Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Zenélő Cukrászda: már a harmadik évad kezdődik

Öcaline - 2024. szeptember 12. 9:00

Rendszeres fellépő, Klép Tamás koncertjével vág neki az idei szezon sorozatnak a Vasmű úti édesbázis. Mikor hallott utoljára Ihász Gábor dalt? Itt a remek alkalom szombaton délután!

Folytatódik a remek és egyre népszerűbb közösségi program, a nyári pauza után immár harmadik évadát kezdi meg a Jakó Zenélő Cukrászda sorozata szeptember 14-én, szombaton. A tikkasztó nyár után a szép és mozgalmas ősz reményében kezdődik a szezon: 18 órától a cukrászda törzsvendégei által kedvelt fellépő, Klép Tamás lép a mikrofon mögé – ő már többedszer támogatja dalaival a Sándor Frigyes Zeneiskolával közös kezdeményezést. 
Az ígéretek szerint mostani műsora is túlnyomóan magyar szerzők műveiből áll – Fenyő Miklóstól a népszerű musical-betéteken át egészen a bevezetőben említett Ihász Gáborig ível a repertoár. 

Az ígéretes koncertprogram mellett a jó hangulat is borítékolható – mindenkit szeretettel várnak az évadnyitóra!

(Fotó: DO-archív)

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: tömeges jelenlét az MMK könyvvásárán

DSTV: tömeges jelenlét az MMK könyvvásárán

2025. szep. 13.

Újra sokakat vonzott az MMK-ban az a kezdeményezés, amely során akciós és szépséghibás könyvekkel érkezett az egyik vezető hazai kiadó. Rengeteg érdeklődőt csábított az intézménybe a már harmadjára szervezett program – és senki sem távozott üres kézzel. Hangkép.

Zsuzsi Firka a Bartók Színház aulájában

Zsuzsi Firka a Bartók Színház aulájában

2025. szep. 12.

Elérkezett a várva várt dátum – a napokban megnyílt Bartháné Markovics Zsuzsa kiállítása a Bartók Kamaraszínházban. Az alkotó meglepetésként kapta a kiállítás lehetőségét, a tárlat megvalósulását Ilyés László keretező és Barta Endre alpolgármester segítették. 

DSTV: nyárzáró a Cimbora Klubban

DSTV: nyárzáró a Cimbora Klubban

2025. szep. 12.

Meghitt, családias hangulatú koncerttel ünnepelt a Cimbora Klub a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. A hagyományos eseményt a József Attila Könyvtár mellett, a Cimbora-fa árnyékában rendezték – együtt, egymásnak énekeltek, zenéltek és szavaltak a közösség tagjai. Hangkép.

Varázslatos kínálattal hódított a könyvtári forgatag a Városháza előtt (galériával)

Varázslatos kínálattal hódított a könyvtári forgatag a Városháza előtt (galériával)

2025. szep. 09.

Változatos műfaji kavalkáddal szolgált a József Attila Könyvtár évi rendes szabadtéri dzsemborija a Városháza téren múlt szombaton: a KönyvTér forgatagát akár szellemi kalandtúrának is felfoghatjuk – estébe nyúlóan volt miből válogatni, meríteni, töltődni.

Változatos és szó szerint mozgalmas őszi kínálat a Dunamenti Regionális Népfőiskolán

Változatos és szó szerint mozgalmas őszi kínálat a Dunamenti Regionális Népfőiskolán

2025. szep. 09.

Új közösségi kezdeményezés és korábban elstartolt sikeres sorozatok újjászervezése egyaránt szerepel a Dunamenti Regionális Népfőiskola őszi programjainak sorában – az alábbiakban sorra vesszük, egy múlt szerdai zászlóbontást követően mire is számíthatnak a Kossuth Lajos utcai bázis vendégei a közeljövőben.

Rosti a Restiben – bővített kínálattal

Rosti a Restiben – bővített kínálattal

2025. szep. 08.

Két kiállítással, köszöntőkkel, ráadásként beszélgetéssel és muzsikával folytatódik a népszerű sorozat a Vasmű úti egységben – a programra szerdán délután várják az érdeklődőket a Resti Bisztróban.

Mozgalmas térfoglalás a kultúra barátainak (galéria)

Mozgalmas térfoglalás a kultúra barátainak (galéria)

2025. szep. 07.

A tételes beszámoló később következik, de villanásokat máris mutatunk: remek programmal, színes kínálattal csalogatta a betű barátait a József Attila Könyvtár immár hagyományos megmozdulása – a KönyvTér eseményeinek idén is a Városháza tér adott otthont szombaton délután.