Folytatódik a villamos trafóházak átfestése – élettel és szeretettel
Az eddigi csúnyácska villamos trafóházak egyre inkább a betonrengeteg üde színfoltjává válnak Dunaújvárosban. Páhi Péter és Nagy Gergő jóvoltából remek alkotások születtek, születnek. Most egy újabb utcadíszről tudunk beszámolni, ezúttal a Pajtás utcában.
Olyan korban élünk a Földön, ahol az emberek mindent, de tényleg mindent meg tudnak kritizálni és hamar kiderül, hogy valami tulajdonképpen miért nem jó.
Teljes az egyetértés: jó dolog született
Nos, Dunaújvárosban született valami, amire-amiről idáig csak pozitív ítélet, vélemény született. És ez önmagában hatalmas dolog. Voltak, vannak ugyan javaslatok a folytatásra, de azok is építő jellegűek. Nos kérem, ez az apró csoda, a villamos trafóházak új köntösbe burkolása, átfestése, aranyos, kedves, vagy éppen csak egyszerűen szép képek megfestésével. Tényleg egy apró csoda néhány négyzetméteren, mindannyiunk örömére. Az örömteremtés pedig egy újabb állomáshoz érkezett a Pajtás utcában, amiről Barta Endre a terület önkormányzati képviselője beszélt:
– Lassan két évvel ezelőtt indult el ez a történet, akkor Medgyesi Miklós kabinetvezető kérésére a Dózsa II. városrészben, illetve Pentelén készített festményeket Páhi Péter. A Római városrészben pedig Nagy Gergő barátom folytatta ezt a sort, akivel igyekeztünk olyan formákat megálmodni, ami beleillik a környezetbe. Nem véletlen az sem, hogy itt a Pajtás utcában, közvetlenül az óvoda mellett rajzfilmfigurák, mesefigurák kerültek a trafóházra. A következő állomás pedig a Vigadó utcában lesz, ahol már elkezdődtek a festés előkészületei.
Nincs megállás
Ha valami jó, működik és mindenkinek tetszik, akkor azt természetesen folytatni kell. Barta Endre szerint a trafóházi festések is folytatódnak:
– Én azt tervezem, hogy szépen sorba megyünk majd és az egész választókörzetemben kifestjük a trafóházakat. De azt is tudom, hogy Mezei Zsolt és Kálló Gergely kollégáim is hasonlóan gondolkodnak és nézik, keresik, hogy a hozzájuk tartozó lakóövezetekben hol lehetne festeni? Szerintem előbb-utóbb az egész város ilyen színes lesz majd. Sőt, még nagyobb terveink is vannak. Akár lakóházakat is lehetne különleges, vagy éppen a városra jellemző motívumokkal ékesíteni.
Ezt hívják közmegelégedésnek
A villamos trafóházak mostantól tehát új funkciót kaptak, kapnak. Ezentúl arra szolgálnak, (villamos hálózati feladataikon túl) hogy szemünket és lelkünket kényeztessék, egy pici kis mosolyt csaljanak arcunkra. Barta Endre szerint tényleg úgy tűnik, bevált az ötlet:
– Én bíztam benne, hogy pozitív lesz a fogadtatás, amikor elindultunk az elsővel, de aztán egészen ledöbbentett, hogy milyen sokan fogalmazták meg gratulációjukat, írtak, hívtak, állítottak meg az utcán ezzel a témával kapcsolatban. Aztán jöttek már a javaslatok, az ötletek, egész kis közösségi szinten fut már tovább a projekt. Ezúton is köszönöm Nagy Gergő barátomnak a zseniális alkotásokat.
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Mozaik
Jön, jön jön: egy hónap múlva újra itt a Sugárúti Fesztivál (galériával)
2025. ápr. 01.
Ha igaz, a dunaújvárosiak világtalálkozójává is izmosodhat az esemény, napra pontosan egy hónap múlva május 1-jén rendezik a Sugárúti Fesztivált. Felhívás plakátjával és emlékidéző képtárral csinálunk kedvet – de még sokat zengetünk a kavalkádról!
Gyöngy ékszerek: hogyan válassz egyedi és stílusos darabokat?
2025. már. 31.
Klasszikus megjelenés, vagy bohókás stílus? Elegancia vagy extremitás? A gyöngy ékszerekkel bármilyen hatást elérhetsz, a kérdés csupán, hogy mi a célod. (X)
Szeszélyes idővel startol az április – de már igazi tavasz!
2025. már. 31.
Eddig tartogatta az erejét, de most bedurran a tavasz, ígéri a DO időjárási szakértője. Szeles, viszonylag hűvös napok után már 20 fok körüli értékeket is mérhetünk – de változékony idővel köszönt ránk április.
DSTV: a mesebőrönd kincsestára
2025. már. 31.
Az élő szavas mesék világába kalauzol a DSTV összeállítása. Főszereplőnk Rejtő Hajnalka, aki varázslatos mesebőrönddel várja az óvodás gyerekeket a Duna-parti Tagóvodában – így nem mellékesen a képernyőidőt is csökkenti az érintett korosztály körében. Csudavilág, hangkép.
A sípcsontvédő praktikus kiegészítő egy focimeccs alkalmával
2025. már. 30.
A labdarúgóknak még amatőr mérkőzéseken is kötelező sípcsontvédőt viselnie. A lábszár igen érzékeny terület, amely olykor véletlenül is rúgást kaphat. (X)
DSTV: új néven a régi hangulat
2025. már. 30.
Új néven, ABolhapiac elnevezéssel rendezte meg a naptári év első vásárát az egykori Csomagtartóvásár csapata, derül ki a DSTV összegzéséből. A részletekről már olvashattak, most következzen a hangulat hangképes summázata – merthogy fergeteges volt a forgatag!
A nemes nedűk szerelmeseit várja a kúria
2025. már. 29.
A felújított Mondbach-kúriában szinte egymást érik a jobbnál jobb rendezvények. A közeljövőben sem lesz ez másképpen – a Pentelei Bornapok színes forgatagot ígérnek az érdeklődőknek.