Ne dőlj be az ősz trükkjeinek, még visszatér a nyárias idő
A hét első felére kifejezetten őszies, változékony napokat ígér a DO időjárási szakértője, de utána ismét melegedés kezdődik, és a hét végére csökkenő felhőzettel, nyárias mutatókkal számolhatunk. Aki teheti, válasszon szabadtéri kikapcsolódást!
"Napos hétfő"– a tegnapi, városunkban villámárvízzel kísért felhőszakadás után kifejezetten megnyugtató szavakkal kezdte szokásos hétindító prognózisát Krausz Mikes Miklós, a Köpönyeg.hu tematikus időjárási portál szerkesztője. A reggeli, főleg délnyugaton jellemző ködös órák után napos, fátyol- és gomolyfelhős idő várható, már csak elvétve lehet egy-egy kisebb zápor – 20-25 fokos kora őszi idő várható.
A friss modellfuttatások szerint változást hozhat a kedd: a kezdeti napsütés után északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, és délutántól egyre több helyen ered el az eső – főként az északi hegyes-völgyes vidékek lakóinak ajánlott az ernyő. Késő délutántól megerősödik a szél is, nap közben 22 és 28 fok közötti értékek lehetnek. Mozgalmasnak ígérkezik a szerda is, a reggeli párásság és ködfoltok után felhőátvonulások várhatók, főként keleten egy-egy záporral, helyenként akár kiadós zivatarral. A szél délnyugatira fordul és megélénkül, őszies nappal számolhatunk, már csak 20-23 fok körüli értékeket mérhetünk.
A középtávú előrejelzések specialistája szerint trendfordító lesz a csütörtök: nyugat felől jelentősen csökken a felhőzet, és sok napsütés valószínű délután. A csapadékhajlam minimális lesz, mérséklődik a szél, és ha nem is szélvészgyorsan, de érzékelhetően erősödik a nappali felmelegedés: nap közben 24-25 fokos értékek lehetnek.
Ez a tendencia folytatódik pénteken, majd a hét végén is – kifejezetten nyáriasra fordul az időjárás: sok napsütéssel számolhatunk, a csapadékhajlam újra minimális lesz, ráadásul a hőmérséklet is tovább emelkedik, a hét utolsó napjaiban délen 30 fok körüli csúcsokkal számolhatunk, térségünkben inkább 26-28 fokos értékeket mérhetünk.
Viszont ragyogó, napos napok lesznek, így aki csak teheti, válasszon szabadtéri programot az indián nyárra!
(Fotó: Így látjuk MI! – Lukács János képe)
A rovat további hírei: Mozaik
7 tipp, hogyan erősítsd immunrendszered természetesen
2025. okt. 31.
Az immunrendszer mindennapjaink láthatatlan védelmezője, amelynek megfelelő működéséhez számos tényező járul hozzá. A tudatos életmód, a változatos táplálkozás és a pihenés egyaránt segíthetnek abban, hogy szervezetünk kiegyensúlyozott maradjon. (X)
Mumus és a többiek: kockahegyes játékőrület
2025. okt. 30.
Halloween alkalmából szervez nagyszabású játékos éjszakai összetartást a Kockahegy Társasjáték Klub a DUE "B" klubjában október 31-én, azaz pénteken 18 órától másnap hajnali 4-ig (!!!) – színes programok sorával körítve.
DSTV: jelmezes kavalkád a múzeumban
2025. okt. 30.
Nem első alkalommal rendezte meg jelmezes, kézműveskedéssel egybekötött családi délutáni programját az Intercisa Múzeum, derül ki a DSTV összegzéséből. Idén is sokan voltak kíváncsiak a Halloween jegyében rendezett kavalkádra, ahol a főszereplők szellemek és boszorkányok voltak. Szellem- és hangkép.
"Nyugdíj cunami – mi történik, ha elfogynak az aktív dolgozók?"
2025. okt. 28.
Ezzel a figyelemfelkeltő címmel rendeznek előadást a Dunamenti Regionális Népfőiskola Kossuth Lajos utcai központjában csütörtökön délután. A program nyitott, minden érdeklődőt várnak!
Út a lelki egyensúlyhoz: a családállítás hatékonysága
2025. okt. 28.
Sokan érzik azt, hogy életük során újra és újra szembesülnek ugyanazokkal a problémákkal, mintha valami a múltban tartaná őket. Felmerült már benned, hogy ezek a nehézségek talán nem is a te életedből fakadnak? (X)
Milyen gyakran van szükség a műszempillák pótlására?
2025. okt. 27.
Eszedbe jutott már, hogy miért tartják magukat sokan a szempillahosszabbítás mesterének? Sokan ígérik, hogy képesek akár hat hétig is tartós szempillákat biztosítani. De mennyire reálisak ezek az állítások? Nézzük meg közelebbről, mi is történik valójában a szempillák világában. (X)
Szeles kezdet után masszív melegedés várható
2025. okt. 27.
A hét második felére ismét csöndes, a szokottnál jóval enyhébb időt ígér a DO meteorológiai szakértője. A csúcsérték 20 fok körül várható, a csapadék változatlanul nagyon hiányzik, talán a periódus második felében kapunk valamicskét.








