Helyi termelőktől a vásárlók asztalára – népszerű lett a DunaKosár színes kínálata
Négy esztendeje annak, hogy zászlót bontott a helyi termelők csapata – a Dunaújvárosi Kosár Közösség népszerűsége változatlanul töretlen. A termelők gondos kezekkel ápolják portékáikat, így finom és minőségi falatok kerülnek a vásárlók asztalára.
Az újtelepi Jókai utcai bázison nagy volt a sürgés-forgás csütörtökön délután – a DunaKosár közösségi kezdeményezésére sorra érkeztek a vásárlók. Az összeállított csomagokban roskadoztak a szebbnél-szebb zöldségek és gyümölcsök, a hűtőkben pedig tejtermékek és húsok várták a fogyasztókat. A helyi termelők valódi ízélményekkel készültek a betevőért sorakozóknak.
Bőséges felhozatal
Csonka Melinda a közösségi kezdeményezés koordinátoraként azt látja, hogy a tudatos vásárlók körében egyre nagyobb igény van a termelők munkájára:
– Nagyon szeretnek az emberek innen vásárolni – tudják, hogy honnan és kitől érkezik az áru, ez bizalmi helyzet is. A termelőink száma szezononként változik, ám a késő tavaszi és nyári időszakokban mindig nagy a nyüzsgés.
A DunaKosár ugyanis valóban ékes példája a tudatos vásárlásnak. Csonka Melinda kiemelte, hogy a kosár közösségtől nem impulzusból vásárolnak – mindenki gondosan összeállított lista alapján választja ki a neki tetsző és szükséges élelmiszert. A szezonális termények fogyasztására is ösztönzik az embereket, hiszen a lelkes termelők is ehhez mérten kínálják a portékájukat. Színes szárú mángold, roppanós zöldbab és kongó héjú görögdinnye is volt a repertoárban – garantált volt az illat- és ízélmény ez alkalommal is.
Jó az egészségünknek, jó a környezetnek – ráadásul nem csak a szervezetünk lehet hálás, ha lokális és szezonális kínálatbóll válogatunk. Szörpök, szappanok, fűszernövények és kencék sora várja a vásárlókat, Csonka Melinda büszke a felhozatalra. Önkéntesekkel működtetik a rendszert – a szeretetteljes közeg a fogaskerék mozgatója.
Érték és minőség
Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester is csemegézett a kínálatból. Méltatta a közösség munkáját, ahol ötvözik a tudatosságot a XXI. század kényelmével:
– Páratlan lehetőség, hogy az otthonunk kényelméből kiválaszthatjuk a termékeket – és mégis pontosan tudjuk, hogy honnan és kitől származik az áru. Nagyon fontos, hogy jó minőségű élelmiszerhez jussunk, ez ugyanis az egyik alapköve az egészséges életmódnak. A DunaKosárnál ez garantált, egyúttal támogathatjuk a helyi termelők és kisvállalkozók munkáját. Ez mindenki számára előnyös – arra buzdítok mindenkit, hogy éljenek ezzel a remek lehetőséggel!
Az alpolgármester sem távozott üres kézzel – az ő „kosarába” is került a terményekből. A közösség erősíti a termelők és a fogyasztók közötti kapcsolatot, fejleszti a helyi gazdaságokat és jó szolgálatot tesz egészségünknek.
Aki kedvet kapott a vásárlásra, nincs más dolga, mint a dunakosar.hu oldalon leadni a rendelését, majd átvenni a Jókai utcai bázison, a Waldorf Gimnáziumban. Minden részletes információ a weboldalon – válogassanak bátran a Dunaújvárosi Kosár Közösség kínálatából!
Fotók: Végh Zoltán
A rovat további hírei: Közélet
Gyászol a város, elhunyt Almási Zsolt
2025. júl. 22.
A város hivatalos honlapján látott napvilágot a megrendítő hír az első szabadon választott polgármester, Dunaújváros díszpolgára haláláról. Nyugodjék békében! A nekrológ mellett Pintér Tamás polgármester személyes hangú búcsúját is közöljük.
DSTV: tájékoztató a pályázatokról
2025. júl. 22.
A beszámoló már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése arról, hogy az Európai Unió által finanszírozott pályázatokról tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester. Mint hangsúlyozta, ezek a források kulcsfontosságúak a város jövője szempontjából.
Városi vadvirágos parcella: az élő példa
2025. júl. 20.
Visszatérő téma hasábjainkon a városi közterek „visszavadításának” gondolata – ezúttal egy, pontosabban rögtön kettő kertvárosi példával szolgálunk. A kiégett gyepes területekkel szemben valódi alternatívát kínál a biodiverz, vadvirágos parcella – máris mutatjuk, hogyan.
Vasmacskák – összefogás a gyári kolóniákért
2025. júl. 19.
Mindig is tudni lehetett, hogy a vasmű területén kolóniákban élnek macskák – gondozásukat az ott dolgozók önkéntesen vállalták. Ellátták őket élelemmel, a szerencsésebbek otthonra is találtak a vasműsök között, a kevésbé szerencsések pedig a gyár területén éltek. A tömeges elbocsátással az négylábúak sorsa kilátástalannak látszik – ám van valaki, aki igyekszik megtalálni a megoldást.
Elhunyt Parádi György – nyugodjék békében...
2025. júl. 19.
Dunaújváros önkormányzata mély megrendüléssel tudatja, hogy életének 80. évében elhunyt Parádi György, városunk Pro Cultura Intercisae díjas zenésze, a Pentele Baráti Kör egykori elnöke.
Álláskeresőket várt, börzét tartott egy multinacionális cég Dunaújvárosban
2025. júl. 18.
Dunaújváros adott otthont annak az állásbörzének szerdán, amelyet egy jelentős multinacionális vállalat szervezett az önkormányzattal együttműködésben. Az esemény helyszínéül a Városháza rendezvényterme szolgált, amely méltó környezetet biztosított a kezdeményezéshez.
Tizenöt napirend ügyében döntöttek a képviselők a csütörtöki közgyűlésen
2025. júl. 17.
A nyár kellős közepén is vannak határidős feladatok, amelyekre reagálnia kell az önkormányzatunknak. A csütörtöki közgyűlés összesen 15 kérdésben foglalt állást, ezek között módosítások, változtatások, szerződés hosszabbítás, pályázati kiírás szerepelt.