Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 04. Kázmér
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Parkolófejlesztés Dunaújvárosban – a belvárosban is!

Közélet
parkolók
pályázat
fejlesztések

facebook megosztás

doszerk - 2025. aug. 29., 09:00

Dunaújváros belvárosában és több városrészében is enyhülhetnek a parkolási gondok a következő években. Az önkormányzat sikeresen pályázott az Európai Unió támogatási rendszerében, így a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) keretében közel 330 új parkolóhely kialakítására nyílik lehetőség. A beruházásból mintegy 70 parkoló közvetlenül a belvárosban épülhet meg.

A belvárosi parkolás nagyon sokszor azt jelenti, hogy hosszú percekig kell körözni egyetlen üres helyért. Ez nemcsak bosszantó, de idő- és energiapazarló is.

330 új parkolóhely!

Most azonban jó hír érkezett: a város sikeresen pályázott, így hamarosan közel 330 új parkolóval bővül Dunaújváros – ebből mintegy 70 közvetlenül a belvárosban kap helyet, és ez a 70 parkoló a kórház mellett épülő parkolókon túli építkezést jelent.

A beruházásról sajtótájékoztatón számolt be Szabó Zsolt alpolgármester, ahol kifejtette véleményét Szántó Péter, az 1-es választókörzet, és Gyöngyössy Csaba, a 2-es körzet képviselője is. Szabó Zsolt szerint az új férőhelyek nagyban hozzájárulnak majd a mindennapi közlekedési gondok enyhítéséhez:

– Ez a beruházás újabb lépés afelé, hogy városunk élhetőbb, kényelmesebb és rendezettebb legyen. Az önkormányzat előkészítő munkájának és az Európai Unió támogatásának köszönhetően most konkrét választ tudunk adni egy régóta fennálló problémára. Mi, dunaújvárosiak tudjuk: ha a mindennapi gondokra keresünk megoldást, akkor erősebb közösséget, élhetőbb várost építünk. A parkolóhelyek nem csupán aszfaltcsíkok – a mindennapi életünk kényelmét, biztonságát, kiszámíthatóságát szolgálják. Ez a fejlesztés bizonyítja, hogy Európa velünk van, és mi is Európához tartozunk. Mi itt Dunaújvárosban nem üres szavakat akarunk, hanem kézzelfogható eredményeket. A célunk világos: olyan várost építeni, ahol jó élni, dolgozni és családot alapítani.

Komoly lépés előre

A sajtótájékoztatón jelen lévő Gyöngyössy Csaba önkormányzati képviselő szerint a parkolási problémák enyhítése az egyik legégetőbb feladat Dunaújvárosban:

– Aki itt él, pontosan tudja, mekkora gondot jelent, hogy gyakran egyszerűen nincs hová letenni az autót. Nagy eredmény, hogy a város képes volt elnyerni az uniós forrásokat, hiszen így végre lehetőség nyílik a parkolási feltételek javítására. Mi, képviselők szívesen közreműködünk abban, hogy ezek a fejlesztések valóban a lakók igényeit szolgálják. Bízom abban, hogy ez a beruházás hosszú távú megoldást nyújt a közlekedési nehézségekre.

Szántó Péter, a Barátság városrész képviselője a helyi igények összegyűjtéséről beszélt. Mint mondta, a lakók folyamatosan jelzik felé, hol lenne szükség újabb parkolóhelyekre:

– A Barátság városrészben is sokan kérték, hogy bővítsük a parkolási lehetőségeket. Nemrég például a Dózsa György út 15 mögötti parkrészről érkezett javaslat, ahol a lépcsőházi bejárat mellett lenne lehetőség új parkolók kialakítására. Ezeket a felvetéseket természetesen megvizsgáljuk, és ahol lehet, beépítjük a fejlesztési programba. Tudom, hogy milyen súlya van a problémának, hiszen én is autóval közlekedek. De remélem, hogy most előbbre fogunk lépni ebben a kérdésben is.

DMJV Önkormányzata

(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

Korlát épül és más fejlesztés is lesz

2026. már. 04.

A város egészét tekintve apró, ám a körzetben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Motyovszki Mátyás, a 3-as választókerület önkormányzati képviselője. A Római krt. 42-nél két korlátot is építenek a lépcsők mellé, ezzel is biztonságosabbá téve a közlekedést. 

Aktuális kérdés, kidolgozott megoldások

2026. már. 03.

A szociális szféra jeles képviselőivel egyeztetett hétfő délelőtt Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. A hajléktalanok kapcsán tavaly év végén is volt fórum, illetve a téma a közmeghallgatás során is előkerült – talán az időjárás, mint nehezítő tényező egy időre kikerült a képből.

DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

2026. már. 03.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy jelzőrendszeri beszámolón vettek részt a szociális szféra képviselői az MMK-ban a közelmúltban. A gyermekvédelemben dolgozók köre mellett az összes szakmacsoport képviseltette magát, amely a szociális háló fenntartását végzi. Hangkép.
 

Itt a tavasz, nagyon várják a véradókat

2026. már. 01.

Több rendhagyó akció és kitelepülés csalogatta a véradókat az elmúlt hónapban, és a tavasz közeledtével is komoly terveket szövöget a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. A legfontosabb: folyamatos a vérigény, minden önkéntesre szükség lesz márciusban is!

DSTV: a tisztább közterületekért

2026. feb. 28.

Egész héten tartott a parkolók és a közterek takarítása a városban, derül ki a DSTV összegzéséből. Hatalmas munka az említett területek rendben tartása, hiszen az időjárás és a rongálók, szemetelők a rend és a tisztaság ellen dolgoznak. Hangkép.

Foglalkoztatási kerekasztalt szerveztek

2026. feb. 27.

Az előremutató kezdeményezés részeként Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester többek között bemutatta a SteelCityZen projekt célját és tervezett megvalósítását. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat pedig Pintér Tamás polgármester köszöntötte. 

Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

2026. feb. 26.

A Fővárosi Törvényszék friss közleménye szerint egészen május 28-ig meghosszabbították Mezei Zsolt, Dunaújváros általános hatáskörű alpolgármestere, a DK országgyűlési képviselőjelöltje letartóztatását.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Népdalosok tavaszi randevúja a Móriczban

  2. Éremeső a gyermekek gáláján

  3. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  4. Kiállítással és koncerttel csalogatnak

  5. Nem borult a papírforma a Pénzügyőr ellen

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a "jószoli" hétköznapjai

DSTV: a "jószoli" hétköznapjai

Embedded thumbnail for DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

Embedded thumbnail for DSTV: bevált menüsorok

DSTV: bevált menüsorok

Top hírek

  1. Újabb online csalások – milliós kárral is!

  2. Illusztris díszvendég a filmbemutatón

  3. Focival emlékeztek egykori társaikra

  4. Aktuális kérdés, kidolgozott megoldások

  5. Színpompás dallamkavalkád a festményeken

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő