Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Dunaújváros Kenyere: jelentős adomány – most az óvodának

Közélet
Dunaújváros kenyere
segítségnyújtás
közösség

facebook megosztás

A Dunaújváros Kenyere jótékonysági akció elmúlt negyedévében összesen 8041 darab kenyeret adtak el, az 50 forintoknak köszönhetően így 402 ezer 50 forintnyi támogatás gyűlt össze. Az adományban ezúttal a Dunaújvárosi Óvoda részesült. 

Az adományt Pintér Tamás polgármester és Róka Sándor, a Széchenyi Pékség kereskedelmi vezetője adta át. 

Ismét jó helyre került

Mint minden negyedévben, így az áprilistól júniusig tartó időszakban is minden megvásárolt Dunaújváros kenyere után 50 forint került egy virtuális jótékonysági alapba. Pintér Tamás polgármester a negyedévet lezáró sajtótájékoztatón elmondta, minden negyedévben törekednek arra, hogy olyan szervezetet válasszanak, ahol leginkább szükség van a segítségre: 
– Számomra minden ilyen alkalom nagyon fontos, különösen, ha az adott szervezet középpontjában a gyermekek állnak, ahogy jelenleg is, hiszen a városlakók minden megvásárolt kenyér árából 50 forinttal a Dunaújvárosi Óvodát támogatták. Összesen 8041 darab Dunaújváros kenyere fogyott, ez 402 ezer 50 forintot jelent a Dunaújvárosi Óvodának.    
A sajtótájékoztatón az összeget jelképező csekket Róka Sándorral, a pékség kereskedelmi vezetőjével közösen adták át, majd ezt az összeget ezúttal is 500 ezer forintra egészítette ki az önkormányzat.
Gyenes Józsefné, a Dunaújvárosi Óvoda igazgatója elmondta: öt emeletes tagóvodájuk van, ahová légkondicionáló berendezéseket szeretnének vásárolni – a jelenlegi adományból kettő klímát szereznek majd be, amely a Margaréta Tagóvodába kerül:   
 – Öt óvodánkban van szükség ezekre a berendezésekre, hogy le tudjuk hűteni a termeket. Míg napközben az udvaron 32-36 fok van, benn, az emeleten még ennél is magasabbra kúszhat a hőmérő higanyszála. Szükséges olyan hőmérsékletet biztosítanunk, ahol tényleg tudnak pihenni, lehűlni a gyermekek, hiszen az idegrendszeri fejlődésükhöz elengedhetetlen a délutáni alvás, és bizony az egész napos udvari mozgás, játék után kell a nyugalom egy megfelelő hőmérsékletű szobában.

Újabb időszak, újabb gyűjtés

Pintér Tamás a sajtótájékoztatón egyúttal bejelentette a következő negyedév kedvezményezettjét is: a városlakók augusztus végéig minden megvásárolt kenyér árából 50 forinttal a Sándor Frigyes Alapfokú Művészeti Iskolát támogatják. Az intézmény Szonáta Zeneművészeti Alapítványának kuratóriumi elnöke, Moravecz Attila elmondta: elhivatottan segítik mind a pedagógusok munkáját, mind pedig a növendékek fejlődését. Mint hangsúlyozta, e törekvések fontos része, hogy a megfelelő környezetet biztosítsák:  
 –  A gyermekek tanulmányait korszerű, modern hangszerekkel segítjük, valamint a megfelelő környezetet biztosítjuk az oktatáshoz. Nem lesz ez ezúttal sem másként, hiszen a nagy dísztermünkbe klímaberendezést szeretnénk vásárolni, ugyanis mindannyian tapasztaljuk, hogy hatalmas a hőség az idei nyáron is, amely sokszor bosszúságot okoz a tanulás közben. Ezzel a klímával is szeretnénk hozzájárulni a gyermekek megfelelő körülmények között történő oktatásához.  

A jótékonysági akció tehát folytatódik – a következő negyedévben a Sándor Frigyes Alapfokú Művészeti Iskola munkáját támogatják a vásárlók.

DMJV Önkormányzata
(Fotó: Végh Zoltán)

 

doszerk - 2025. júl. 10.

A rovat további hírei: Közélet

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

2025. dec. 18.

Dunaújvárosban az ünnepi időszakban sem feledkeznek meg a szépkorú embertársainkról. Az ESZI-ben folytatták a kedves hagyományt; a Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjainak közreműködésével meghitt műsort láthattak az ellátottak.

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

2025. dec. 18.

Folytatta kedves hagyományát a Jószolgálati Otthon Közalapítvány – karácsonyi mulatságot szerveztek a Liget közben. Zenével, mesemondással tarkított előadással örvendeztették meg a gondozottakat.

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

2025. dec. 17.

Korábban már beszámoltunk a Boldog Délután csapatának kezdeményezéséről – tartós élelmiszereket gyűjtöttek a rászorulóknak a város nagyon sok pontján. A felajánlások első nagyobb gyűjtése megtörtént, a rászorulók számíthatnak a városlakók segítségére.

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

2025. dec. 16.

Már szépkorú, de továbbra is lelkes óvodai dolgozók alakítottak ki különleges gyűjteményt az Irodaház II. emeletén az önkormányzat közbenjárásával. Emléket állítottak annak az időszaknak, amikor még 27 óvoda működött Dunaújvárosban.

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

2025. dec. 16.

Az ünnepek közeledtével a Dunaújvárosban működő közösségek és intézmények sorban megtartják a hagyományos évzáró rendezvényeiket. A Generációk Házában karácsonyozott a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete tagsága.

Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás

Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás

2025. dec. 16.

Hétvégén nem csak a Városháza téren szerveztek adventi programokat. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő és Horváth Tamás, a Dunaújváros Mesél blog szerkesztője körzeti kavalkádra hívta a 8-as körzet lakóit – minden gyerkőc ajándékot kapott, és még a Mikulással is találkozhattak.

DSTV: életmentő óvónők

DSTV: életmentő óvónők

2025. dec. 16.

A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most a DSTV összegzése is felidézi, hogy a közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt komoly baj. Köszönet járt érte! Hangkép.

 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő