Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 06. Boldizsár
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Könyvtári kavalkád a népmese jeles napján

Kultúra
népmese
József Attila Könyvtár
gyerekkönyvtár

facebook megosztás

Veres Viktória - 2025. okt. 03., 14:00

Benedek Elek alakja generációk szókincsét gazdagította. A Magyar Olvasástársaság javaslatára a születésnapja a népmese napja lett – 2005 óta ezen a napon a magyar népmeséket is ünnepeljük. A József Attila Könyvtárban is színes foglalkozást szerveztek kedden.

1859. szeptember 30-án született a nagy mesemondó, mesegyűjtő és író, aki rengeteget tett a magyar népmesék népszerűsítéséért és fennmaradásáért – Benedek Elek kiemelkedő alakjára a népmese napján is emlékezünk.
A József Attila Könyvtár gyermekkönyvtárában a hagyományoknak megfelelően mesés eseménnyel készültek az érdeklődőknek. Törökné Antal Mária gyermekkönyvtáros avatott be a forgatag részleteibe:
– Elmaradhatatlan, hogy ezen az alkalmon is meséljünk a gyerekeknek: könnyed és tanulságos történettel is készültünk a számukra. Természetesen szokás szerint interaktív lesz a bemutató – kendőkkel, tánccal és fuvolaszóval tesszük teljessé az élményt.

A kedd délutáni eseményen szép számban gyűltek össze az apróságok – csillogó szemekkel hallgatták Marcsi néni szavait, örömmel csatlakoztak a tánchoz és a játékhoz.
A Cimbora Klub vezetője szerint az élőszavas mese nagyon fontos a kicsiknek:
– Szavainknak, történeteinknek hatalmas ereje van – a gyerekek csak úgy szívják magukba a tudást a mesék nyomán. Tágul a kis elméjük, szárnyal a képzeletük, látszik rajtuk, ahogyan megteremtik magukban a világokat. A meséket ezért is kell éltetnünk és örökítenünk – ahogyan azt Benedek Elek is tette.
A könyvek és játékok ölelésében sok gyerek gyűlt össze, hogy Marcsi nénit és segítőit hallhassák, láthassák az eseményen. A József Attila Könyvtárban is méltó módon ünnepelték a magyar nagy mesélőt a születésnapján – a népmese napján.

Fotók: Végh Zoltán

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: a harmonika varázsa

2026. jan. 05.

Városunkban többször bizonyította már rátermettségét és tehetségét Kiss Péter, a fiatal harmonikaművész, idézi fel a DSTV összeállítása. A muzsikus Olaszországban tanul, és még decemberben adott barátaival páratlan, teltházas koncertet. Hangkép.

Könyvtári kihívás: a fáktól a kötetbemutatóig

2026. jan. 03.

Újra elkezdődött a Kulturális és Innovációs Minisztérium Könyvtári Kihívás pályázata, amelyen ismét részt vesz a József Attila Könyvtár! A programhoz kapcsolódóan több gyűjtemény is élesedett az intézmény hivatalos weboldalán.

DSTV: mozgalmas év a papírmúzeumban

2026. jan. 02.

A Magyar Papírmúzeum számára is sűrű volt a 2025-ös esztendő, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézményben több időszaki kiállítást és konferenciát is szerveztek, illetve tovább erősödött a múzeum nemzetközi kapcsolati hálója is. Hangkép.

DSTV: "Felülírt protokoll"

2025. dec. 30.

Martinkó Márk kiállításával folytatódott a Kortárs Művészeti Intézet sorozata, idézi fel a DSTV összeállítása. A Felülírt protokoll című bemutató a művész eddigi legteljesebb gyűjteménye, az intézmény összes terében várja a közönséget. Hangkép.

DSTV: a Viadana ajándéka

2025. dec. 29.

A beszámolóval jelentkeztünk már, most itt a DSTV összegzése a Viadana Kamarakórus adventi hangversenyéről. Az idén újjászerveződött énekkar a Krisztus Király főtemplomba várta a közönséget – csodás ünnepi dallamokkal ajándékozva meg mindenkit. Hangkép.

Csodás együttállás, frenetikus élmény

2025. dec. 27.

Rendhagyó kísérlet aratott kirobbanó sikert a Bartók színháztermében, ahol Közös hang címmel a Góbé zenekar és a Dunaújvárosi Vegyeskar adott remek koncertet még karácsony előtt. Szenzációs előadás, szépségdíjas pillanatokkal!

DSTV: a Wesley eredményei

2025. dec. 25.

Városunk fontos intézménye a Wesley DaCapo Alapfokú Művészeti Iskola. A gyerekek szakértő kezek között fejlődhetnek és érhetik el céljaikat is. A képzőművészeti ágak mellett a táncosok is remekelnek. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Hahó, itt a hó – ha fotóztál, küldd el nekünk!

  2. Népfőiskola: havas tájban is folytatják a Japán séta sorozatát

  3. "Megvannak a képességeink ahhoz, hogy felvegyük a harcot a legjobbakkal"

  4. Isten hozott, Sárközi Máté Adrián!

  5. Hullámvasút sikerekkel és sérülésekkel

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: tartalmas évet zártak az óvodák

DSTV: tartalmas évet zártak az óvodák

Embedded thumbnail for A város is készül a havazásra és a tartós mínuszokra

A város is készül a havazásra és a tartós mínuszokra

Embedded thumbnail for DSTV: a harmonika varázsa

DSTV: a harmonika varázsa

Top hírek

  1. Családi ház gyulladt ki Nagyvenyimen

  2. Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

  3. Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

  4. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  5. Baleset és teljes útlezárás volt a 6-os főúton

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő