Hat napon át napi 1000 adag melegételt osztanak ki az önkéntesek
Az Ökumenikus Segélyszervezet idén is megszervezi hagyományos adventi-karácsonyi szeretetvendégségét. December 17-e és 22-e között naponta 1000 adag ételt osztanak ki önkéntesek, támogatók és a segélyszervezet munkatársai a hajléktalanoknak, illetve a rossz szociális körülmények között élő családok számára – közölte az Ökumenikus Segélyszervezet és a kezdeményezéshez csatlakozó E-ON Hungária Csoport kedden az MTI-vel.
Kép: MTI/Vasvári Tamás
Kiemelték, hogy a szeretetvendégségen az étel mellett feldíszített, fűtött sátor és karácsonyi zene is várja a rászorulókat keddtől vasárnapig, minden nap 11 órától Budapest XXI. kerületében, Csepelen, a Kossuth Lajos u. 138-148. közötti lakótömbbel szemben, a Shell benzinkút előtti parkolóban.
A hatnapos melegételosztás első két napjának megvalósulását az E.ON Hungária Csoport hétmillió forinttal támogatja. A rászorulók fogadásába a vállalatcsoport önkéntesei is bekapcsolódnak – tájékoztattak.
Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója a közleményben kiemelte: arra bíztatnak mindenkit, hogy a segélyszervezet 1353-as adományvonalának hívásával is támogassa, hogy ne csak az ünnepekkor, de a következő esztendő hétköznapjaiban is ételt adhassanak a nélkülözőknek.
Felhívták a figyelmet arra is, hogy a fővárosi szeretetvendégség kapcsolódik az Ökumenikus Segélyszervezet országos Adventi Adománygyűjtéséhez, illetve hogy a karitatív szervezet ünnepi segélyakcióit és egész éves rászorulókért végzett munkáját a 1353-as adományvonal tárcsázásával lehet támogatni. Egy hívás 500 forint adomány, így 4 hívás egy tál meleg ételt jelenthet egy rászorulónak – írták.
(MTI)
A rovat további hírei: Mozaik
Gyöngy ékszerek: hogyan válassz egyedi és stílusos darabokat?
2025. már. 31.
Klasszikus megjelenés, vagy bohókás stílus? Elegancia vagy extremitás? A gyöngy ékszerekkel bármilyen hatást elérhetsz, a kérdés csupán, hogy mi a célod. (X)
Szeszélyes idővel startol az április – de már igazi tavasz!
2025. már. 31.
Eddig tartogatta az erejét, de most bedurran a tavasz, ígéri a DO időjárási szakértője. Szeles, viszonylag hűvös napok után már 20 fok körüli értékeket is mérhetünk – de változékony idővel köszönt ránk április.
DSTV: a mesebőrönd kincsestára
2025. már. 31.
Az élő szavas mesék világába kalauzol a DSTV összeállítása. Főszereplőnk Rejtő Hajnalka, aki varázslatos mesebőrönddel várja az óvodás gyerekeket a Duna-parti Tagóvodában – így nem mellékesen a képernyőidőt is csökkenti az érintett korosztály körében. Csudavilág, hangkép.
A sípcsontvédő praktikus kiegészítő egy focimeccs alkalmával
2025. már. 30.
A labdarúgóknak még amatőr mérkőzéseken is kötelező sípcsontvédőt viselnie. A lábszár igen érzékeny terület, amely olykor véletlenül is rúgást kaphat. (X)
DSTV: új néven a régi hangulat
2025. már. 30.
Új néven, ABolhapiac elnevezéssel rendezte meg a naptári év első vásárát az egykori Csomagtartóvásár csapata, derül ki a DSTV összegzéséből. A részletekről már olvashattak, most következzen a hangulat hangképes summázata – merthogy fergeteges volt a forgatag!
A nemes nedűk szerelmeseit várja a kúria
2025. már. 29.
A felújított Mondbach-kúriában szinte egymást érik a jobbnál jobb rendezvények. A közeljövőben sem lesz ez másképpen – a Pentelei Bornapok színes forgatagot ígérnek az érdeklődőknek.
Textilszállítmányozás a gyakorlatban: ezek a legfőbb tudnivalók
2025. már. 29.
A textiltermékek behozatala, raktározása, valamint a boltokba történő kiszállítása olyan procedúra, amelyet érdemes profikra bízni. (X)