Dunaújváros Hetilap

Ismét diákok nyerhettek betekintést a Polgármesteri Hivatal működésébe

Fábos Zsolt - 2024. október 14. 18:00

Az elmúlt ciklusban sem volt ritka, hogy kisebb-nagyobb diákcsoportok, óvodások, látogatók nyerhettek betekintést a hivatal működésébe. Barta Endre alpolgármester a Pentelei iskola gimnazistáit fogadta a napokban. 

Mi a feladata a közgyűlésnek? Hogy zajlik a szavazás? Mit csinálnak a Városházán működő osztályok? Mi dolga egy képviselőnek, alpolgármesternek? Izgalmas kérdések ezek, amelyekre egyre többen keresnek, és kapnak választ. 

Színfalak mögött

Mondhatjuk hagyománynak, hogy Barta Endre alpolgármester diákokat, ovisokat, látogatókat fogad a Városházán, akik időről-időre betekintést nyerhetnek az itt zajló munkába, megismerhetik a közgyűlési termet, a szavazás folyamatát, a különböző osztályokon végzett feladatokat. 
A Pentelei Mentálhigiénés Általános Iskola, Szakképző Iskola, Szakiskola és Gimnázium gimnazistái például múlt kedden pillanthattak be a kulisszák mögé. 

Interaktív tanóra 

A csapat először a közgyűlési termet ismerhette meg, majd Barta Endre vezetésével ellátogattak a Humán Szolgáltatási Osztályra és az alpolgármester irodájába is. A fiatalokat Göbölös Virág pedagógus kísérte, s szerinte is szükség van az ehhez hasonló kezdeményezésekre. Voltak, akik azt gondolták, hogy a hivatalban csak csekkekkel és okmányokkal foglalkoznak. 
Sokan tényleg nem tudják, hogy mi zajlik itt, de az ehhez hasonló látogatások nyomán választ kaphatnak a látogatók a kérdéseikre. És elhihetik, kérdésekből volt bőven. 

A tanulságos kirándulás jól sikerült – és már a héten következik a folytatás!

(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége

Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége

2025. aug. 24.

A közös munka a sikeres érettségivel ugyan véget ért, de a kapcsolat nem szakadt meg a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola, valamint az intézményben tanult súlyosan beteg diáklány, Lisztes Nárcisz között. Az iskola egy jeles összefogás nyomán hasznos ajándékkal lepte meg Nárciszt.

DSTV: komoly segítség az álláskereséshez

DSTV: komoly segítség az álláskereséshez

2025. aug. 24.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a rendhagyó kezdeményezésről: a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnyában. Hangkép.

 

Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)

Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)

2025. aug. 21.

A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.

Ünnepi forgatag a kúriában

Ünnepi forgatag a kúriában

2025. aug. 20.

Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!

 

Nagyon kell segítség az álláskereséshez

Nagyon kell segítség az álláskereséshez

2025. aug. 19.

Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.

Monumentális alkotás festékszóróval

Monumentális alkotás festékszóróval

2025. aug. 18.

Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.

Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!

Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!

2025. aug. 17.

Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.