Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál
Elkezdte bejelenteni új igazolásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek kerete jelentősen átalakul a 2025/2026-os szezonra.
Kép forrása: DAB
A Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói is elkezdték bejelenteni, kik azok a játékosok, akik a DAB színeiben folytatják pályafutásukat a 2025/2026-os Erste Liga szezonban. Mint az Acélbikáink közleményeiből kiderült, Hetler Ádám és Németh Péter edzők, illetve ifjabb Azari Zsolt általános igazgató együttműködésével szinte teljesen megújul a keret, melyben a fiatal tehetségeké, valamint néhány rutinosabb, tapasztaltabb magyar és külföldi játékosé lesz a főszerep, nem titkoltan azzal a céllal, hogy a fiatalok fejlődjenek, tapasztalatot szerezzenek és emellett megfelelő szinten legyenek versenyeztetve.
A tavalyi csapatból csak egy-két játékos maradt (távoznak kapusaink, a magyar mag egy része, valamint a légiós különítmény is), de ezzel egyidőben már elmondhatják, 80 %-ban kialakult az új keret, aminek elsőkét tagját már be is mutatták hokisaink. Az már ugyanis biztos, hogy a 21 esztendős Bánki Dávid a harmadik szezonját kezdheti meg dunaújvárosiként, s a fiatal hátvédnek idén még nagyobb szerepet szánnak a felnőtt mezőnyben.
Kép forrása: BJAHC/Várhegyi Erna
Az U21-es gárda tavalyi csapatkapitányának maradása mellett az is eldőlt, hogy az Acélbikáknál játszik a következő szezonban a szerb válogatott Mirko Djumic is. A 26 esztendős játékos a MAC utánpótlásában pallérozódott, felnőttként tagja volt a MAC, a BJAHC, a szerb Crvena Czezda, a szlovén Jesenice, a lengyel Torun csapatainak, míg Dunaújvárosba a szintén lengyel Sosnowiec gárdájától érkezik, s a remények szerint jó, ponterős játékkal segíti hozzá Acélbikáinkat céljaik eléréséhez.
A rovat további hírei: Sport
Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n
2025. jún. 08.
Három bajnoki címmel, és több dobogós helyezéssel zárták a szegedi nyíltvízi országos bajnokságot a DKSE tehetséges úszói.
A harmadosztályért küzd a DFC
2025. jún. 07.
Mindenképpen szeretne előnyt szerezni a jövő heti visszavágóra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az ISA Haladás elleni osztályozós párharc első, dunaújvárosi mérkőzésén vasárnap este.
Távozik a DKKA vezetőedzője
2025. jún. 07.
Gulyás Péterrel közös megegyezéssel bontott szerződést női kézilabda csapatunk, mely egy friss Bajnokok Ligája-győztes kapussal erősítette meg játékoskeretét a következő szezonra.
Újra örömmel versenyeztek
2025. jún. 06.
Egy bronzéremmel és több értékes helyezéssel zárták a 10-es Magyar Bajnokság küzdelmeit a Dragon Steel SE sárkányhajósai.
Már az ifik Eb-jére készül a DKSE tehetsége
2025. jún. 06.
Városunk vezetése is köszöntötte az élete első felnőtt Európa-bajnokságán hatodik helyezést elérő Kovács-Seres Hunort a Fabó Éva Sportuszodában.
Eredményes utánpótlás
2025. jún. 06.
Több dobogós helyezéssel zárták a DKSE és fiókszakosztályainak birkózói a Szigetváron megrendezett U11-es és U13-as női országos bajnokság küzdelmeit.
DSTV: szépen csillogó ezüstérem
2025. jún. 05.
Második helyen végzett a DFVE serdülő leány vízilabda csapata korosztályos országos bajnokság dunaújvárosi nyolcas döntőjében. A finálét követően Schmidt Tamás edző értékelte csapata hétvégi teljesítményét. Hangkép.