Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

A Brassó volt az élesebb

Sport
jégkorong
DAB
Erste Liga

facebook megosztás

spigott - 2025. feb. 12., 07:30

Minden harmadban két gólt szerezve győzte le a Dunaújvárosi Acélbikákat a házigazda Brassó gárdája az Erste Liga alapszakaszának kedd esti találkozóján.

Az Erste Liga alapszakaszának utolsó előtti mérkőzését játszotta Brassóban a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata kedden este. A negyedik helyre hajtó házigazdák alaposan be is kezdtek, s gyorsan kapuja elé szögezték a Bikákat, majd Welsh nyolcadik percben szerzett találatával a vezetést is megszerezték (1-0). A folytatás is brassói fölényt hozott, s bár a fiatal Bejó kapus több remek védéssel tartotta az eredményt, Valchar lövésénél már ő sem segíthetett, így az első szünetre 2-0-s hazai fórral vonultak a felek.

A térfélcserét követően sem sokat változott a játék képe, továbbra is a Brassó volt az aktívabb, és Faith kiállítása alatt Valchar második találatával növelte tovább vezetését a 31. percben. Támadásban maradt a vendéglátók, s ugyan Szabó gólját les miatt érvénytelenítették, Szkacskov szép cselei után már nem volt mit tenni, újra mehettek közepet kezdeni az Acélbikák (4-0).

A harmadik felvonásból bő fél perc telt el, mikor Zohovs átadásából a bokasérüléséből visszatért Tóth Gergely megszerezte a mieink becsületgólját, de Rokaly Richárd szűk egy percen belül visszaállította a két gárda közti korábbi különbséget (5-1). A folytatásban oda-vissza játékot láthattak a drukkerek, melyben már a mieink voltak az aktívabbak, de újabb gólt már csak a hazaiak értek el a 60. percben Willets révén, így alakítva ki a 6-1-es brassói sikert jelentő végeredményt.

Képek forrása: Corona Brasov

Somogyi Balázs: – Nem volt egyszerű a helyzetünk, s mivel mi nem kerültünk be a rájátszásba, elsősorban arra használtuk ezt a mérkőzést, hogy készüljünk a magyar bajnoki rájátszásra. Fiatal kapusunk, aki mindössze tizenkilenc éves, most volt először kezdő és tökéletes teljesítményt nyújtott, sokat segített nekünk abban, hogy meccsben maradjunk, sokat dolgozott a csapatért. Rajta kívül is több fiatal szerepelt a sorokban, akik keményen dolgoztak, voltak lehetőségeik is. Sok hibával játszottunk, ugyanakkor hajnalban indultunk Brassóba, szóval a test és a fej is fáradt volt egy kicsit, de igyekeztünk küzdeni és keményen dolgozni. Ezzel együtt a Brassó jobb volt ezúttal és megérdemelte a győzelmet.

Corona Brasov – DAB 6-1 (2-0, 2-0, 2-1)

DAB: Bejó – Tóth G. 1, Leiter, Sági Martin (1), Zohovs (1), Watkins – Kluuskeri, Mazzag, Jensen, Ritter, Hári – Faith, Bánki, Cseh, Zorin, Green – Jurkovics, Sári, Kuminka, Csémi. Vezetőedző: Somogyi Balázs.

A rovat további hírei: Sport

Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

2026. feb. 02.

A második negyed elején tempót váltott, s végül kiütéses, tizenhat gólos sikert aratott Izrael ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

2026. feb. 01.

Kiváló eredményekkel, díjakkal és sportdiplomáciai sikerekkel zárták a 2025-ös esztendőt a dunaújvárosi íjászok.

A DAB-ASP nyerte a városi rangadót

2026. feb. 01.

A harmadik harmadban négy gólt szerezve aratott magabiztos sikert a DAB-ASP csapata a DUE-Worm Angels ellen a jégkorongozók Andersen Ligájának szombat délutáni mérkőzésén.

A vereség ellenére is volt minek örülni

2026. jan. 31.

Bár egy góllal kikapott a hollandoktól, amennyiben hozza az izraeliek elleni kötelező győzelmet, biztosan bejut a Európa-bajnokság elődöntőjébe a magyar női vízilabda válogatott.

Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

2026. jan. 31.

Dorogi Renátó, Egejuru Godslove, valamint Kis Balázs is távozott a harmadosztály tavaszi rajtjára készülő Dunaújváros FC labdarúgó csapatától.

A vereség ellenére is emelt fővel jöhettek le a pályáról

2026. jan. 31.

Rendkívül tartalékos felállásban is remekül küzdöttek a DKKA fiataljai az Alba Fehérvár KC ellen, de a vendégek így is sima győzelemmel vitték el a két pontot Dunaújvárosból pénteken este.

DSTV: elismerték legjobbjaikat

2026. jan. 30.

Megtartotta hagyományos díjátadó ünnepségét a Magyar Motoros Vízisport Szövetség. Idén is volt mit ünnepelni – például azt, hogy Horváth Attilát ismét "Az év sportolójának" választották. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Folytatódik a csapadékos idő – de komoly enyhülés várható

  2. 30 napra letartóztatják Mezei Zsoltot

  3. Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

  4. DSTV: az éremművészet atyja

  5. Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  4. 30 napra letartóztatják Mezei Zsoltot

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő