Teljesen megújulnak a város padjai
Aki nyitott szemmel jár a városban, annak feltűnhet, hogy az önkormányzat több helyen is új padokat helyezett ki, a régiek pedig teljes felújításon estek át. Az esztétikai benyomásokon túl nyilván a kényelmi szempontok is fontosak.
Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester az elmúlt néhány hétben beszélt már a tavaszi munkálatokról, a parkok felújításáról, most pedig a városi padok felújításról számolt be.
Sok padot felújítottak
Több fórumon is megjelent már, hogy kiemelt figyelmet kapnak a padok, illetve azok megújítása. Mezei Zsolt szerint nem véletlenül:
– Kíváncsiságból lekértem, hogy a tavalyi esztendőben hány padot újítottunk fel és hány új padot helyeztünk ki. Azt kell mondanom, hogy még engem is meglepett a mennyiség. Kérem szépen, tavaly 167 padot újítottunk fel és 42 újat helyeztünk ki a városban. Ezek a felújítások nem csak azt jelentik, hogy éppen csak valamit csinálunk rajta, hanem szépen szisztematikusan renováljuk az egészet. Vagyis az ülőfelületet, a háttámlát, ha kell cseréljük, csiszoljuk, festjük, a betonalapot szintén csiszoljuk és festjük. Azt kell mondanom, hogy ez így sokkal hatékonyabb és sokkal olcsóbb, mintha új padokat telepítenénk.
Hogyan juthatnak a lakók padokhoz?
A lehető legegyszerűbb módon juthat padhoz egy lakóközösség. Kérni kell. Persze a többség nevében. Mezei Zsolt szerint két héttel ezelőtt a Dózsa II-ben kértek padot az ott lakók. A pad pedig már ott is van:
– Arra kérem a lakókat, hogy szóljanak, mondják el nekünk, hova szeretnének padokat a saját lakókörnyezetükben. Ezt előbb egyeztessék le maguk között, fogalmazzanak meg egy többségi véleményt és juttassák el nekem, bármilyen formában is. Ha lehetséges, akkor rövid időn belül intézkedünk.
Miért fontos?
Egy-egy pad, vagy egy-egy kéziszemetes léte, telepítése nem egy eget rengető dolog, erről már korábban is beszélt Mezei Zsolt, ugyanakkor azt is hangsúlyozza az alpolgármester, hogy az apró dolgok igenis meghatározóak tudnak lenni a hétköznapjainkban:
– Dunaújváros rengeteg zöldfelülettel büszkélkedhet, hála Istennek vannak szép belső udvaraink, jól esik jó időben néha kiülni és beszélgetni egy jót az ismerősökkel. De hogy hová kell a pad, hol van igazán jó helyen, vagy éppen fordítva, hol lenne zavaró a többség számára, azt csak az ott lakók tudhatják igazán. Ismét arra kérem a városlakókat, ha vannak ilyen jellegű kéréseik, juttassák el hozzám.
Vigyázunk a környezetünkre?
A kérdés az, hogy változik-e a környezetünkkel való kapcsolatunk? Esetleg történt változás? Jobban megbecsüljük azt, amink van? Mezei Zsolt szerint van változás:
– Hogy vigyázunk-e a környezetünkre, az újonnan telepített padokra? Azt kell mondanom, hogy igen. Egyre ritkábban találkozom szándékos károkozással, rongálással. Persze előfordult ilyen is, de már régebben. Szerintem változunk mi magunk is, és egyre inkább vigyázunk a környezetünkre. És ezt nem győzöm elégszer megköszönni a városlakóknak!
A rovat további hírei: Közélet
Megemlékezés és közös gyertyagyújtás a halottak napja alkalmából
2025. okt. 29.
A Pentele Baráti Kör a világháborúk helyi áldozataira emlékezik pénteken, míg szombaton a temetőben közös gyertyagyújtásra is várják a gyászolókat. Halottak napja, főhajtások.
Dull Szabolcs politikai elemzővel folytatódott a "Dunaújvárosi Estek" sorozat
2025. okt. 29.
Ahogy közeleg a 2026-os országgyűlési választás, egyre többeket izgatnak a politikához kapcsolódó kérdések. A téma iránt érdeklődők – és korábban nem érdeklődők – igényeit elégítette ki a Dunaújvárosi Estek című közéleti sorozat legutóbbi vendége, Dull Szabolcs politikai elemző.
Elmúlt a nyár, remek pályaművek születtek (galériával)
2025. okt. 29.
Folytatódott a Dunaújváros fái a négy évszakban című fotópályázat – a nyári ciklusban is különleges fotók születtek a dunaújvárosi alkotók által. Az elmúlt időszak értékelése megtörtént, a díjátadó ünnepséget kedden délután rendezték a Városháza „C” szárnyában.
Őszi mulatságot szervezett a közösség
2025. okt. 27.
Az idősek otthonában élő emberek is vágynak a színes programokba, amik különböznek a hétköznapoktól. Az Egyesített Szociális Intézmény Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthona Barátság út 27. alatti intézményében őszi kavalkádot szerveztek még múlt szerdán – sok-sok mosollyal, vidám pillanattal.
Politikai elemző lesz a Dunaújvárosi Estek vendége
2025. okt. 25.
Választási esélyek és forgatókönyvek 2026-ra – ezzel a címmel tart előadást Dull Szabolcs a Városházán a népszerű közéleti sorozat következő részében kedden délután. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
Készül a digitális fakataszter – köszönetet mondtak a programot segítő diákoknak
2025. okt. 25.
Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester és Szabó Imre főépítész a Városházán köszönte meg a közreműködést azoknak a fiataloknak, akik nyári gyakorlatuk során aktív részesei voltak a városi digitális fakataszter előkészítésében.
Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos
2025. okt. 24.
Szomorú hír rázta meg a sportszerető dunaújvárosi közösséget, valamint a Szent Pantaleon Kórház kollektíváját: hatvanhét évesen elhunyt dr. Frank József főorvos, aki évtizedeken keresztül dolgozott különböző dunaújvárosi csapatok mellett.









