Családi délután vasárnap az UNICEF Magyarországgal

doszerk - 2025. május 27. 7:00

Június 1-jén, a nemzetközi gyereknapon játékos délutánra várja a családokat az UNICEF Magyarország a budapesti Kastner Kommunity közösségi térben. A rendezvényt a szervezet fiatal nagykövetei álmodták meg és ők lesznek a házigazdák is - közölte a szervezet az MTI-vel.

A közleményben kiemelték: ez a nap egyszeri lehetőség lesz arra, hogy láthassa a közönség Altay Margit (1882-1972) meseírónak, számos Pöttyös könyv és lányregény szerzőjének különleges babagyűjteményét. Az író, aki szenvedélyes gyűjtő is volt, élete során több mint száz, népviseletbe öltöztetett babát hozott haza a világ távoli vidékeiről. Ez az egyedülálló anyag halála után az UNICEF Magyarország gondozásába került.

A babák - amelyek közül a legkülönlegesebb darabokat mutatta be Az én babáim című képeskönyv - eddig még soha nem voltak kiállítva, június 1-jén azonban kézbe is lehet venni őket és az UNICEF fiatal nagyköveteinek elbeszélésében a történetük is megelevenedik.
A rendezvény végén a különleges babák "örökbefogadhatóvá" válnak: ha valaki elköteleződik a szervezet gyermekmentő küldetésének támogatása mellett havi párezer forintos rendszeres adománnyal, akkor választhat egyet a kiállított darabokból, ami az övé lehet. Így a gyűjtemény az UNICEF támogatóinak közösségében él majd tovább - írták a közleményben.

A vasárnapi program 12 órakor kezdődik, 17 óráig a kiállítás mellett kreatív, játékos foglalkozások is várják a gyerekeket: a kisebbek mesét hallgathatnak, közös puzzle-t és rajzot készíthetnek, a nagyobbak pedig megismerkedhetnek a gyermekjogokkal, valamint az UNICEF magyarországi és nemzetközi munkájával.

Kerekasztal-beszélgetést is tartanak 18 és 19 óra között. A Mit jelent a boldogság a gyerekkorban és a felnőtté válás során? című beszélgetésen Kádár Annamária meseterapeuta, D. Tóth Kriszta, az UNICEF Magyarország jószolgálati nagykövete, Szlankó Viola, az UNICEF Magyarország gyermekvédelmi igazgatója és az UNICEF Magyarország fiatal nagykövetei vesznek részt, Mészáros Antóniának, az UNICEF Magyarország ügyvezető igazgatójának moderálása mellett.

A beszélgetésen a boldogság sokrétű megközelítésén túl szó lesz arról is, hogyan támogathatja a szülő a gyermeke személyiségfejlődését, milyen elvárások segítik vagy épp hátráltatják a fiatalokat és hogyan találhatja meg minden gyerek a saját képességei és vágyai szerinti útját. A fiatal nagykövetek megosztják a közönséggel saját gondolataikat a témában, de arról is beszélnek majd, hogy mit jelent számukra az önkéntesség és milyen munkát végeznek az UNICEF kötelékén belül.
A rendezvény egyúttal jó alkalom azoknak a 14-21 év közötti fiataloknak, akik érdeklődnek az UNICEF Fiatal Nagyköveti Programja iránt: az eseményen megismerhetik a csapat tagjait és június 10-ig maguk is leadhatják jelentkezésüket az idei fiatal nagyköveti pályázatra - hangsúlyozták a közleményben.

További információ az esemény Facebook-oldalán érhető el.

(MTI)

A rovat további hírei: Mozaik

Mozdulj velük – népfőiskolai akció a Petőfi ligetben

Mozdulj velük – népfőiskolai akció a Petőfi ligetben

2025. szep. 02.

Új közösségi kezdeményezéssel rukkol ki a Dunamenti Regionális Népfőiskola csapata: Mozdulj meg velünk a Ligetben! címmel várnak mindenkit a szabadtéri gerinctorna-foglalkozásra a Petőfi ligetben szerdán délután.

A felhők ellenére siker volt a "Csillagles" (galériával)

A felhők ellenére siker volt a "Csillagles" (galériával)

2025. szep. 01.

Még az időjárás gonosz tréfája sem riasztotta el a vendégeket, és bár a legutóbbi tumultust ezúttal nem tapasztaltuk, sokan választották az Aquantis Élményfürdő nyárbúcsúztató buliját múlt szombaton.

Változékony, de nyárias napokkal kezdődik az ősz

Változékony, de nyárias napokkal kezdődik az ősz

2025. szep. 01.

A periódus derekán lesz egy pici enyhülés, de jellemzően napos, kifejezetten a nyarat idéző hét elé nézünk a DO meteorológiai szakértőjének friss prognózisa szerint. A hét végére komoly kánikula lehet.

Népszerű táborokat szervezett a Széchenyi

Népszerű táborokat szervezett a Széchenyi

2025. aug. 31.

Sport, nyaralás, országjárás, ráadásul szó szerint minden műfajban és határok nélkül: összesen négy táborba csalogatta nyáron diákjait a Széchenyi István Gimnázium. A bringás vándortáborok mellett népszerű volt a vízi vándortábor is – sok-sok élmény várta a gimnazistákat.

Fesztiválokon innen és túl – Jiling Ottóval

Fesztiválokon innen és túl – Jiling Ottóval

2025. aug. 30.

A nyár egyenlő a fesztiválokkal. Világszerte rendeznek kisebb és nagyobb zenei forgatagokat – szerencsére Dunaújváros sem maradt ki a jóból. Az Ambrózia fesztivál és a Rockmaraton is más-más célcsoportnak szólt, de vajon hogyan is épül fel egy fesztivál? Jiling Ottót kérdeztük, aki pultosként, színpadmesterként és fellépőként is megjárta a kavalkádokat.

Milyen szempontokat vegyünk figyelembe villanybojler-vásárlás előtt?

Milyen szempontokat vegyünk figyelembe villanybojler-vásárlás előtt?

2025. aug. 30.

A háztartások energiahatékony működtetése kapcsán számtalan cikket olvashatunk a témában, melyek főként az állami támogatásokról és a modern eszközökről szólnak. A vízmelegítés igényei is egyre komplexebbé válnak, hiszen már nem csupán arról van szó, hogy mindig legyen meleg víz otthonunkban, hanem a költséghatékony működés és egyszerű kezelhetőség is elvárás. (X)

Ókori időutazással vettek búcsút a nyártól (galériával)

Ókori időutazással vettek búcsút a nyártól (galériával)

2025. aug. 28.

E formában először, de a kedvező visszhang nyomán szinte biztosan nem utoljára rendezett közös nyárbúcsúztató programot a Dunamenti Regionális Népfőiskola és az Intercisa Múzeum. A Római piknik a ligetben című esemény beváltotta a remek időutazás ígéretét, ráadásul a kínálatot még díjkiosztó is színezte.