Dunaújváros Hetilap

"Mozdulj kékben!" – együtt az autistákért

Öcaline - 2024. április 17. 18:00

Az autizmussal élők társadalmi befogadását segítő közösségi kezdeményezést szervez a Jószolgálati Otthon Közalapítvány és Homonnai Ferenc: a Mozdulj kékben! című programra a Liget közi sportpályán várják az érdeklődőket szombaton, az akció során online árverést is szerveznek!

Egyszerre lesz érzékenyítő program és jótékony célú közösségi kezdeményezés, ráadásul önfeledt szórakozást is ígér minden résztvevőnek a "Jószoli" következő nagy dobása.

Közös mozgás, közös élmény

A program részleteiről Kóty Zsuzsanna, a Jószolgálati Otthon Közalapítvány Liget közi bázisának fejlesztője adott tájékoztatást, kiemelve, hogy a közalapítvány újra nemes ügy mellé állt:
– A Homonnai Ferenccel közös kezdeményezés során olyan programra várjuk a városban és a térségben élőket, amely az autizmussal élők társadalmi befogadását segíti elő. Amint arra az akció elnevezése is utal, a programban kiemelt szerepet kap majd a közös mozgás és sportolás öröme! Minden résztvevőt, közreműködőt arra biztatunk, hogy kék ruhában vagy kék kiegészítővel jöjjön – önfeledt, vidám, a szó összes értelmében mozgalmas programot kínálunk!
Jöjjön mindezek mellé egy részlet a Mozdulj kékben! című esemény meghívójából: „Csatlakozzatok hozzánk, ismerjetek meg bennünket, legyünk mi is kicsit kékek, merjünk egy kicsit a másság mögé látni! Gyere el, hozd magaddal barátaidat is, és töltsünk el együtt időt, egy igazán fontos ügy érdekében!”

Programözön csalogat

A Liget közi pályán április 20-án, szombaton 9 órától  a Spartan Cheerleading Sportegyesület bemutatója nyitja az események sorát, majd 10 órától a Duna Dog Center foglalkozására várják az érdeklődőket. Állandó vendég a "jószolis" megmozdulásokon a Digitál Zenekar – a csapat 11-től ad koncertet. Az ebédszünet után újra felpörögnek az események, 13 órától zumba foglalkozás kezdődik Délczeg Zsófiával.
Az egészen 15 óráig tartó program kínálatában szerepel még a Dunaújvárosi Kulturális és Hagyományőrző Íjász Sportegyesület foglalkozása, szó szerint "ütős" stresszlevezetés Dobos Gyuri ökölvívóval és csapatával. A gyerekeket "kékműves" foglalkozás és akadálypálya csalogatja, de lesz kézműves vásár a közalapítvány termékeiből, és lábtenisz verseny a DPASE közreműködésével. 

Sokan az ügy mellé álltak!

Egy ilyen nagyszabású kezdeményezés természetesen jelentős anyagi ráfordítást igényel még akkor is, ha a közreműködők egyúttal támogatóként is megjelennek, hiszen térítés nélkül vállalnak szerepet a programban. A Mozdulj kékben! című eseményt támogatja Dunaújváros MJV Önkormányzata, valamint a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség (DLSZ). A támogatók sorában szerepel a Sárga Taxi, a DPASE, a Weisz Gumidoktor, a Duna Szerszám Kft., a Diablo Pizza, valamint a Roszik Dinnye Kertészet, míg a DS Média felületei révén a program médiatámogatójaként veszi ki a részét az esemény népszerűsítéséből.

Jótét céllal akcióznak

Ez utóbbira két fős csapatok jelentkezését várják korhatár nélkül, a nevezési díj önkéntes adomány formájában a jótékony célú kezdeményezés számláját gyarapítja. Szintén ezzel a céllal szervezték azt az online árverést, amely során a Jószolgálati Otthon Közalapítvány facebook oldalán licitálni lehet a helyi és a hazai jégkorong-legenda, Ladányi Balázs dedikált bajnoki mezére, valamint a szintén legendás labdarúgó, Gera Zoltán dedikált mezére. A licitlépcsőről és az árverés menetéről a közösségi portálon tájékozódhatnak, az árverés képzeletbeli kalapácsát az esemény napján, április 20-án, szombaton pontban 12 órakor ütik le. 

Aki nem tud részt venni élőben a programon, de támogatja a kezdeményezést, az alábbi címen megteheti!
Kedvezményezett: Jószolgálati Otthon Közalapítvány
Számlaszám: 11736037-20572868
Közlemény: Mozdulj kékben – adomány

A befolyt összegből az intézmény autista fiataljai, ellátottjai kézműves foglalkozásainak megsegítésére lézervágó gépet vásárolnak.

Az esemény természetesen nyitott – minden érdeklődőt szeretettel várnak és (kék) szívesen látnak!

(Illusztrációk: Jószolgálati Otthon Közalapítvány)
 

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: figyelni kell a testünkre

DSTV: figyelni kell a testünkre

2025. feb. 18.

Rengetegen küzdenek emésztési problémákkal napjainkban, derül ki a DSTV összegzéséből.  A megsokasodott intoleranciák és allergiák okait érdemes keresni, de a dietetikus arról is mesél, mi a különbség a tünetek között – és mire kell ügyelni diéta esetén. Hangkép.

Fontos témák egész sorát érintette az állatvédelmi kerekasztal

Fontos témák egész sorát érintette az állatvédelmi kerekasztal

2025. feb. 17.

Együttgondolkodásra és egyeztetésre hívta a szféra legfontosabb szereplőit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. A kutyatartással és a gondatlan gazdikkal kapcsolatos problémák terén még sok a kérdőjel. 

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

2025. feb. 16.

Az írásos beszámolót már csütörtökön elolvashatták az érdeklődők, most azonban a DSTV felvételein is megmutatjuk a Dunaújváros Sportjáért díjainak átadását. Hangkép.

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

2025. feb. 14.

A magyar ingatlanpiac dinamikus változása tovább folytatódik az új év beköszöntével is. A piacot jelenleg ellentétes hatások érik – és ez rányomja a bélyegét a városi ingatlanpiacra is, derül ki a Creditline értékelése alapján készült összegzésből. Elemzés.

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

2025. feb. 14.

Dunaújváros önkormányzata nyilvános pályázatot ír ki a kizárólagos tulajdonában álló alábbi ingatlan értékesítésére. Figyelem, közeleg a határidő! 

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

2025. feb. 13.

Huszonkilenc napirend várt a képviselőkre a  csütörtöki közgyűlésen. A legfontosabb téma Dunaújváros 2025. évi költségvetési tervezete volt, amelynek tárgyalása nagyobb képviselői érdeklődést váltott ki, végül többséggel megszavazta, és így el is fogadta a testület a költségvetési rendeletet.

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

2025. feb. 13.

Sportlegendákat díjazott az önkormányzat: a dunaújvárosi jégkorong fontos személyisége, Győri Tamás Dunaújváros Sportjáért posztumusz elismerésben, míg Bene Vera, a helyi az úszósport meghatározó alakja Dunaújváros Sportjáért díjban részesült. A szféra legrangosabb önkormányzati elismeréseit Pintér Tamás polgármester adta át a csütörtöki közgyűlésen.