A Jegesmedvékhez látogatnak az Acélbikák
Miskolcon, a DVTK otthonában korcsolyázik jégre a DAB jégkorong csapata az Erste Liga újabb fordulójában vasárnap este hat órától.
Főoldali és belső kép forrása: DVTK Jegesmedvék (archív felvétel)
Nem sokat búslakodhatott a Csíkszereda elleni 4-1-es hazai vereség után a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melyre vasárnap már újabb feladat vár az Erste Ligában, ugyanis Somogyi Balázs együttese ezúttal idegenben, a DVTK Jegesmedvék otthonában korcsolyázik jégre este hat órától. A miskolciak erős középcsapatnak számítanak az idei szezonban, eddig lejátszott tizenöt meccsükből hatot nyertek meg, s bár kilencszer kikaptak, négy alkalommal csak a túlórában szenvedtek vereséget, így huszonegy szerzett pontjukkal az ötödik helyet foglalják el a sorozat tabelláján.
A két gárda idén már egyszer találkozott egymással, s a szeptember végi mérkőzés után a házigazda Jegesmedvék örülhettek az 5-3-as győzelemnek. A mieink nincsenek könnyű helyzetben, ám mint azt Somogyi Balázs vezetőedző elmondta, magukat kell kirángatniuk ebből, s reméli, hogy vasárnap este újra jobbik arcát mutatja a csapat.
– Nyilván nem volt jó a hangulat a Csíkszereda elleni mérkőzés után, de igazából saját magunkat sodortuk ebből a helyzetbe, szóval nekünk is kell kimászni belőle. Továbbra is az a célunk, hogy a fiataljaink feljöjjenek arra a szintre, amire szükségünk van, míg az érettebb játékosainkból ki kell hozni azt, hogy úgy jégkorongozzanak, ahogy a szezon elején tették egyes meccseken. Ma délelőtt még videózunk egyet, megnézzük, amit kell, reméljük, hogy visszakapjuk azt a jégen, amire készülünk.
A rovat további hírei: Sport
Biztosan hozták a kötelezőt
2025. nov. 22.
Magabiztos, tízgólos győzelemmel zárta a KSI SE elleni fővárosi bajnokiját a DFVE női vízilabda csapata szombaton délután.
Győzelemmel köszöntötték a bajnokokat
2025. nov. 22.
Félidőnként két-két gólt szerezve aratott 4-2-es sikert a naptári év utolsó meccsén a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Paksi FC II. elleni bajnokin, mely előtt a Dunaferr SE 2000-ben bajnoki címet szerző együttesét is köszönthették a hazai drukkerek.
A sereghajtóhoz látogat a DFVE
2025. nov. 21.
A fővárosban, a KSI vendégeként ugrik medencébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság nyolcadik fordulójában szombaton délután.
DSTV: kiváló év a medencében és nyílt vízen is
2025. nov. 21.
Idén is rengeteg hazai és nemzetközi versenyen vett részt a DKSE tehetséges úszója, Kovács-Seres Hunor. A felnőtt válogatottnál is számításba vett tizenkilenc éves versenyzővel, valamint edzőjével, Szabó Gergővel a mögöttük hagyott évet értékeltük a Fabó Éva Sportuszodában. Hangkép.
Bajnokok előtt játszhatnak a focisták
2025. nov. 21.
A Paksi FC második csapata elleni mérkőzéssel búcsúznak az évtől a Dunaújváros FC labdarúgói ma délután négy órától, s a találkozó azért is különleges lesz, mert a kezdés előtt a pályán köszöntik a Dunaferr SE 2000-ben bajnoki címet nyert csapatát.
Felemás hétvégi forduló a Pingpong Házban (videóval)
2025. nov. 20.
A Pentele ASE második számú gárdája 11-7-re nyert, míg az harmadik számú gárda hasonló arányú vereséget szenvedett a csapatbajnokságok hétvégi fordulójában.
DSTV: hétvégi éremeső
2025. nov. 20.
Összesen egy arany és öt bronzéremmel zárták a legutóbbi lábtoll-labda versenyt a Dunaújvárosi Lábtoll-Labda SE sportolói a mögöttünk hagyott hétvégén. A 28. Ifjúsági Országos Bajnokság küzdelmeinek a szokott módon a Szent Pantaleimon Iskola tornaterme adott otthont. Hangkép.








