Dunaújváros Hetilap

Felújították az újtelepi teniszpályát

Öcaline - 2024. április 24. 16:00

Jeles közösségi kezdeményezés eredményeként, a környék lakóit is aktivizálva tették használhatóvá újra az újtelepi teniszpályát. A munkálatok révén a régen népszerű bázis újra várja majd a szabadidősport szerelmeseit.

Évek óta használaton kívül volt, így nem csoda, hogy alaposan "lerobbant" az újtelepi teniszpálya, mígnem több lakó javaslata nyomán Tóth Kálmán rukkolt elő a közösségi kezdeményezés gondolatával. A gondolatot tett követte, a környék lakóinak bevonásával a napokban önkéntes munka keretében vágtak bele a hajdan népszerű sportbázis felújításába. Szépen haladtak a munkálatokkal, hangsúlyozta a helyszínen az önkormányzati képviselő:
– Nagyon örülök annak, hogy többen is bekapcsolódtak a munkába. Úgy érzem, szükség van a mostanihoz hasonló közösségi aktivitásokra, együttműködésekre. A feladat adott: előbb kitakarítjuk a területet, majd egy úthenger segítségével, végül a vonalazással újra játékra alkalmassá tesszük a pályát. Remek az idő, és nagyon bízom abban, hogy hamarosan újra birtokba vehetik a pályát a környék lakói, és sokan újra ütőt ragadva tesznek az egészségükért. Nagyon örülök annak is, hogy sokan mellénk álltak – nagy köszönet mind a kezdeményezés támogatóinak, mind a gereblyét, lapátot ragadó lakóknak!

Az önkéntesek mezőnyét erősítette Vass András is – a volt válogatott, vb-bronzérmes kenus, aki a DSTV kamerája előtt kiemelte: az utóbbi években ugyan eltávolodott a sporttól, de amikor hallott a kezdeményezésről, szívesen kapcsolódott be a munkálatokba. Azzal a nem titkolt céllal vállalt szerepet, és ragadott a lapát helyett ezúttal gereblyét, hogy idővel ő is használhassa majd a megújult pályát.
Sokszor bebizonyosodott, hogy a jó dolgokhoz csupán jóakarat, a közösség összefogása szükségeltetik – itt egy újabb ékes példa erre, ezúttal Újtelepről.

Hiszen a jeles összefogás nyomán jó esély van arra, hogy az évtizedes múltú, hajdan nagyon is népszerű pálya felébred Csipkerózsika-álmából, és újra várja majd a szabadidősport híveit. 

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

A köz szolgálatában: Mészárosné Libor Ágnes

A köz szolgálatában: Mészárosné Libor Ágnes

2025. okt. 21.

A legutóbbi közgyűlés zárt ülésén született meg a döntés, hogy Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat intézményvezetője a következő ötéves ciklusát kezdheti meg az intézményben. A szakembert és kollégáit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.

Színes trafóház-festés a méhlegelő mellett

Színes trafóház-festés a méhlegelő mellett

2025. okt. 21.

Nagy Gergő neve már ismerősen cseng a városlakók körében – a fiatalember a dunaújvárosi trafóházak külsejét tölti meg élettel. A Béke városrészben is dolgozott a közelmúltban – míg a napokban a Lajos király körútnál álló „dobozt” öltöztette fel. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő hálás a fiatal művész munkájáért, alkotásai sokak arcára csalnak mosolyt.

Nemes akció, három díj, rengeteg nyertes

Nemes akció, három díj, rengeteg nyertes

2025. okt. 21.

Idén is remekül sikerült a Jót, szívből – Dunaújvárosért akciócsoport és a Decathlon Dunaújváros csapatának közös takarítási megmozdulása. Ahogy arról már korábban olvashattak, a sok önkéntes munkája nyomán rengeteg szeméttől szabadult meg a város.

Még mindig népszerű a közösségi lomgyűjtés

Még mindig népszerű a közösségi lomgyűjtés

2025. okt. 20.

Kitalálták, megszervezték, működik – Dunaújvárosban a lomtalanítás új rendszerének már komoly hagyománya van. Az őszi eseménysorozat folyatódott, a Béke városrész több pontján konténerekkel várták a lakosságot múlt szombaton. Az érdeklődés még mindig töretlen – újra megteltek a hulladékgyűjtők.

Sokan keresték fel „ABolhapiacot” vasárnap

Sokan keresték fel „ABolhapiacot” vasárnap

2025. okt. 20.

Az évek során rendkívül népszerűvé vált a kezdeményezés, amely mostanára már nevet is váltott. Nem meglepő, hogy a legutóbbi alkalommal is minden árusítóhely, no meg persze sok-sok eladásra kínált használati és ajándéktárgy is gazdára talált.

Az óvodások is tesznek a zöldebb jövőért

Az óvodások is tesznek a zöldebb jövőért

2025. okt. 20.

Dunaújvárosban az URBACT projekt részeként a gyakorlatban is megvalósulnak azok a bizonyos "zöld gondolatok". Például két városi tagóvodában, az Aranyalmában és az Eszterláncban a gyerekeket is bevonták a komposztálásba.

Tíz ellenzéki város vezetése fogott össze

Tíz ellenzéki város vezetése fogott össze

2025. okt. 17.

A szorosabb szövetség és a sikeres érdekérvényesítés reményében nyár végén találkozott és egyeztetett tíz megyei jogú város ellenzéki polgármestere. A napokban megszülettek a szövetség közös alapelvei, amelyek a Megyei Jogú Városok Szövetségének ülésén már kormánypárti politikusok elé is kerültek.