Dunaújváros Hetilap

Sajtóközlemény

Molnár Emese - 2016. december 29. 15:15

Az önkormányzat továbbra is mindent megtesz annak érdekében, hogy a távhő-szolgáltatást fenntartsák - hangsúlyozta Cserna Gábor polgármester közleményében.

Cserna Gábor polgármester az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz a Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- és Hőszolgáltató Kft-vel kapcsolatban:

"Városunk legproblémásabb szolgáltatója, a DVCSH Kft., ahelyett, hogy a törvényeknek megfelelően szolgáltatna, ahogy azt más városokban más szolgáltató teszi, jól időzített módon, az egyik legszentebb ünnepünk idején riogatja a dunaújvárosi embereket. Mint ahogy a múltban is számtalan alkalommal ferdítette el az igazságot, ez alkalommal is a saját érdekeit tartva szem előtt, a szolgáltatás csorbításával fenyegeti Dunaújvárost.

Városvezetőként szeretném megnyugtatni a lakosságot, hogy Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata ezután is mindent megtesz annak érdekében, hogy a szolgáltatást fenntartsuk, és az a törvényeknek megfelelően biztosított legyen.

Nem engedjük, hogy a városlakók érdekei sérüljenek azért, mert a Kormány sikeres rezsicsökkentésének eredményeként, a DVCSH Kft. kisebbségi tulajdonosa nem tud akkora profitot realizálni, mint azt tette a korábbi években. Önkormányzatunk a dunaújvárosiak érdekeit tartja szem előtt, ellentétben a hiteltelen Jobbikkal, akik ahogy a rezsicsökkentést is folyamatosan támadják, jelen ügy esetében is a migránsokat simogató "Gyurcsány párt" mellé állnak, és kicsinyes módon, politikai előnyt igyekeznek kovácsolni a kialakult helyzetből.

Mi azt valljuk, hogy Magyarországon mindenkinek kötelező a jogszabályokat betartania, még a DVCSH Kft-nek is, Dunaújváros lakói pedig bízhatnak abban, hogy ennek érdekében továbbra is mindent megteszünk!

Cserna Gábor

Dunaújváros Megyei Jogú Város polgármestere"

A rovat további hírei: Közélet

Fő a biztonság: kerekasztal-beszélgetést szerveztek az elektromos rollerezésről

Fő a biztonság: kerekasztal-beszélgetést szerveztek az elektromos rollerezésről

2025. aug. 27.

Először szerveztek fórumot és kerekasztal-beszélgetést Dunaújvárosban a Városháza "C" szárnyában az elektromos rollerek használata apropóján. Az "új" eszközök használatára vonatkozó szabályok továbbra sincsenek lefektetve, mindenki várja a 2026-os új KRESZ előírásait.

Vitorlát bonts, árbocra fel, kalózok! – kalandos Játékfesztivállal készültek (galériával)

Vitorlát bonts, árbocra fel, kalózok! – kalandos Játékfesztivállal készültek (galériával)

2025. aug. 27.

A tenger félelmet nem ismerő szereplőinek világába csalogatott az Útkeresés Segítő Szolgálat közösségi eseménye – a már hagyományos nyárbúcsúztató, egyben jótékonysági kezdeményezés ebben az évben is nagy sikert aratott a vendégek körében.

Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház

Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház

2025. aug. 26.

Nem az első, és vélhetően nem is az utolsó témához kapcsolódó hírt osztjuk meg a városlakókkal: folytatódott a 4-es körzet szépítése, elkészült a Váci Mihály utcában található trafóház festése. Nagy Gergő tájképet és hegyi kecskét álmodott a sas és a mormota mellé.

Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél

Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél

2025. aug. 26.

Az 1526-os mohácsi csata az egyik legfájóbb vereség a magyar történelemben. Az esedékes évforduló alkalmával zarándoklaton vesznek részt a hagyományőrzők, akik idén is lóháton vágtak neki az Érdtől Mohácsig tartó útvonalnak, amelyen II. Lajos király serege is járt. A lovasok egyik állomása Dunaújváros volt – ahogy évek óta mindig, ezúttal is a Lajos-köveknél tartottak rövid pihenőt.

Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"

Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"

2025. aug. 25.

Immáron egy évtizede szervezi meg az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete az éves találkozóját, amely keretében autizmussal vagy más egyéb fogyatékossággal élő gyermeket/felnőttet nevelő családok találkozhatnak az ország területéről.

Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége

Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége

2025. aug. 24.

A közös munka a sikeres érettségivel ugyan véget ért, de a kapcsolat nem szakadt meg a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola, valamint az intézményben tanult súlyosan beteg diáklány, Lisztes Nárcisz között. Az iskola egy jeles összefogás nyomán hasznos ajándékkal lepte meg Nárciszt.

DSTV: komoly segítség az álláskereséshez

DSTV: komoly segítség az álláskereséshez

2025. aug. 24.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a rendhagyó kezdeményezésről: a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnyában. Hangkép.