy, köztük három gyerek hagyhatta el az épületet baj nélkül, értesült a DO.
Eltűnés miatt keresik Hajdu Gabriellát (FRISSÍTVE)
2025. okt. 06.
A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét: a 38 éves nő elérhetetlenné vált, rokonai több hónapja keresik, a felkutatására tett intézkedések eddig nem jártak eredménnyel. Ha tud róla, jelentkezzen – és már egy megosztás is segíthet! (FRISSÍTVE)