Egy újabb darab olvasópróbáján vannak túl a Bartók színészei, ám ezúttal már egy jövő évi bemutatóra készülnek. Háy János Rák Jóska, dán királyfi című darabja, egy vicces, a kilencvenes évek elején játszódó tragikomédia. A főszerepet Őze Áron, a Bartók Kamaraszínház igazgatója alakítja majd.
A Bartók Kamaraszínház egész társulata játszik majd Háy János, Rák Jóska, dán királyfi című darabjában, mely egy vicces, a kilencvenes évek elején játszódó tragikomédia. A Sipos Imre művészeti vezető rendezésében készülő darab első olvasópróbájára kedden került sor. Mint azt a rendező is elmondta, egy falunapra készülő színdarab próbájáról szól a történet, mely az alapot adja a dolgok felszínre kerüléséhez, ami humorosan beszél az akkori hatalom gátlástalanságáról és a nép sorsáról.
A színdarabot Háy János írta, aki saját maga is az egyik legviccesebb munkájának tartja a rendszerváltás utáni években egy távoli magyar faluban játszódó történetet. A bemutató január végén lesz, addig van idejük a színészeknek elsajátítani az igen vaskos szövegkönyvet, a sok szereplőt mozgató darab ugyanis a helyzetkomikumok mellett főleg a szövegkomikumra épít rengeteg összetett szójátékkal és pikáns nyelvezettel.
A Bartók Kamaraszínház egész társulata játszik majd Háy János, Rák Jóska, dán királyfi című darabjában, mely egy vicces, a kilencvenes évek elején játszódó tragikomédia. A Sipos Imre művészeti vezető rendezésében készülő darab első olvasópróbájára kedden került sor.

