Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 15. Kristóf Az 1848-as forradalom ünnepe
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

Sziréna
tűzoltók
megelőzés
katasztrófavédelem

facebook megosztás

Öcaline - 2026. már. 15., 08:30

Airfryer gyulladt ki egy társasházi lakás konyhájában március a Táncsics Mihály utcában még csütörtökön este. A lakástüzek döntő részénél az időben bekapcsoló füstérzékelő megelőzheti a nagyobb bajt, írja az eset kapcsán a katasztrófavédelmi szóvivő.


Lakás-, még pontosabban konyhatűzről számolt be a katasztrófavédelmi igazgatóság összegzése. Szabó-Bisztricz Anett tűzoltó százados, szóvivő gyorsjelentéséből kiderül, a Táncsics Mihály utcai társasházban az airfryer fogott lángot, a tűz átterjedt a forrólevegős készülék feletti polcra és a rajta lévő papírdobozokra. A lángokat a város hivatásos tűzoltói porral oltóval elfojtották, majd átszellőztették a negyedik emeleti lakást és a lépcsőházat is. A tűz keletkezésekor egy felnőtt és két gyermek tartózkodott az ingatlanban – szerencsére nem sérültek meg.
Az eset kapcsán a szóvivői jelentés hangsúlyozza: Fejér vármegyében tavaly 285 lakásban keletkezett tűz – a legtöbbször a konyhában, hálószobában, tárolóban és a kéményben csaptak fel a lángok. A tűzesetek jellemzően elektromos problémára, a fűtőeszközök hibájára, nyílt láng használatára vagy sütés-főzésre voltak visszavezethetőek.
A tűzesetek mielőbbi észlelése érdekében tanácsos a lakásba füstérzékelőt elhelyezni. Olyan füstérzékelők is beszerezhetőek már, amelyek füst esetén nemcsak hangosan sípolnak, hanem figyelmeztető jelzést is küldenek a mobiltelefonunkra.

A szóvivő hangsúlyozta: ez utóbbiak praktikus megoldást jelenthetnek idős, egyedül élő hozzátartozóink védelmére is!

(Fotó: Dunaújvárosi Hivatásos Tűzoltóság)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Autószerelő műhely égett le Perkátán

2026. már. 09.

Komoly tűzesethez riasztották a dunaújvárosi lánglovagokat: autószerelő műhelyben ütött ki tűz Perkátán még pénteken délben. A műhelyben egy kocsi is bennégett, további két jármű az udvaron rongálódott meg, értesült a DO.
 

Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

2026. már. 06.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki valótlanul tett feljelentést. A férfi BV-intézetben volt, és három felügyelőt vádolt bántalmazással, értesült a DO.

Újabb online csalások – milliós kárral is!

2026. már. 02.

Dunaújvárosi lakos is akad a lehúzások sértettjei között; az online térben a gyors haszon ígérete sokakat megtéveszthet. Az elmúlt napokban ismét többen estek internetes csalók áldozatául – a rendőrségi tipptár szerint már az óvatos bizalmatlanság is hasznos lehet!
 

Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

2026. feb. 27.

A Fejér Vármegyei Főügyészség minősített szexuális erőszak bűntette és további bűncselekmény miatt vádat emelt a férfival szemben, aki egykori élettársa gyermekével szexuális cselekményt végzett. A bántalmazás egy városkörnyéki településen történt, értesült a DO.

Semmi sem stimmelt a megállított kocsival

2026. feb. 26.

Nem mindennapi fogásról számolt be a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálata: a rendőrök Pusztaszabolcs területén állítottak meg egy ukrán forgalmi rendszámmal közlekedő személygépkocsit – mint kiderült, a jármű eredetével és papírjaival kapcsolatban is komoly aggályok merültek föl.

Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb! (FRISSÍTVE)

2026. feb. 24.

A dunaújvárosi buszon használt gázsprayt az a férfi, akit garázdaság miatt keresnek a székesfehérvári rendőrök. Az eset még január elején történt, de csak most fordultak a nyilvánossághoz. Felhívás. (FRISSÍTVE)

Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

2026. feb. 23.

Mentőautót és mentőhelikoptert is riasztottak a Szórád Márton útra nem sokkal délután egy óra előtt.

  • További hírek

Friss hírek

  1. "Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

  2. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  3. Húsz percig bírta a Kohász

  4. DSTV: restaurátori rejtelmek a múzeumban

  5. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

Videók

Embedded thumbnail for "Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

"Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

Embedded thumbnail for DSTV: restaurátori rejtelmek a múzeumban

DSTV: restaurátori rejtelmek a múzeumban

Embedded thumbnail for DSTV: hírek a horgászat szerelmeseinek

DSTV: hírek a horgászat szerelmeseinek

Top hírek

  1. Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

  2. Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

  3. FitCity Dunaújváros: a testi és lelki egészségért (galériával)

  4. Választás 2026: szavazási tudnivalók és teendők

  5. Ismét megnyitotta kapuit az arborétum

Galéria

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő