Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 17. Antal, Antónia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Három feladat egycsapásra: javítás, takarítás, festés

Közélet
javítás
felújítás
DVG Zrt.

facebook megosztás

Veres Viktória - 2025. júl. 07., 17:00

Az elmúlt időszakban a város több pontján is felújításokat végzett a DVG Zrt., melyek a vízhálózati rendszert érintették. Munkálatok folytak a Martinovics utcában és most legutóbb az Apáczai úton is. Ez utóbbi rekonstrukcióval egyidőben elkészült a nagyparkoló takarítása és útburkolat festése is.

A lakossági bejelentések nagyon sokszor a város üzemeltetését is segíthetik– az utóbbi időben a lakók és a DVG Zrt. munkatársai is észlelték, hogy a vízellátásban orvosolandó hibák vannak. A szolgáltató gyorsan reagált és elkezdték kutatni a gond okát: a régi vezetékeknél elfolyást tapasztaltak. Ezek a problémák gyors reagálást igényelnek, hiszen nemcsak az erőművek, hanem a lakók is megérzik ennek a következményeit – például az alacsony víznyomást és a megemelkedett vízszámlát.
Az Apáczai Csere János út 5-7. alatt található házban hétvégére esett a melegvíz ellátás meghibásodása, idézte fel Pász Péter, a DVG Zrt. távhőtermelési és szolgáltatási ágazatvezetője:
– Munkatársaink folyamatosan figyelik az ellátás minőségét és a rendszer működését – az említett lakóházból érkezett megkeresések miatt munkatársaink hétvégén, túlórában is a probléma forrását keresték. Célunk, hogy felhasználóinknak minőségi szolgáltatást nyújtsunk – ám az 50, 60 vagy 70 esztendős távhő- és vízvezetékeket folyamatosan figyelnünk kell.

Mint elmondta, lakossági bejelentések és az erőművek ellátottságát együtt monitorozva tárták fel a gond gyökerét. Kereső árkokkal találták meg a javítandó területet – amely éppen a könyvtár mögötti parkoló bejáratánál volt. A DVG Zrt. dolgozóinak hatékony munkájának köszönhetően rövid idő belül elvégezték a kívánt javításokat – így a lakóknak már megfelelő minőségű szolgáltatás áll rendelkezésükre.
Barta Endre, a 4-es választókerület önkormányzati képviselője elmondta, hogy a területet érintő munkák lehetőséget nyújtottak másra is:
– Az épület melletti parkoló nagytakarítását már régóta terveztük – forgalmas helyszínről van szó. A lezárás alatt a DHHF dolgozói elvégezték a takarítási, hulladékgyűjtési és gallyazási munkákat is – emellett a parkolóhelyek új felfestést kaptak.

Ahogyan fogalmazott, a távhőszolgáltatás jó és biztos kezekben van a DVG-nél. A képviselő hálás a lakók együttműködéséért és a készséges hozzáállásért – visszajelzéseikkel fejlődhet a körzet.

A DVG Zrt. szakemberei városszerte dolgoznak – a két már elvégzett javítás is a városiak érdekeit szolgálták.

(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

2026. jan. 16.

Nem könnyű az általános iskolás gyerekek élete. Tanulnak, leckét írnak, sportolnak és edzésekre, szakkörökre járnak. Megesik, hogy ilyenkor néhány dolgot elfelejtenek – például cipőt, kabátot, pulóvert, pólót és zoknit hagynak az iskolában. 

Kálló Gergely: "...fontos, hogy a döntéseknél az itt élők véleménye érvényesüljön"

2026. jan. 16.

Nagyjából egy év telt el azóta, hogy Kálló Gergely a 7-es számú választókörzet önkormányzati képviselőjeként megkezdte munkáját Dunaújvárosban. Bár a politikai szerep nem volt ismeretlen számára, a helyi közélet ritmusa, a városi ügyek sokszínűsége és a mindennapos kapcsolattartás a lakossággal új hangsúlyokat adott munkájának.

DSTV: a szolidaritási adóról

2026. jan. 16.

A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása a szolidaritási hozzájárulás kormányzati sarcáról. A lényeg: idén is jelentős szolidaritási adót kell fizetnie a városnak – tételesen 1 milliárd 588 millió forintot. Hangkép.
 

Kedvezményes moziélmény az intézményi dolgozóknak

2026. jan. 15.

A mindennapokat szebbé tevő juttatásban részesülnek a dunaújvárosi önkormányzati intézmények dolgozói: a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) részére Szabó Zsolt és Barta Endre alpolgármesterek mozikártyákat adtak át, amelyeket az intézmények munkatársai között osztanak szét.

Apró figyelmesség városunk csöppségeinek

2026. jan. 15.

A gyermek: áldás – az apróságokat pedig városunk önkormányzata is megajándékozza. Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester kezdeményezésére minden dunaújvárosi újszülött babaholmit kap, a csomagokat a Védőnői Szolgálat munkatársai adják át a szülőknek.

Átadták a kórház új, modern MR vizsgálóját

2026. jan. 15.

Ünnepélyes keretek között adták át a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben a nemrég telepített MR berendezést. A szalagot szerda délelőtt vágták át, de az eszköz a beüzemelése óta már több mint négyszáz páciens gyógyulását segítette. 

"Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

2026. jan. 14.

Dunaújvárosban abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a településen élő vállalkozók és önkéntesek rendszeresen álnak be támogatandó ügyek mögé. Tran Duc My, azaz Tomi már a covid idején is az elsők között segítette a városlakókat – a jó szokásán azóta sem változtatott. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. A tisztes helytállás lehet a cél

  2. Hogyan lehet megtalálni a megfelelő munkaerőt?

  3. DSTV: toboroznak az úszók

  4. Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

  5. Amit a címkékről tudni érdemes

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: toboroznak az úszók

DSTV: toboroznak az úszók

Embedded thumbnail for Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

Embedded thumbnail for DSTV: matchboxok a templomban

DSTV: matchboxok a templomban

Top hírek

  1. Kelendővé vált a jótékony célú finomság

  2. Forró teával köszönték meg a jeges munkát

  3. "Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

  4. Idős asszonyt rabolt ki – letartóztatás a végre

  5. DSTV: erős a jótékony oldal

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő