Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 04. Kázmér
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Pintér Tamás szerint feszes, de szociálisan gondoskodó költségvetés született

Közélet
költségvetés
közgyűlés
Pintér Tamás

facebook megosztás

Fábos Zsolt - 2024. feb. 16., 15:00

Elfogadta a közgyűlés a költségvetési rendeletet – a döntés után Pintér Tamás polgármester mondta el a véleményét az idei büdzséről.

Dunaújváros 2024. évi költségvetési tervezetéről a múlt heti közmeghallgatáson részletesen is szó esett, tegnap pedig már a közgyűlés tárgyalta, és el is fogadta a város költségvetési rendeletét.

Az itt élők igényeit tartja szem előtt 

Pintér Tamás polgármester szerint hosszú tervezési időszakot zárt le a csütörtöki közgyűlés, a testület pedig elfogadta önkormányzatunk 2024. évi költségvetését:
– A korábbi években olyan tényezők nehezítették a megalapozott tervezést és annak végrehajtását, mint a Covid-járvány, az iparűzési adó központi elvonása, a szolidaritási adó, az energiaválság és az elszabadult infláció. Mindezek ellenére városunk észszerű és takarékos gazdálkodással, mindvégig szilárd pénzügyi alapokon működött. Idénre is feszes, de szociálisan gondoskodó büdzsét terveztünk. Olyan büdzsét, amely továbbra is szem előtt tartja a város fejlesztési céljait, az itt élők igényeit és elvárásait. Idén mindösszesen 24,7 milliárd forintból gazdálkodhatunk majd. Ebből a pénzből kell működtetnünk és fenntartanunk 13, a város szempontjából alapvető fontosságú önkormányzati intézményt, köztük a bölcsődéket, óvodákat, a színházat, az Intercisa múzeumot, a Munkásművelődési Központot, az Útkeresés Szociális Szolgálatot, a Jószolgálati Otthont, magát a Polgármesteri Hivatalt, hogy csak néhányat említsek közülük. Költségvetésünkben jelentős tételt képvisel a buszközlekedés finanszírozása, amelyre idén a 2018-as összeg közel dupláját, 565 millió forintot költünk majd. Itt szeretném kiemelni, hogy idén minden dunaújvárosi lakosra szeretnénk kiterjeszteni a havi 100 forintos bérlet lehetőségét. Ezt a nagy sikerű intézkedést tavaly a 65 év alatti nyugdíjasok és a diákok számára vezettük be, a terveink szerint idén mindenki élhet majd vele.

Csökken az állami normatíva

Pintér Tamás tájékoztatójában kiemelt figyelmet szánt a sporttámogatásokra, szerinte mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a közvetett támogatások mellett a fejlesztések is folytatódhassanak: 
– Fontos tételt jelentenek büdzsénkben a különféle támogatások. Sporttámogatásokra például a tavalyi évben közel 550 millió forintot fordítottunk. Dunaújváros a sport fővárosa, mindent megteszünk, hogy az is maradjon, ezért az országos és helyi szövetségekkel összefogva tovább folytatjuk az előző évek fejlesztési munkálatait. Nagy eredményünknek tartom, hogy a Modern Városok Program kormányzati leállítása ellenére is esély mutatkozik az uszoda külső medencéjének újjáépítésére. Az idei évben is csaknem 319 millió forintot biztosítunk közvetett támogatások formájában, ennyi bérleti-díj kedvezményt kaphatnak a városban működő legkülönfélébb civil szervezetek, nyugdíjas és hagyományőrző klubok, városvédő egyesületek. Városunk rendelkezik egy másfél milliárd forintos banki hitelkerettel, ennek továbbviteléről is döntött a mostani közgyűlés. Fontos tudni, hogy az ebből igénybe vett összeget minden év végén vissza kell fizetnünk, tehát a hiteltartozás sosem halmozódik. 2024 sem lesz könnyű év, de az elfogadott költségvetésünk alapján a rendelkezésre álló forrásokat takarékosan, értelmes célokra, fejlesztésekre költjük el. Az állami normatíva összegének jelentős csökkenését továbbra is közvetlen európai uniós források bevonásával kompenzáljuk. A megyei jogú városok körében kiemelkedő sikerrel pályázunk a városunk élhetőbbé tételét, környezetvédelmi, energiahatékonysági célokat, a fenntartható jövőt biztosító nemzetközi városfejlesztési projektekre. Egy ilyen pályázatnak nyitott utat a mostani közgyűlésünk is.

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

Korlát épül és más fejlesztés is lesz

2026. már. 04.

A város egészét tekintve apró, ám a körzetben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Motyovszki Mátyás, a 3-as választókerület önkormányzati képviselője. A Római krt. 42-nél két korlátot is építenek a lépcsők mellé, ezzel is biztonságosabbá téve a közlekedést. 

Aktuális kérdés, kidolgozott megoldások

2026. már. 03.

A szociális szféra jeles képviselőivel egyeztetett hétfő délelőtt Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. A hajléktalanok kapcsán tavaly év végén is volt fórum, illetve a téma a közmeghallgatás során is előkerült – talán az időjárás, mint nehezítő tényező egy időre kikerült a képből.

DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

2026. már. 03.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy jelzőrendszeri beszámolón vettek részt a szociális szféra képviselői az MMK-ban a közelmúltban. A gyermekvédelemben dolgozók köre mellett az összes szakmacsoport képviseltette magát, amely a szociális háló fenntartását végzi. Hangkép.
 

Itt a tavasz, nagyon várják a véradókat

2026. már. 01.

Több rendhagyó akció és kitelepülés csalogatta a véradókat az elmúlt hónapban, és a tavasz közeledtével is komoly terveket szövöget a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. A legfontosabb: folyamatos a vérigény, minden önkéntesre szükség lesz márciusban is!

DSTV: a tisztább közterületekért

2026. feb. 28.

Egész héten tartott a parkolók és a közterek takarítása a városban, derül ki a DSTV összegzéséből. Hatalmas munka az említett területek rendben tartása, hiszen az időjárás és a rongálók, szemetelők a rend és a tisztaság ellen dolgoznak. Hangkép.

Foglalkoztatási kerekasztalt szerveztek

2026. feb. 27.

Az előremutató kezdeményezés részeként Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester többek között bemutatta a SteelCityZen projekt célját és tervezett megvalósítását. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat pedig Pintér Tamás polgármester köszöntötte. 

Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

2026. feb. 26.

A Fővárosi Törvényszék friss közleménye szerint egészen május 28-ig meghosszabbították Mezei Zsolt, Dunaújváros általános hatáskörű alpolgármestere, a DK országgyűlési képviselőjelöltje letartóztatását.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Éremeső a gyermekek gáláján

  2. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  3. Kiállítással és koncerttel csalogatnak

  4. Nem borult a papírforma a Pénzügyőr ellen

  5. DSTV: a "jószoli" hétköznapjai

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a "jószoli" hétköznapjai

DSTV: a "jószoli" hétköznapjai

Embedded thumbnail for DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

Embedded thumbnail for DSTV: bevált menüsorok

DSTV: bevált menüsorok

Top hírek

  1. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

  2. Újabb online csalások – milliós kárral is!

  3. Illusztris díszvendég a filmbemutatón

  4. Focival emlékeztek egykori társaikra

  5. A véghajrában bukott pontokat a DFC

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő