A fél város keresi a mérget kiszóró gazembert

Kölesdi Fanni - 2024. április 7. 8:30

Az internetes közösségi oldalakon, csoportokban terjedt el a hír, miszerint a felső Duna-parton mérgező eledeleket találtak, amelyek akár végzetesek is lehetnek a házi kedvencekre.

A dunaújvárosi közösségi csoportokban tette közzé több kutyás, hogy a felső duna-parti zöld területeken állatokra veszélyes eledeleket találtak. Ezekbe vagy mérget, vagy valamilyen szúrós eszközt, például szöget rejtettek el, amelyek azonnal az állatok sérüléséhez vagy pusztulásához vezethetnek. A esetre felfigyelt önkormányzatunk, és Barta Endre képviselő a kutyatartók nagyobb odafigyelését kéri a sétáltatások során:
– Tudomásomra jutott, hogy valaki, vagy valakik mérgezett kutyaeledeleket, szalámikat szórt szét a felső duna-parti területeken. Az önkormányzat egyeztetett már a rendőrséggel, a polgárőrséggel és a városőrséggel is, hogy vizsgálják ezeket a helyeket, többször haladjanak el ezeken a területeken. Kérem a kutyatartókat, hogy még nagyobb odafigyeléssel sétáltassák a kedvenceiket, hiszen hamar megtörténhet a baj, és sajnos az elkövetőt nem könnyű rajtakapni, megtalálni.
Barta Endre hozzátette, az elkövetővel, vagy elkövetőkkel szemben a legkeményebben fognak fellépni a hatóságok, de ahogy hallani lehet, a kutyások is megtesznek mindent azért, hogy elkapják az elkövetőt és híre menjen annak, hogy ki tesz ilyen szörnyűségeket.

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Perkátán bukott az autótolvaj

Perkátán bukott az autótolvaj

2025. nov. 27.

Nem mindennapi sorozatról számolt be a Zsaru Magazin híradása nyomán a vármegyei rendőrség közösségi felülete. Több soron is bukott a fiatal, íme!

Együtt a netes csalások ellen

Együtt a netes csalások ellen

2025. nov. 26.

Az internetes átverések elleni küzdelem jegyében folytatja sorozatát a Dunamenti Regionális Népfőiskola – az eseményre a Kossuth Lajos utcai központban várják az érdeklődőket csütörtökön délután.

Eltűnés miatt keresik Viktóriát – jelentkezzen, ha tud róla! (FRISSÍTVE)

Eltűnés miatt keresik Viktóriát – jelentkezzen, ha tud róla! (FRISSÍTVE)

2025. nov. 24.

A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét kérik a 15 éves mezőfalvi lány eltűnése ügyében. Már egy megosztás is közelebb vihet a fiatalhoz! (FRISSÍTVE)

Baleset a reggeli órákban

Baleset a reggeli órákban

2025. nov. 22.

Villanyoszlopnak ütközött egy személyautó Dunaújvárosban, a Szórád Márton út és az Aranyvölgy út kereszteződésénél.

Végzetes gázolás a Papírgyári úton (frissítve)

Végzetes gázolás a Papírgyári úton (frissítve)

2025. nov. 20.

Tragikus kimenetelű baleset történt a Papírgyári úton ma reggel, értesült a DO. Egyelőre nem megerősített információink szerint gyalogosgázolás történt – a sérült a helyszínen életét vesztette. Gyorshír.

Frontális karambol az 51-es főúton

Frontális karambol az 51-es főúton

2025. nov. 18.

Dunaújvárosi tűzoltókat is bevetettek annál a balesetnél, amely hétfőn reggel történt az 51-es főúton Szalkszentmárton és Dunavecse között. Újabb súlyos eset, vigyázzanak az utakon!

Vádemelés a rabló testvérpár ellen

Vádemelés a rabló testvérpár ellen

2025. nov. 16.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat azzal a testvérpárral szemben, akik kiraboltak egy férfit a városban még nyáron. Napszemüvegen kirobbant vita fajult tettlegességig, értesült a DO.