Dunaújváros Hetilap

Klímaberendezésekre kezd gyűjtést a bölcsi

Veres Viktória - 2025. június 19. 10:00

A Napraforgó Bölcsőde közössége fontos célt tűzött ki a gyermekek javára – klímákért kezdtek licitet. A kicsiknek ezzel szeretnének kellemes, egészséges környezetet biztosítani a nyári melegben. Az összefogás páratlan – ráadásul az önkormányzat is segíti a kezdeményezést.

Mindenkinek nagy kihívást jelent a nyári forrósággal szembeni küzdelem – a kisgyermekek szervezetét is megviseli a szélsőségesen meleg időjárás. A klíma már szinte mindenki otthonában kötelező kellékké vált, ám a közintézményekben is szükség van az eszköz nyújtotta hűvös levegőre. A Napraforgó Bölcsőde közössége megmozdult – támogatói licitek révén szeretnék fedezni a berendezések költségeit.

Példás gondolat

Merklné Boros Szimonetta kislánya is napraforgós csemete – közvetlenül tapasztalja a klíma szükségességét. Ő az akció megálmodója és kezdeményezője, és mint kérdésünkre elárulta, a kezdetektől nagyon sokan álltak mellé a jó cél érdekében:
– Nagy szükség van a helyiségek klimatizációjára – ám ez nem kis költség. Emiatt merült fel bennem a gondolat, hogy támogatói felajánlások és licitálás segítségével orvosolhatnánk ezt a feladatot. Nem kellett sokat várnom – záporoztak a támogatók! Az intézmény dolgozói, a szülők mellett Facskó Viktória, az érdekképviseleti fórum elnöke is a kezdeményezés mellé állt.

Többek között játszóházi délutánra és süteményre is lehet licitálni. A V2 Motorock Cukrászda jóvoltából június 21. és 22. között minden megvásárolt epres sajttorta teljes bevétele a kezdeményezést támogatja majd. Az édesanya szerint a közösségi médiának nagy szerepe van az akció sikerességében:
– Létrehoztunk egy csoportot a facebook felületén: a Klímát a Napraforgó Bölcsibe – Támogatói Licit néven futó közösséghez bárki csatlakozhat, és belépve licitálhat a felkínált tárgyakra és szolgáltatásokra. A befolyt összeget teljes mértékben a berendezésekre fordítanánk – ezzel megkönnyítve a kicsik és gondozóik hétköznapjait.
A gyermekek egészsége a legfontosabb – ezt több eszközzel is óvni kell. Vida Dóra, a Bölcsődék Igazgatósága Dunaújváros intézményvezetője szintén hangsúlyozta, hogy példaértékű a megmozdulás:
– A közösség gyorsan és hatékonyan mérte fel a helyzet fontosságát – nagy hálával tartozunk a szervezőknek és a támogató partnereknek. Még egy hete sincs, hogy működik a csoport – máris rengetegen nyújtottak segítséget. Látszik, hogy mindenkinek fontos a gyermekek egészsége, komfortja.

Átgondolt, fontos lépések

A közösségi kezdeményezést Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester is méltatta – és elárulta, hogy az önkormányzat is segíti a jótékony akciót. Az alpolgármester elmondta, hogy sokszor kihívás az eszközök beszerelése:
– Intézményeink 40, 50, de akár 60 esztendősek is lehetnek – így számos esetben kérdés, hogy a klímák energiaigényét elbírja-e a hálózat. Ez nem változtat azon, hogy klímaberendezésekre szükség van – ez ma már vitathatatlan. Az intézmények korszerűsítése nehéz, ámde megkerülhetetlen feladat, ebben az önkormányzat a lehetőségekhez mérten segítséget nyújt.
A fent említett munkálatok mellett a licitet mozijegyekkel és élményfürdő belépőjegyekkel is támogatják – a vásárlók amellett, hogy élményekkel gazdagodhatnak, segíthetik a kicsik hétköznapjait.

A kezdeményezés még csak gyerekcipőben jár, de tarolni látszik a közösségben. A város ismét megmutatta, hogy a jó cél érdekében páratlan együttműködésre képes. A program természetesen nyitott: bárki segíthet a Klímát a Napraforgó Bölcsibe – Támogatói Licit csoportjában!

A rovat további hírei: Közélet

Újra lehet pályázni a Bursa-ösztöndíjra!

Újra lehet pályázni a Bursa-ösztöndíjra!

2025. okt. 12.

Két típusú ösztöndíjra pályázhatnak a felsőoktatásban tanuló, vagy a felvételi előtt álló diákok. A Bursa Hungarica részeként az önkormányzattól akár havi 18 ezer forintos támogatásban részesülhetnek.

Az égi műhelybe távozott Németh István órás

Az égi műhelybe távozott Németh István órás

2025. okt. 11.

Generációk ismerték és kedvelték, a szó leghagyományosabb értelmében volt mesterember Németh István: órásként évtizedekig dolgozott a városban, a közösség meghatározó személyiségeként, 70 évesen ragadta el a halál.

Ültetnek és gondoznak, virágosító munkájuk révén szépül a város (galériával)

Ültetnek és gondoznak, virágosító munkájuk révén szépül a város (galériával)

2025. okt. 10.

Idén már 26. alkalommal hirdette meg az önkormányzat a "Virágos Dunaújvárosért" versenyt – nyolc kategóriában várták a nevezéseket, de ezúttal is díjazták az "Első Fecskéket", valamint a jubiláló virágosítókat is.

Negyven évet ünnepeltek a Bóbitában (galériával)

Negyven évet ünnepeltek a Bóbitában (galériával)

2025. okt. 09.

Zenés-verses gyermekműsorral ünnepelte fennállása negyvenedik évfordulóját a Bóbita Tagóvoda szerdán délelőtt és a remek hangulatú rendezvényen városunk közvetlen vezetése is részt vett.

A menhelyi állatoknak is jár a második esély

A menhelyi állatoknak is jár a második esély

2025. okt. 09.

Az állatok világnapjához kapcsolódóan számos figyelemfelhívó programot szerveznek Dunaújvárosban is. Az állatok tisztelete és megbecsülése azonban nem csak egy napra korlátozódik – hosszú évekig kell felelősséget vállalni jólétükért. Így az Ebrendészeti Telep védencei is megérdemlik a szerető otthont. 

A város zöldítését segíti az Urbact projekt

A város zöldítését segíti az Urbact projekt

2025. okt. 09.

Nemzetközi delegáltak, szakemberek, egyetemisták és meghívott vendégek gyűltek össze a Szalki-szigeten. Elérkezett a sokat emlegetett Urbact IV. BioDiverCity projekt záróeseménye – szakmai előadásokkal és remek beszélgetésekkel zárták a programot.

Közös főhajtással a hősök emléke előtt (videóval, galériával)

Közös főhajtással a hősök emléke előtt (videóval, galériával)

2025. okt. 08.

Dunaújvárosban is megemlékeztek a 13 aradi vértanú és Batthyány Lajos miniszterelnök hősiességéről és bátorságáról. A ’48-as emlékműnél tartott eseményen fellépett Polgár Lilla színművész; beszédet mondott Czeglédi Péter Pál református lelkész.