Fehérorosz bekket igazolt a DAB

spigott - 2025. június 11. 7:30

A harminc esztendős Yegor Kudin a HK Gomel együttesétől ékezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonra.

Kép forrása: podhaleregion.pl

Hivatalos közösség oldalán jelentette be a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, hogy újabb játékossal erősítette meg keretét a 2025/2026-os szezonra, így a fehérorosz Yegor Kudin is a DAB együttesénél folytatja pályafutását. A harminc esztendős, minszki születésű védő korábban megfordult az Egyesült Államokban, Kanadában, majd hazája bajnoksága mellett játszott Kazahsztánban, Szlovákiában és Lengyelországban is, míg Dunaújvárosba a fehérorosz HK Gomel csapa csapatától érkezik, mellyel a tavalyi szezonban bajnoki bronzéremig jutott. Az előző szezon alapszakaszát +13-as mutatóval zárta, bizonyítva, hogy megbízható, stabil teljesítményre képes a jégen, s mint az a DAB közleményéből kiderült, rutinja a magabiztossága nagy segítségére lehet Hetler Ádámnak és Németh Péternek a védelem tengelyében.

A rovat további hírei: Sport

Focival emlékeztek Ongai Gáborra

Focival emlékeztek Ongai Gáborra

2025. szep. 15.

A Székesfehérvári Rendőr-főkapitányság csapatának végső győzelmét hozta a hetedik alkalommal megrendezett Ongai Gábor Emléktorna a vidámparki műfüves pályákon.

Remek DAB-siker Debrecenben

Remek DAB-siker Debrecenben

2025. szep. 15.

Hosszabbítás után aratott 5-4-es győzelmet Debrecenben a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga vasárnap esti fordulójában.

Férfi vízilabda Eb – nehéz ágon a magyar válogatott

Férfi vízilabda Eb – nehéz ágon a magyar válogatott

2025. szep. 14.

A világbajnoki ezüstérmes magyar válogatott Montenegró, Franciaország és Málta együttesével került össze a férfi vízilabda Európa-bajnokság csoportjainak szombati sorsolásán.

Hazai vereség a gólzáporban

Hazai vereség a gólzáporban

2025. szep. 14.

Hiába szerzett harmincnégy gólt a tavalyi bronzérmes ellen, végül 34-43-as vereséget szenvedett a vendég Esztergomtól a DKKA felnőtt női kézilabda csapata a bajnokság második fordulójában szombaton este.

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

2025. szep. 13.

Három dunaújvárosi versenyző is részt vesz a tornászok szombathelyi világkupáján, mely egyben válogatót is jelent az októberi világbajnokságra.

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

2025. szep. 13.

Hiába vezetett bő két perc elteltével már két góllal, végül 6-2-es vereséget szenvedett Miskolcon a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga pénteki nyitányán.

Felszabadult, jó játékban bízva

Felszabadult, jó játékban bízva

2025. szep. 12.

A tavalyi harmadik Esztergom elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a DKKA felnőtt női kézilabda csapata szombaton délután öt órától.