Ezüstös hétvége Fadd-Domboriban
Jól szerepeltek a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Fadd-Domboriban megrendezett a 9. Outrigger Sárkányhajó Magyar Bajnokság és Rangsoroló versenyen.
Fadd-Domboriban rendezték meg a sárkányhajósok idei második megméretését, a 9. Outrigger Sárkányhajó Magyar Bajnokság és Rangsoroló küzdelmeit, melyre a Dragon Steel SE öt korosztályban összesen tíz versenyzővel nevezett. Sárkányhajósaink végül egy ezüstérem mellett annak is örülhettek, hogy több versenyzőjük is kivívta a válogatottba kerülés jogát, árulta el Tóth Edit, a Dragon Steel SE elnöke, aki először az ifjúsági versenyzők szerepléséről számolt be honlapunknak.
– Minden ifjúsági sportolónknak biztosítottuk a lehetőséget a részvételre, de csak az öt válogatott bő kerettag vállalta ezt a tipikusan más, outriggerben (OC-ben) történő egyéni versenyzést, nekik egyébként ez a szövetség által előírt kötelező megméretés is volt. Az OC-ben versenyzés komoly gyakorlatot igényel, egyénileg kell megmutatni mire képes a versenyző, a lényeg hogy milyen időket tud felmutatni. Ifjúsági versenyzőink közül ketten döntőztek 150 méteren, U18-as leány versenyzőnk Biró Vivien 5. helyezett lett, míg az U18 fiú kategóriában Telekes Ábel éppen lecsúszott a dobogóról, úgy, hogy az abszolút második hellyel került a döntőbe. Simon Péter abszolút hetedik, Kolláth Bertalan a tizenhatodik, míg Kiss Gellért a tizenhetedik lett a rangsorban. 1500 méteren az U18-as leány kategóriában Biró Vivien a negyedik helyen futott be, de a fiúk is jól szerepeltek: Simon Péter abszolút hetedik, Telekes Ábel a nyolcadik, Kolláth Bertalan a tizenegyedik, míg Kiss Gellért a tizenhatodik helyen fejezte be a küzdelmeket.
Képek forrása: Dragon Steel SE
Mint azt Tóth Edit elárulta, felnőtt versenyzői közül Premier kategóriában Náhlich Csaba 150 méteren a tizenkilencedik, Senior A kategóriában Lakatos Viktor a tizenharmadik, Senior B kategóriában Tóth Edit a második, Horváth Attila a tizenötödik, Senior C kategóriában Varga Béla a tizenkilencedik helyen végzett. A hosszabbik, 1500 méteres távon Náhlich Csaba a tizenegyedik, Senior A-ban Lakatos Viktor a tizenharmadik, Senior B-ben Tóth Edit a tizedik, Horváth Attila a huszonnyolcadik, míg Senior B-ben Varga Béla a tizenhatodik lett. Az egyik outrigger kormányproblémái miatt azonban több versenyző is hátrányba került a 150 méteres futamokban, és ezt a hátrányt sajnos senki nem tudta jóváírni. Az viszont mindenképpen jó hír a mieink számára, hogy az eddigi eredmények alapján hét versenyzőjük is kvalifikálta magát a válogatott szűk keretébe, így részt vehetnek brandenburgi világbajnokságon.
A Dragon Steel SE versenyzőinek névsora: Biró Vivien, Horváth Attila, Kiss Gellért, Kolláth Bertalan, Lakatos Viktor, Náhlich Csaba, Simon Péter, Telekes Ábel, Tóth Edit, Varga Béla.
A rovat további hírei: Sport
Hajdu Jonatán ötödik a vb-n
2025. aug. 22.
Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.
Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától
2025. aug. 22.
A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.
Hajdu Jonatán 200-on is döntős
2025. aug. 21.
Magabiztos versenyzéssel jutott be a kenu egyesek 200 méteres világbajnoki döntőjébe a DKSE kiváló kenusa, Hajdu Jonatán.
DSTV: hazai pályán szerepeltek
2025. aug. 21.
Hazai környezetben rendezett minősítő versenyt a Főnix Lövész SE a közelmúltban. A dunaújvárosi lőtéren megrendezett viadalra több mint hetvenen érkeztek az ország minden tájáról, s a népes mezőnyben ott voltak a házigazda Főnix Lövész SE versenyzői is, akik ezúttal is remek eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat. Hangkép.
Jó kezdés a világbajnokságon
2025. aug. 21.
Két számban is továbbjutott a milánói kajak-kenu világbajnokság szerdai előfutamaiból a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.
Még jókor jött a balhorog?
2025. aug. 20.
Háromgólos vereséget szenvedett a FEHA19 elleni felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.
DSTV: Bimmer Parádé a szigeten
2025. aug. 19.
Zúgó kipufogók, perzselő abroncsfelület, kiváló hangulat és fanatikus jókedv – meg persze rengeteg, messziről felismerhető kék-fehér BMW logók. Idén is nagyot ment a Bimmer Parádé, amelynek a Szalki-sziget adott otthont a mögöttünk hagyott hétvégén. A szervezők remek programokkal készültek, amely keretében a családosok és az igazi fanatikusok is találtak maguknak elfoglaltságot. Hangkép.