Védd alátétfóliával a medencét!
Biztos te is rengeteg alkalommal hallottad már, hogy a siker egyik nagyon fontos előfeltétele az alapos előkészítés és az átgondolt kivitelezés. Valószínűleg erről már több-kevesebb tapasztalatot is szerezhettél! (X)
Főleg ekkor van ez így, ha valami "kézzelfoghatót" alkottál, vagy esetleg annak létrehozásában aktívan részt is vettél. Remek példa erre a kertben a családi medence felállítása, amikor is a pontosan és előírásszerűen elvégzett előkészítésnek számos hosszú távú előnyét lehet élvezni.
Megóv sokféle károsodástól
Egy kerti puha falú, más néven PVC fóliatestű medence alja rendkívül érzékeny. Ha hatékony védelmet szeretnél ennek, akkor érdemes felkeresned a Medence Óriás egyéb takarók, alátétfóliák oldalát, ahol remek minőségben találsz alátétfóliát.
Igazán jó döntés, ha a felfújható családi medence alá a kifejezetten erre a célra fejlesztett speciális alátétfóliát rakod. Ennek anyaga könnyű, polietilénből készítik. Az alátétfólia alkalmazásával ugyanis hatékonyan meg lehet akadályozni, hogy a pancsolós időszak alatt a növények elkezdjenek alatta kihajtani. Ha ugyanis ez megtörténik, nagyon sok kellemetlenség adódhat. A medence alja is kiszakadhat, ami nem kevés bosszúságot és plusz anyagi ráfordítást vonhat maga után. Ez akkor is megtörténhet, ha mindent eltávolítottál a felállítás helyszínéről. Jobb tehát a túlbiztosítás.
Kényelmesebbé tesz és segíti a hőmegtartást
A szabadban nem csupán a kerti medencében van víz, hanem a talaj is bővelkedhet nedvességben. Az alátétfólia használatával hatékonyan meggátolhatod, hogy a talajban lévő szivárgó víz nyomást gyakoroljon a medence aljzatára. Hiába egyengetted el gondosan a medence felállítása előtt a területet, tisztítottad meg az ágaktól, kövektől és gyökerektől, ha később a víz lent dolgozik, bizony nagyon egyenetlenné tudja tenni a talajt. Ezt ilyenkor a medencében is lehet érezni. Emellett pedig egyáltalán nem ideális az sem, ha a medence nem teljesen vízszintesen áll. Az egyenetlen terhelés sokkal jobban károsíthatja az egyik oldalon lévő elemeket. Általában a maximum egy százalékos lejtés a még megengedett.
Sok pénzt segít neked megtakarítani
A talaj igen hamar ki tud hűlni egy pár hűvösebb nyári nap és éjszaka alatt. Ha viszont egy alátétfólia van a talaj és a medence alja között, akkor lényegesen kisebb lesz majd a hőveszteség, és nem kell olyan sokat várni vagy tenni, hogy a víz ismét kellemes és a pancsolás újra örömteli legyen a szabadban. Ez is azt jelzi, hogy milyen sokat spórolhatsz, ha a megfelelő méretű alátétfóliát alkalmazod a kerti medence alatt.
Biztos te sem szeretsz nagyon sok időt a medence kitakarítására áldozni. Ha a felállított medence körül rendezett és tiszta a terület, és a pancsolók nem viszik be folyamatosan a kerti hulladékokat a lábukkal a vízbe, akkor máris sok időt és energiát megspórolhatsz. Az alátétfólia erre is tökéletes, úgy működik egy kicsit, mint egy hatékony lábtörlő.
A rovat további hírei: Mozaik
Két sorozat is folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskolán
2025. ápr. 08.
A Szenior Akadémia következő programján a családfakutatás mellett a húsvéti ünnepkörről esik szó szerdán, míg egy hét múlva a népfőiskola egészségtudatos vendégei az emésztőrendszer sajátosságaival ismerkedhetnek.
DSTV: újra báloztak a móriczosok
2025. ápr. 08.
Folytatta a jótékonysági szülő-pedagógus bálok nemes tradícióját a Móricz Zsigmond Általános Iskola közössége. A mulatságnak a Campus Étterem adott otthont a közelmúltban, ahol bemutatókkal tarkított, kellemes estén kapcsolódhattak ki a résztvevők. Hangkép.
Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés
2025. ápr. 07.
Hűvös, de még hózáporokkal is tarkított kezdetek után a hét közepétől ígér számottevő változást a DO időjárási szakértője. A hét végére már enyhébb, tavaszias időnk lesz – de ma és holnap még durva hideg.
Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára
2025. ápr. 07.
Családi szabadidős programok, vezetett túrák, a növényvilág játékos felfedezése várja az érdeklődőket április végén és a május eleji hosszú hétvégén a 120 éve alapított Folly Arborétumban Badacsonyörsön.
Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)
2025. ápr. 06.
Két remek és gyönyörű eseménnyel ünnepelték az autizmus világnapját városunkban szombaton: délelőtt a Jószolgálati Otthon Közalapítvány közösségi eseménye, délután az Esőemberek Szüleinek Egyesülete koncerttel várta az érdeklődőket.
Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)
2025. ápr. 05.
30 tonna lom, 9,1 tonna műszaki és fémhulladék, közel 40 véradó, 18 regisztrált kerékpár és több nevező a Virágos Dunaújvárosért programra – minden szempontból sikeres és eredményes volt a Városvédők Újtelepért Egyesület immár hagyományos ÖKO-napja.
Nemes nedűk szerelmeseit várták (galériával)
2025. ápr. 05.
Szép gasztrokulturális seregszemlével folytatódott a programok sora a Mondbach-kúriában: a Pentelei Bornapok kavalkádjának pénteken és szombaton adott otthont a komplexum – az első nap borversenyt, míg ma a Dunai Kincses Kert sokadalmával egybekötött, nagyon is közönségbarát programsorozatot rendeztek.