Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 19. Sára, Márió
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Maguknak köszönhették a vereséget Acélbikáink

Sport
jégkorong
DAB
Erste Liga

facebook megosztás

spigott - 2024. nov. 25., 07:30

Sok helyzetet kihagyott, a speciális játékelemekben finoman szólva sem remekelt, így háromgólos vereséget szenvedett a DAB jégkorong csapata a Csíkszereda ellen.

A Gyergyó elleni bravúros sikert követően a Csíkszereda ellen is a három pont megszerzésének reményében lépett pályára a DAB hokicsapata vasárnap este. A kezdésre annak ellenére sem lehetett panasz, hogy az első öt perc talán a vendégeké volt, mert a folytatásban átvették az irányítást az Acélbikák, de hiába alakítottak ki három-négy óriási lehetőséget is ellenfelük kapuja előtt, Adorján rendre megnyerte a párharcokat. Hiába a hazai ziccerek, az első gólt mégis a vendégek szerezték, miután emberelőnyben adta el a korongot együttesünk, s az ajándék pakkal Silló robogott a kapuig, majd értékesítette is helyzetét (0-1). Mindössze huszonnyolc másodpercig vezetett azonban csak a Csíkszereda, mert pontosan ennyi idő kellett ahhoz, hogy Cseh kapu mögül visszatett korongjából Faith kilője a jobb alsót, így az első felvonás 1-1-es döntetlennel ért véget.

A másodikat is úgy kezdték a mieink, ahogy reméltük, de újabb két ziccert hibáztak, s ez ma egyszerűen nem fért bele. A Csíkszereda ugyanis első emberelőnyét pillanatok alatt gólra váltotta Becze révén, majd a másodikat hiába védekezték ki a mieink, miután kiegészültek, Láday lövése is bepattant egy korcsolyáról, így a 30. percben már 3-1-re vezetett a Sport Club. Ezzel még nem volt vége a mieink szenvedésének, mert két újabb kimaradt hazai ziccer után Kristó lövése után valószínűleg egy magasan tartott botról került a hazai kapuba a korong, s bár a játékvezetők visszanézték az esetet, nem találtak arra bizonyítékot, hogy ez tényleg így történt (1-4). Amennyiben azt gondoltuk, nem lehet már rosszabb a helyzetünk, jött egy újabb óriási hiba, melyből Rokaly Norbert szerezte meg csapata második emberhátrányos gólját, s ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs (1-5).

Képek forrása: DAB

A mieink becsületére váljék, hogy tetemesnek tűnő hátrányuk ellenére sem adták fel a küzdelmet, így a harmadik harmad nagyobb részében ellenfelük harmadában járatták a korongot, s Watkins góljával sikerült is szépíteniük. Ennél tovább azonban már nem jutottak, mert helyzeteikkel továbbra is bőkezűen bántak, s bár az erdélyiek is kihagytak két ziccert, ez nekik már nem számított, mert így is elvitték a pontokat Dunaújvárosból (2-5).

Somogyi Balázs: – Volt önbizalmunk, úgy is kezdtük a meccset, ahogy szerettük volna, viszont frusztráltak lettünk attól, hogy nem feltétlenül sikerül elsőre az, amit elterveztünk. Az első tíz perc nagy taktikai csatát hozott, egy olyan, amiben szorosan be kell tartani a taktikát. Én még életemben nem láttam olyat, hogy két gólt kapjunk emberelőnyben úgy, hogy nekünk kellene gólokat szereznünk. Ezzel vertük meg magunkat a legjobban, ilyen szituációkban nem engedhetjük meg magunknak, hogy gólt kapjunk, ezek arra vannak, hogy mérkőzéseket döntsünk el a magunk javára, nem arra, hogy esélyt adjunk az ellenfélnek arra, hogy hazai pályánkról elvigyék a pontokat. Öt az ötben volt, amikor mi domináltunk, volt amikor ők, nem éreztem azt, hogy ne lennének meg a lehetőségeink, sőt, öt az ötben nagyon sok helyzetünk volt, ezeket azonban nem tudtuk belőni, ők viszont könyörtelenül kihasználták azokat a lehetőségeket, amiket a kezükbe adtunk. Ez az eredmény teljes mértékben annak köszönhető, hogy megvertük saját magunkat.

Kevin Constantine: – Szerintem az emberhátrányos góljaink meccsfordító gólok voltak. Az első hazai emberelőnyből nekünk sikerült gólt lőni, ez javunkra billentette a momentumot, majd a második harmad végén, amikor visszajöhetett volna ellenfelünk, szintén mi találtunk be. Ezek mellett a kapusteljesítményünk is igazán jó volt, a helyzetek száma nagyon hasonló volt az első két harmadban, szóval a kapusunknak nagyon fontos védéseket kellett bemutatnia. A kapusteljesítmény és a speciális játék jelentette ma a különbséget.

DAB – SC Csíkszereda 2-5 (1-1, 0-4, 1-0)

DAB: Sági Máté - Tóth, Kluuskeri, Jensen (1), Leiter, Watkins 1 – Sysak (1), Faith 1, Sági, Just, Hári – Jurkovics (1), Bánki, Ritter, Mazzag, Cseh (1) – Raskin, Sári, Green, Csémi Vezetőedző: Somogyi Balázs.

SC Csíkszereda: Adorján – Kuronen (1), Ferencz-Csibi, Forsberg (1), Részegh, Péter – Salló (1), Kristó 1, Rokaly Sz., Reisz (2), Becze 1 – Casaneanu, Láday 1 (1), Lorraine, Rokaly N. 1 (1), Fodor – Bíró, Both, Silló 1, Márton, Lucenius Vezetőedző: Kevin Constantine.

A rovat további hírei: Sport

Elkészült a DFC felkészülési programja

2026. jan. 18.

Összesen hét felkészülési mérkőzés vár a Dunaújváros FC labdarúgó csapatára az NB III-as pontvadászat tavaszi rajtjáig.

Megyei derbivel zárják a hetet az Acélbikák

2026. jan. 18.

A FEHA19 elleni hazai összecsapással folytatja az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma délután öt órától.

A tisztes helytállás lehet a cél

2026. jan. 17.

Az idei bajnokságban még veretlen, szettet sem vesztő Fino Kaposvár otthonába látogat a DKSE röplabda csapat a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának vasárnapi fordulójában.

DSTV: toboroznak az úszók

2026. jan. 17.

Nagyon régre nyúlik vissza a Vasvári Pál Általános Iskola jó kapcsolata a településen működő különböző sportszervezetekkel és közösségekkel. Kiemelten gyümölcsöző a szakmai együttműködés a DKSE úszó szakosztályával – már a szeptemberben induló osztályba toborozzák a jövő sportolóit. Ezt a témát jártuk körbe Berzlánovits Éva közreműködésével. Hangkép.

Hatalmas küzdelem, bravúros pontszerzés

2026. jan. 17.

Háromgólos hátrányból felállva szerzett egy pontot a BJA HC elleni hazai összecsapáson a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata pénteken este.

Játékost cseréltek az Acélbikák

2026. jan. 16.

Mivel Eriks Zohovs ujjtörése nem gyógyul meg a hétvégére, az átigazolási határidő hajrájában elcserélte lett játékosát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

DSTV: 2025 a pingpong asztaloknál

2026. jan. 16.

Három csapattal és más-más célokkal vágott neki a 2025/2026-os szezonnak a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület. Az új esztendő kezdetén Varga Richárd csapatvezető idézte fel, hogy milyen célokkal kezdték a szezont, s hol tartanak jelenleg az alakulatok. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Elkészült a DFC felkészülési programja

  2. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  3. Felértékelődő könyvek

  4. Megyei derbivel zárják a hetet az Acélbikák

  5. DSTV: szeretik a stand-up műfaját

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: szeretik a stand-up műfaját

DSTV: szeretik a stand-up műfaját

Embedded thumbnail for DSTV: toboroznak az úszók

DSTV: toboroznak az úszók

Embedded thumbnail for Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

Top hírek

  1. Kelendővé vált a jótékony célú finomság

  2. Forró teával köszönték meg a jeges munkát

  3. "Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

  4. Esküvő kiállítás a Mondbach-kúriában

  5. Megjött az engedély, itthon játszhatnak az Acélbikák

Galéria

Esküvő kiállítás (2026)

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő