Praktikus és hasznos felújítást végeztek a Technikum városrészben
Eddig a füves területen kitaposott ösvények voltak, a lakók kérésének megfelelően most zúzott kővel alakítottak ki gyalogos utakat a Technikum városrészben, az Esze Tamás utca, Vörösmarty utca, Gábor Áron utca által határolt területen.
Régen Ságvári városrésznek hívták és ezen a téren épp Ságvári szobra állt. Sokan már azt sem tudják, hogy a közelben lévő általános-, és középiskolát is Ságvári iskolának hívták. Ebből mára annyi maradt, hogy a Technikum városrészben, a postával szemben, egy füves tér alakult ki, az arra közlekedők pedig ösvényeket alakítottak ki maguknak, ami nem volt esztétikus, esős időben pedig kellemetlen volt rajtuk a közlekedés. A héten zúzott kővel leszórt utak készültek. A terület önkormányzati képviselője Mezei Zsolt szerint így sokkal praktikusabb és szebb is lett ez a terület:
Végh Zoltán felvételei
– Sokat gondolkodtunk, hogy ezzel a térrel mit kellene csinálni. Nemrég pont itt álltam a téren, amikor odajött hozzám egy fiatalember a szomszédos tízemeletesből, hogy kész ötlete van, sőt lerajzolt terve a tér felújítására, csinosítására. Mindig nagyon hálás vagyok, ha a környéken élők aktívan részt vállalnak a lakókörnyezetük alakításában. Itt egyébként, ezen a téren sokan közlekedtek keresztül, esős időben sárban, ezért murváztuk most le. Teszünk ide padokat, virágokat, ezt még egyeztetjük a lakókkal és talán kialakulhat itt egy közösségi tér, egy kedvelt pihenőhely mindannyiunk örömére.
A rovat további hírei: Közélet
Politikai elemző lesz a Dunaújvárosi Estek vendége
2025. okt. 25.
Választási esélyek és forgatókönyvek 2026-ra – ezzel a címmel tart előadást Dull Szabolcs a Városházán a népszerű közéleti sorozat következő részében kedden délután. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
Készül a digitális fakataszter – köszönetet mondtak a programot segítő diákoknak
2025. okt. 25.
Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester és Szabó Imre főépítész a Városházán köszönte meg a közreműködést azoknak a fiataloknak, akik nyári gyakorlatuk során aktív részesei voltak a városi digitális fakataszter előkészítésében.
Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos
2025. okt. 24.
Szomorú hír rázta meg a sportszerető dunaújvárosi közösséget, valamint a Szent Pantaleon Kórház kollektíváját: hatvanhét évesen elhunyt dr. Frank József főorvos, aki évtizedeken keresztül dolgozott különböző dunaújvárosi csapatok mellett.
Együtt emlékeztek 1956 hőseire a kopjafánál
2025. okt. 23.
A hagyományokhoz híven a temetői kopjafánál tisztelgett a város a hősök és mártírok emléke előtt az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Koszorúzással és ünnepi műsorral emlékeztek.
A mozizás mestere lett "Dunaújvárosért" díjas, Kutasi Sándor kapta az elismerést
2025. okt. 22.
Emlékünnepséggel tisztelgett az önkormányzat az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Ez alkalomból a hagyományokhoz híven átadták a Dunaújvárosért díjat, amelyet idén Kutasi Sándor, a Kultik Dunaújváros Mozi gépésze érdemelt ki.
Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre
2025. okt. 22.
Jól tudjuk már azt, hogy Dunaújváros az ország legzöldebb városai közé tartozik. Az itt élők sokat tesznek azért, hogy ez így is maradjon – városszerte gondozzák a lakók a panelházak előtti területeket. A kiskerteknek különös bája van – a Lajos Király körút 27. előtt is tündökölnek majd a virágok.
Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!
2025. okt. 22.
Díjátadó ünnepség a Kultik Moziban már ma délután, megemlékezés a temetői kopjafánál csütörtökön délelőtt: méltó módon ünnepli az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseit városunk önkormányzata. Itt a tételes kínálat!









