Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Ovisokat és alsósokat toboroz a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

Terdik Péter - 2024. szeptember 4. 16:00

A címben említett korcsoportok mellett persze minden érdeklődőt vár az együttes a soraiba, de a felhívás elsősorban a fiataloknak szól. 

A tervek szerint a beiratkozás szeptember 9-én és 10-én, azaz jövő hétfőn és kedden lesz, reményeik szerint sok-sok új taggal bővül majd a Vasas nagy családja! A város meghatározó kulturális közössége már hetekkel korábban meghirdette, hogy szeptemberben ismét a soraiba várná a csapat a legfiatalabb táncosokat. 
Több mint 70 éves a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes, és biztosak lehetünk abban is, hogy legalább 70 érv szól amellett, hogy a táncoslábú fiatalok az együttes kötelékébe csatlakozzanak. Mi csak néhányat sorolunk fel, pontosabban erre kértük Hajdu-Csepeli Ágnes együttesvezetőt. A tánchoz nem szükséges előképzettség, s bár nem árt azért a ritmusérzék, ez is egy fejleszthető készség. És fejlődni is fog, hiszen a tervek szerint az ovisokkal hetente egyszer, míg az alsósokkal majd hetente kétszer találkoznak majd a beiratkozások után. 

A néptánc megismerése mellett a gyerekek tanulni is fognak a jeles napjainkról, ünnepeinkről, régi szokásainkról. Az sem elhanyagolható, hogy a Vasas egy igazi összetartó közösség. 
A toborzóról további részletek a plakáton, a Munkásművelődési Központban, meg persze az együttes vezetőinél. 

(Archív fotó: Végh Zoltán; plakát: Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes)

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: széktárlat a múzeumban

DSTV: széktárlat a múzeumban

2025. nov. 26.

Különleges vándorkiállítás érkezett az Intercisa Múzeumba, derül ki a DSTV összegzéséből. A Néprajzi Múzeum tárlata a rendkívül egyszerű, ámde hihetetlenül összetett és változatos tárgyak, a székek világába kalauzolja az érdeklődőket. Székfoglaló hangkép.

 

Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "A boldogság ügynöke"

Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "A boldogság ügynöke"

2025. nov. 23.

Vajon mérhető-e az emberi boldogság? A bhutáni-magyar rendezőpáros filmje egy negyvenes éveiben járó "boldogságügynök", Amber Gurung életét követi nyomon. Újabb különleges alkotással folytatódik a KineDok sorozata kedden – a közelgő ünnepek előtt de pláne kihagyhatatlan!

MMK: irodalmi teadélután

MMK: irodalmi teadélután

2025. nov. 22.

Folytatódik az Írisz Versszínpad sorozata a Munkásművelődési Központ színháztermében hétfőn délután.

DSTV: József Attila nyomában

DSTV: József Attila nyomában

2025. nov. 22.

Formabontó irodalmi esttel várták az érdeklődőket a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. "Szívünkből suhanó szelek" címmel a József Attila 120 emlékév kapcsán Prieger Zsolt és Nagy Katica verses, zenés előadása emlékezett a költőre. Hangkép, verstár.

 

Gazdag kínálat az ICA-D zenei programjában

Gazdag kínálat az ICA-D zenei programjában

2025. nov. 21.

Különleges, elsősorban dunaújvárosi szerzőket és/vagy muzsikusokat felvonultató sorozatot kezdett a közelmúltban a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D). Legutóbb albumbemutató volt, legközelebb szerzői est lesz!

 

Violin: valóra váltak a vb-álmok Rómában

Violin: valóra váltak a vb-álmok Rómában

2025. nov. 19.

Büszkék lehetünk a Violin és a Szent Pantaleimon Alapfokú Művészeti Iskola táncos csapatára – a római világbajnokságon is bebizonyították, milyen eredményesek együtt, hiszen több kategóriában értek el dobogós helyezéseket! Bónuszként a magyar bajnokságon is remekeltek.

ICA-D: folytatódik az Utószó

ICA-D: folytatódik az Utószó

2025. nov. 17.

Visszatérő vendéget köszönt a Kortárs Művészeti Intézet élő irodalmi antológiája szerdán: Jászberényi Sándorral beszélget Gyöngyössy Csaba.