Gryllus Vilmos lesz a Cimbora Klub vendége
Izgalmas programokkal készülnek a látogatóknak már az esztendő első időszakában is a gyermekkönyvtár munkatársai. A Cimbora Klub jeles és népszerű vendéget fogad csütörtökön, nemcsak a gyerekek örömére!
Jó helyre került a Dunaújváros Kenyere akcióból összegyűlt támogatás, a Cimbora Klubnak konkrét céljai vannak az adományokból.
Csak kérni kellett
Az új esztendő első napjaiban ellátogattunk a József Attila Gyermekkönyvtárba – itt Törökné Antal Mária gyermekkönyvtáros számolt be örömteli hírekről. A Cimbora Klub részesült a Dunaújváros Kenyere akció támogatásából, az összegből pedig konkrét terveket valósítanak meg. Például meghívnak jeles vendégeket a klubba: Gryllus Vilmos látogat el Dunaújvárosba január 30-án, csütörtökön 16 órától.
A jeles művész látogatásának nem csak a gyerekek örülhetnek, hiszen a felnőttek körében is sokan vannak, akik hallhatták őt (vagy a Kaláka együttest) fellépni. A művésszel egyébként Rácalmáson találkozott a gyermekkönyvtáros, s elmondása szerint Gryllus Vilmos szívvel fogadta a meghívást.
Programözön várható
A Cimbora Klub városunk egyik aktív közössége. Törökné Antal Mária elmondta, nagyon sok programot terveznek 2025-ben is. Lesz például hangszersimogató, amely részeként hárfa és fuvolaművésszel találkozhatnak a gyerekek. Nem lesz hiány kirándulásokból sem – a cimborák ellátogatnak majd Székesfehérvárra, az Országos Széchényi Könyvtárba és színházba is.
Fontos tudni, hogy a csütörtöki bemutató ingyenes, de a gyermekkönyvtár adottságai miatt a részvétel regisztrációhoz kötött.
(A fotó illusztráció)
A rovat további hírei: Kultúra
DSTV: utazás a művészetért
2025. máj. 30.
Megtisztelő utazáson vettek részt a Magyar Papírmúzeum munkatársai, derül ki a DSTV összegzéséből. Delegációjukat Törökországban fogadták, ahol sok szakmát és művészeti ágat képviselő intézményekkel és képviselőikkel cserélhettek tudást, építhettek nemzetközi kapcsolatot. Hangkép.
DSTV: Szoborváros II.
2025. máj. 28.
Újabb fontos felvonásához érkezett a DSTV városunk köztéri alkotásait bemutató sorozata. A második részben az Aratók című kompozíció mellett a Duna-parton látható acélszobrok története elevenedik meg – kevesen tudják, de világviszonylatban is egyedülálló gyűjteményről van szó. Hangkép.
Múzeumok éjszakája - Több száz helyszínen több ezer program várja a közönséget
2025. máj. 28.
Több száz helyszínen több ezer program, koncertek, tárlatvezetések, interaktív események, családi- és gyermekprogramok, valamint színházi előadások is várják országszerte a közönséget június 21-én, a Múzeumok éjszakáján.
Ünnepi író-olvasó találkozó a könyvtárban
2025. máj. 25.
A közelgő 96. Ünnepi Könyvhét és 24. Gyermekkönyvnapok alkalmából Bauer Barbara író, újságíró lesz a József Attila Könyvtár vendége jövő kedden. Szeretettel várnak minden érdeklődőt!
DSTV: teltházas Wesley-gála
2025. máj. 25.
Szép élményekkel gazdagodhattak mindazok, akik ellátogattak a Wesley-Da Capo Alapfokú Művészeti Iskola év végi gálájára, derül ki a DSTV összegzéséből. A Bartók színházterme adott otthont a tánc világnapjára időzített eseménynek, ahol az intézmény büszke növendékei csillogtatták meg tudásukat. Hangkép.
Hangolás után orgonakoncert a templomban
2025. máj. 24.
Különleges zenei csemegét ígér a komolyzene szerelmeseinek az evangélikus templomban rendezendő orgonakoncert vasárnap. A hangszer időszerű hangolása után ez lesz az első bemutató.
DSTV: "Fény és Érzelem" az MMK-ban
2025. máj. 23.
Újabb tárlat nyílt a Munkásművelődési Központ kiállítóterében, derül ki a DSTV összegzéséből. Gallainé Nagy Erzsébet Fény és Érzelem címmel mutatta be legújabb fotóit – a megnyitót zenei aláfestés tette érdekesebbé. Hangkép.