Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 26. Edina
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Pályázati forrás orvosolhatja a parkolási gondokat – döntően a Római városrészben

Közélet
parkolás
pályázat
Római városrész

facebook megosztás

Öcaline - 2025. aug. 12., 08:00

A TOP Plusz közlekedésfejlesztési projekt keretében 600 millió forint uniós forrásból összesen 332 parkolóhely létesítését tervezik, többnyire a Római városrészben. A fejlesztéssel végre jelentősen javulhatnak a parkolási lehetőségek, hangzott el a hírt bejelentő tájékoztatón.

A témáról Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester, valamint a leginkább érintett városrész két önkormányzati képviselője, Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester és Motyovszki Mátyás képviselő tartott tájékoztatót hétfőn délután – stílszerűen a Váci Mihály utcában.

Eddig álom, most konkrét eredmény

A tájékoztató elején Szabó Zsolt hangsúlyozta, olyan fejlesztést jelenthetnek be, amely régóta előkelő helyen szerepelt a városlakók kívánságlistáján:

– A parkolás kérdése évek óta a legtöbbet említett témák egyike a lakossági fórumokon, közmeghallgatásokon, de a beszélgetéseken is – városvezetőként tehát tisztában vagyunk azzal, hogy sokakat érintő és érdeklő, a mindennapok kényelmét és a város élhetőségét alapjaiban érintő kérdéskor. Ezért is örömteli, hogy most végre konkrét lépést teszünk a megoldás felé: nyertünk, és a támogatási szerződés megkötése előtt állunk a TOP Plusz – vagyis a Terület és Településfejlesztési Operatív Program Plusz – közlekedésfejlesztési projektjében. Ennek köszönhetően 600 millió forintos EU-s forrásból összesen 332 új parkolóhely épülhet meg városunkban.

A gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester hangsúlyozta: a fejlesztés két fő helyszínt érint – a Római városrészben 263, míg a Belvárosban további 69 új parkoló létesülhet. A pályázatot a város önkormányzata készítette elő és nyerte el, a tervezés során kiemelten figyeltek a lakossági igényekre, a korszerűségre és biztonságra, de még a környezetvédelmi szempontokra is, hangsúlyozta Szabó Zsolt:

– Ennek a beruházásnak a nyilvánvaló kényelmi szempontokon túl fontos a városképi és környezetvédelmi jelentősége is. Egyértelmű célunk, hogy a forgalmi terhelés a jelenleginél egyenletesebben oszoljon el a városrészek között, és a parkolóhelyek hosszú távon is a dunaújvárosiak érdekeit szolgálják.

Az alpolgármester elmondta, hamarosan kezdődhetnek a kivitelezési munkálatok – egyúttal köszönetet mondott mindenkinek, aki részt vett a tervezésben és a pályázat előkészítésében – mint mondta, reményei szerint a megvalósítás is hasonlóan gördülékeny és eredményes lesz.

Jelentős könnyítés

Az elmúlt időszakban volt már példa parkolófejlesztésre a Rómain vagy a közelében – a volt ADU iskola mögött, a víztoronynál vagy éppen a Fáy András utcában –, ezek ugyan szintén sok helyet eredményeztek, de a mostani beruházás léptéke messze meghaladja a korábbiakat. Nem véletlen, hogy elismerően nyilatkozott a projektről és köszönetet mondott minden közreműködőnek Motyovszki Mátyás is. A képviselő szerint a pályázati siker egyszerre jelentős a város és a városrész életében, hiszen ha meg nem is oldja, de jelentősen, minden lakó számára érzékelhetően enyhítheti a parkolási gondokat a fejlesztés. Barta Endre alpolgármester szerint is számottevő a pályázati siker:

– Az elmúlt időszakban volt szerencsém több kisebb-nagyobb fejlesztésről beszámolni, és visszatérő kérdés volt az érintettek részéről, hogy szép, szép, köszönjük, de a parkolás terén mikor várható már érdemi változás. Személy szerint is nagyon örülök a remek hírnek, szívből gratulálok minden közreműködőnek, és bár tudom, hogy nem egyik pillanatról a másikra nőnek ki a földből az új parkolók, azon leszek, hogy a lakók igényei szerint, az együttműködésükkel, a véleményükre is figyelve valósuljon meg a fejlesztési program.

(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: a költözés előtt megújul a szobor

2026. feb. 26.

A munkálatokról már beszámoltunk hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése: Pentele régi-új főterének éke lesz a Szentháromság szobor, amelynek restaurálása jelenleg is zajlik. A nem mindennapi műhelymunka fázisaiba is bepillantást nyerhetünk. Hangkép.

Fogadóórát tart Szabó Zsolt

2026. feb. 25.

A 6-os körzet önkormányzati képviselője, gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester a Generációk Házában várja az érdeklődőket csütörtökön délután.

Szakmai tájékoztatás a gyermekvédelemről

2026. feb. 25.

Jelzőrendszeri beszámolót tartottak a szociális szféra képviselői a Munkásművelődési Központban kedden délután. Nemcsak a gyermekvédelemben tevékenykedő intézmények gyűltek össze – az összes szakmacsoport képviseltette magát, amely a szociális háló fenntartásáért dolgozik.

Fejlesztések éve a 7-es választókerületben

2026. feb. 25.

Több apró és jelentősebb fejlesztésről adott hírt Kálló Gergely, a 7-es választókerület önkormányzati képviselője. Figyelembevéve a lakossági igényeket, a tervek szerint járdaszakasz-felújítások és más projektek is megvalósulnak idén. 

Újra fókuszban az Európai Unió pályázatai

2026. feb. 25.

Dunaújvárosban megkezdődtek az egyeztetések az új, közvetlenül az Európai Unió által finanszírozott pályázatok benyújtásáról. A jövőbeni célokról és az eddigi eredményekről adott tájékoztatást Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. 

Tavaszi takarítás kezdődött a parkolókban

2026. feb. 25.

Dunaújvárosban jelenleg is zajlik a parkolók és a közterek takarítása. Nem titok, hogy hatalmas munka az említett területek rendben tartása, hiszen az időjárás és a rongálók-szemetelők mind-mind a rend és a tisztaság ellen dolgoznak. 

Nőnapi gyűjtés – a közösség segítségében bízva

2026. feb. 24.

Az akció hírével jelentkeztünk már, most itt a plakát: a nemzetközi nőnaphoz, azaz március 8-hoz közeledve újra közösségi összefogással szeretné segíteni műhelyünk a rászoruló hölgyeket. A DO, a DSTV és a hetilap stábja felhívása nyomán hat gyűjtőponton várják/várjuk a felajánlásokat!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Hogyan segíthet a magán egészségügy a legjobb ellátás biztosításában?

  2. Biztosan hozták a kötelezőt

  3. DSTV: a költözés előtt megújul a szobor

  4. Fogadóórát tart Szabó Zsolt

  5. Szakmai tájékoztatás a gyermekvédelemről

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a költözés előtt megújul a szobor

DSTV: a költözés előtt megújul a szobor

Embedded thumbnail for DSTV: Caldo Pizza & Étterem

DSTV: Caldo Pizza & Étterem

Embedded thumbnail for DSTV: vízilabdázók köszöntése

DSTV: vízilabdázók köszöntése

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb! (FRISSÍTVE)

  3. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  4. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  5. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő