Sajnos időben ébredt a Kispest
Szűk húsz perc után még hat góllal vezetett, végül mégis sima vereséget szenvedett a Kispest elleni NB II-es felnőtt bajnokin a DKKA U21-es női kézilabda csapata.
Kép: DKKA/Vígh Zoltán
Hazai környezetben kezdte meg az NB II-es felnőtt bajnokság felsőházi küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda akadémia U21-es csapata, mely a Kispest gárdáját látta vendégül a sportcsarnokban vasárnap délután.
Sipeki Levente alakulata remekül kezdte a mérkőzést, az első öt percben gólt sem kapott, s bár a vendégek nem sokkal később betaláltak, a hetedik percben így is 4-1-es dunaújvárosi vezetést mutatott az eredményjelző. Fiataljaink a folytatásban is irányították a játékot, eredményes támadójátékuk mellett a védekezés is kiválóan működött, így nemcsak tartották, hanem növelték is fórjukat, s a 19. percben már 11-5-ös előnynek örülhettek. Ekkor azonban óriásit változott a játék képe, a kispestieknek egyre feljebb kapaszkodtak, majd 12-8-as hazai vezetésnél sorozatban hatszor mattolták kézilabdázóinkat, s a félidei szünetre már a vendégek kétgólos előnyével vonultak a csapatok (13-15).
A második felvonásból bő három perc telt el, mikor már öttel ment a kispesti gárda, s bár igyekeztek kézilabdázóink is, nem tudtak közelebb kerülni vetélytársukhoz, mely a 44. percig tartotta öt-hatfás előnyét (18-24). Egejuru találatával még sikerült visszajönnie négyre a Kohásznak, de a véghajrát megint a Kispest bírta jobban, s 24-28 után már csak két gólt engedélyezett fiataljainknak úgy, hogy a túloldalon nyolc alkalommal rezgett a háló, így a vendégek végül 36-26-os győzelemmel vitték haza a két bajnoki pontot.
DKKA U21 – Kispest NKK 26-36 (13-15)
A DKKA U21 gólszerzői: Egejuru Euniké Sára 13, Fehér Luca Blanka 7, Takács Száva Fanni 3, György Rebeka Réka 2, Cserháti Mira Szófia 1.
A rovat további hírei: Sport
Öt bronzéremnek örülhettek
2025. máj. 13.
Egyéniben négy, csapatban egy harmadik helyezést szereztek a DKSE birkózói a Dunakeszin rendezett U15-ös szabadfogású és női bajnokságán.
Újra kinyitották a pofonládát (galériával)
2025. máj. 13.
Látványos, nagy csatákat hozott a hetedik alkalommal megrendezett Nemzetek Csatája elnevezésű küzdősport gála a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.
Dunaújvárosi éremeső az országos döntőkben
2025. máj. 12.
Két aranyéremmel és összesen tizenkilenc dobogós helyezéssel zárták a diákolimpia országos döntőinek küzdelmeit a dunaújvárosi lábtoll-labdázók.
Karnyújtásnyira a bajnoki cím
2025. máj. 12.
Korán vezetést szerzett, s végül sima győzelmet aratott Martonvásáron a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a vármegyei első osztály vasárnapi fordulójában.
"Hazatért" a Koós Katalin Ajándék Kupa (galériával)
2025. máj. 11.
Idén immár harmadszorra, de városunkban most először rendezték meg a Koós Katalin Ajándék Kupát: a hazai fitnesz egyik fontos megméretésévé vált eseményen mintegy 400 versenyző lépett a közönség és a bírók elé.
A Loki már nagy falat volt a Kohásznak
2025. máj. 11.
Negyven percig remekül tartotta magát a DKKA csapata a DVSC otthonában, ám a bronzéremre hajtó hazaiak megzárták magukat, s végül simán legyőzték női kézilabdázóinkat.
Megduplázta előnyét az Eger
2025. máj. 10.
Hiába vezetett a harmadik negyedben még három góllal, a bajnoki bronzcsata második meccsét is elveszítette a DFVE női vízilabda csapata.