Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 26. Emánuel
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

Közélet
Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete
Szabó Zsolt
Motyovszki Mátyás

facebook megosztás

Terdik Péter - 2025. dec. 16., 15:30

Az ünnepek közeledtével a Dunaújvárosban működő közösségek és intézmények sorban megtartják a hagyományos évzáró rendezvényeiket. A Generációk Házában karácsonyozott a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete tagsága.

A megnyitása óta a Generációk Háza, avagy a Biodiverzitási Iroda már számos különleges programnak adott otthont a Technikum városrészben. Legutóbb például a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete tagsága töltötte meg élettel a létesítményt.

Idén sem unatkoztak

Az esemény apropóján Szilágyi Ferenc elnök foglalta össze, hogy miről is szól számukra az esztendő utolsó közös rendezvénye. Az elnökség ilyenkor beszámol az óévben végzett munkáról, felelevenítik azokat a közös programokat, amelyeket együtt éltek át, illetve decemberben már körvonalazódnak a következő év tervezett programjai. Mindezek persze meghitt hangulatú rendezvény részeként hangoznak el – ilyenkor megvendégelik az év során őket segítő vállalkozókat és támogatókat, a városvezetőket, illetve mindazokat, akik valamilyen módon segítették az egyesület munkáját. A jó hangulatú beszélgetések és a vacsora mellé mindig dukál fellépő is – idén például Haberle Erika és Juhász László operettműsora kápráztatta el a vendégeket.

Öröm és büszkeség

A Generációk Házában gyakorlatilag egy gombostűt sem lehetett volna leejteni – megtelt élettel a létesítmény, amelyről büszkén beszélt Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője:

– Egy jól működő városi közösség választotta otthonának a Generációk Házát, ez számomra egy nagyon pozitív visszajelzés. Vallom, hogy egy várost élhetővé az erős közösségek tesznek, büszkeséggel gondolok az EPI egyesület rendezvényére is. Ha visszatekintünk erre az évre, volt olyan, mikor például fát ültettünk az egyesületi tagokkal – abban bízom, hogy jövőre is megtaláljuk majd azokat a közös találkozásokat, amelyekkel élhetőbbé tudjuk tenni Dunaújvárost. 

 Az EPI egyesület rendezvényeinek rendszeres látogatója Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő, aki nagyon szoros kapcsolatot ápol a tagsággal:

– Nagyon röviden összefoglalva az EPI egyesület tagsága egy remek társaság. Ők azok, akik egyébként egész évben rengeteg eseményen vesznek részt, de nemcsak azért, hogy jól érezzék magukat, hanem azért is, mert nagyon sok olyan esemény van, amelyben szervezőként és előkészítőként is megjelennek. Nagyon sokat dolgoznak és nagyon sokat segítenek a tagjaiknak és másoknak is, öröm találkozni az egyesülettel, mindig szívesen fogadom a meghívójukat.

Fotók: Végh Zoltán

A rovat további hírei: Közélet

Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

2026. már. 25.

Sokrétű feladatot lát el, valóban a helyi közösségért dolgozik immár lassan másfél évtizede a Városvédők Újtelepért Egyesület. A csapat egyik fontos tagja Nyári Ica: szervező, szóvivő, alelnök és ezer más feladatot vállaló alapember – közösségépítő sorozatunk következő, ötödik epizódjának főszereplője.
 

Gazdag, színes kínálatra készülhetünk, mindenkinek kedveznek a városi rendezvények

2026. már. 25.

Dunaújvárosban egyre hangsúlyosabb, hogy a városi rendezvények a lehető legszínesebb programpalettát kínálják a városlakók számára. A programok szervezői arra is figyelnek, hogy minden korosztály találjon magának elfoglaltságot. 

DSTV: végleges a választási szavazólap

2026. már. 25.

Az ülésről és a döntésről már beszámoltunk, most itt a DSTV összeállítása az áprlis 12-én esedékes választás egyik fontos mérföldkövéről. Az Országos Egyéni Választókerületi Bizottság (OEVB) tagjai ellenőrizték és jóváhagyták a választás egyéni jelöltekre vonatkozó szavazólapjának adattartamát. Hangkép.
 

Startol a tavaszi nagytakarítás – a Barátság városrészben kezdődik a lomtalanítás

2026. már. 24.

Áprilisban kezdetét veszi az idei lomtalanítási akciósorozat, amelynek részeként a lakók ezúttal is több alkalommal szabadulhatnak meg a már feleslegessé vált, kidobásra ítélt tárgyaiktól. Az akció április 11-én a Barátság városrészben kezdődik. 
 

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

2026. már. 24.

A téma már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy városunkban "zöld ötlettel" készülnek a választási kampányt követő időszakra: a plakátok sokasága helyett virágokat telepítenek a Szórád Márton út sávelválasztó területére. Hangkép.
 

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 22.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. Hangkép.

DSTV: ismerkedős napok

2026. már. 21.

Elkezdődtek városunkban az óvodai ismerkedős programok – szeretettel várják a kicsiket és a szüleiket valamennyi intézményben. A közelmúltban a Római városrészi Tagóvodában kedves programokkal mutatkoztak be a csemetéknek.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

  3. Gazdag, színes kínálatra készülhetünk, mindenkinek kedveznek a városi rendezvények

  4. Kerítésfedlapok: miért fontosak a kerítés védelmében?

  5. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

Embedded thumbnail for DSTV: végleges a választási szavazólap

DSTV: végleges a választási szavazólap

Embedded thumbnail for DSTV: folyamatos fejlődés

DSTV: folyamatos fejlődés

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. Volt minek örülni a hétvégén is

  3. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  4. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  5. Élre álltak a női labdarúgók

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő