Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. ápr. 02. Áron
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Mezőföldvíz: látható, de nem veszélyes a víztorony dőlése

Közélet
Víztorony
csőtörés
tájékoztatás

facebook megosztás

Öcaline - 2025. dec. 12., 19:00

Tételes tájékoztatással szolgált a Martinovics utcai víztorony szabad szemmel is látható dőléséről a Mezőföldvíz Kft. – a közleményt a téma érzékenységére tekintettel betűhíven közöljük!

Amint arról hasábjainkon is beszámoltunk, múlt szombaton rendkívüli esemény helyszíne volt az építmény és környéke – a sokakat érdeklő, több összeesküvés-elméletet is eredményezett téma kapcsán végre a vízszolgáltató is megnyilatkozott – íme!

"December 6-án hajnalban Dunaújvárosban a Martinovics utcai víztorony lábánál meghibásodott egy 300 mm átmérőjű főnyomóvezeték, aminek következtében a város nagy részén, valamint néhány környező településen átmeneti vízhiány alakult ki. Társaságunk szakemberei haladéktalanul megkezdték a javítást, és a kora délutáni órákra helyreállt a vízszolgáltatás.

A víztorony környékén azonban jelentősen felázott a talaj, ezért elővigyázatosságból azt átmenetileg ki kellett zárni a szolgáltatásból. Ez Dunaújvárosban és a környező településeken normál üzemeltetés mellett nem okoz fennakadást az ellátásban.

A víztornyot 1972-ben helyezték üzembe. A 2023. július 26. óta állami tulajdonban lévő Mezőföldvíz Kft. 2022. májusában vette át Dunaújváros víziközmű-ellátását, a víztornyot is azóta üzemelteti. A társaság az üzemeltetés mellett a karbantartási és állagmegóvási feladatokat is folyamatosan ellátja.

A víztorony szabad szemmel is látható dőlését a korábbi üzemeltetők is vizsgálták, az legalább 25 éve fennáll, de sem az üzemeltetésben nem okoz problémát, sem a környék biztonságát nem veszélyezteti.

Jelenleg nagyobb mozgás nem tapasztalható, mint amennyi a toronyépületekre jellemző, széllökések terhelésétől és a hőtágulástól keletkező elmozdulás, kilengés. Az építmény vizsgálatát hetente több alkalommal végzik geodéta és statikus szakemberek, amit hamarosan folyamatos megfigyelés vált majd fel."

A DO online közvetítése a csőtörésről az alábbiakban olvasható!

Csőtörés a víztoronynál – jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (katt)>>

(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

Visszalépett a jelöltségtől Szabó Zsolt

2026. ápr. 02.

A DK politikusa a nagy közösségi portálon jelentette be, hogy a Tisza párt jelöltje, Nagy Ervin javára visszalép az országgyűlési választáson. A város gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármestere többek között a közös jövő szolgálatával indokolta döntését.
 

Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

2026. ápr. 01.

Nagylelkű felajánlás nyomán szabadtéri elektromos felvonó könnyíti meg az ESZI ellátottjainak a mindennapjait. Az eszközt a Tisza párt képviselőjelöltje, Nagy Ervin adta át múlt hét végén – a beüzemelést követően már szolgálatba is állt az ellátottak mozgását segítő eszköz. 
 

"Ragyogj kékben, Dunaújváros!" – az elfogadás jegyében

2026. ápr. 01.

Komoly előadássorozatot szentelt az érzékenyítés és az elfogadás témáinak a Jószolgálati Otthon Közalapítvány a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében kedden. A program a Ragyogj kékben, Dunaújváros! című eseménysor idei rendezvénye volt – az autizmus világnapjára időzítették.

Fókuszban Dunaújváros gazdasága: kamarai együttműködés a fejlődésért

2026. már. 31.

A város gazdasági helyzetének erősítése, és a jövőbeni lehetőségek feltérképezése állt annak a találkozónak a középpontjában, amelyet a Városházán tartottak a közelmúltban. Szabó Zsolt alpolgármester fogadta Csikós Gábort, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) titkárát.

Képviselői ajándékcsomag az időseknek

2026. már. 30.

Szívhez szóló látogatást tett a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő, idősügyi tanácsnok az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai Barátság úti intézményében. Ráadásul lakóit nem üres kézzel kereste fel: gondosan összeállított ajándékcsomagot vitt magával, amely a mindennapokat teszi színesebbé és tartalmasabbá.
 

Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

2026. már. 30.

Megkezdődött a Városháza tér és a Dózsa György út kereszteződésében található forgalomirányító lámpák cseréje – a beruházás a közlekedésbiztonság szempontjából kiemelt jelentőségű, a teljes rendszert felújítják a szakemberek.

A kikelet jó alkalmat teremt a véradásra is!

2026. már. 29.

A húsvét előtti és utáni időszak kiemelten érzékeny periódus a véradások terén, így az áprilisi alkalmakra is nagyon várja az önkénteseket a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. Változatlanul jelentős a vérigény, aki tud, mentsen meg három életet!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Hiába hajráztak nagyot a serdülők

  2. Visszalépett a jelöltségtől Szabó Zsolt

  3. Volt tartásuk, de ezért most nem járt pont

  4. DSTV: a Zsenikuckó kínálata

  5. Fájó búcsú az érmes álmoktól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a Zsenikuckó kínálata

DSTV: a Zsenikuckó kínálata

Embedded thumbnail for Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

Embedded thumbnail for DSTV: nyuszifutás a Vasváriban

DSTV: nyuszifutás a Vasváriban

Top hírek

  1. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  2. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

  3. "Ragyogj kékben, Dunaújváros!" – az elfogadás jegyében

  4. Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

  5. Képviselői ajándékcsomag az időseknek

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 13. szám - 2026.04.02.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő